حتی تصور اقامت در کنار ساحل یا در دل جنگل‌های باستانی هیجان‌انگیز است. چه برسد به اینکه بدانید در همین شمال خودمان و شهر زیبای رامسر چنین امکانی وجود دارد. اما آیا واقعا اقامت در ویلاهای جنگلی و ساحلی آنقدر که به نظر می‌رسد جذاب و راحت است؟ در ادامه این مطلب چهار نکته مهم را بیان می‌کنیم؛ نکاتی که باعث می‌شوند اگر در ویلایی یکی از آن‌ها را مشاهده کردید قید ویلا را بزنید یا حداقل برای مدت کوتاهی آن را انتخاب کنید. زیرا اقامت مهم‌ترین بخش هر سفری است و اگر راحت نباشد می‌تواند تمام بخش‌های دیگر را تحت‌الشعاع قرار دهد و سفر به کام همه تلخ شود. به این نکات در اجاره ویلاهای رامسر دقت کنید و هر ویلایی را اجاره نکنید.

 

ویلاهای که بوی نم می‌دهند

اولین موضوعی که باید در هنگام اجاره ویلا به آن توجه کنید، وجود بوی نم و رطوبت است. این موضوع در بیش‌تر خانه‌های شمالی وجود دارد اما خانه‌هایی که در نزدیکی خط ساحلی یا بستر رودخانه قرار دارند بیشتر در معرض رطوبت هستند. شاید در ابتدا فکر کنید وجود رطوبت امری عادی است و بخواهید با آن کنار بیایید؛ لازم است بدانید که این موضوع در طولانی مدت آزار دهنده می‌شود و آسایش و راحتی را سلب می‌کند. بالطبع وجود خیسی و رطوبت دائمی در محیط چیز خوشایندی نیست. از طرف دیگر سرد بودن زمین، بوی نم، خیسی دیوارها و… هم اصلا جالب نیستند.

 

ویلاهای که گاز کشی ندارند

نبودن امکانات گازکشی در ویلا یعنی وجود بخاری هیزمی یا کپسولی. مواردی که در نگاه اول جالب و نوستالژیک به نظر می‌رسند و می‌توانند هیجان انگیز باشند اما در عمل فرسایشی و خسته کننده می‌شوند. تصور کنید صبح به محض بیدار شدن مجبورید هیزم بیاورید و دوباره آتش بخاری را تنظیم نمایید. یا پس از چند روز اقامت برای دوش گرفتن کوتاه مجبورید کپسول عوض کنید. همه این کارها باعث می‌شود کیفیت سفر کاهش پیدا کند و شما خسته شوید. بنابراین پیش از سفر حتما سری به سایت های رزرو ویلا بزنید و بخش امکانات را مطالعه کنید تا دچار غافلگیری نشوید.

 

 

ویلاهایی که در مناطق شلوغ و پرتردد واقع شده‌اند

یکی از دلایلی که افراد به سمت شمال سفر می‌کنند،  دور شدن از شلوغی و ازدحام شهری و استراحت در فضایی دنج و خوش آب‌وهوا است‌. بنابراین در هنگام رزرو ویلا حواستان باشد که در مکان‌های پر ازدحام مانند نزدیک شهربازی یا بیمارستان مقیم نشوید. هیچ چیز بدتر از صدای ممتد بوق و سر و صدای زیاد نیست.  به همین علت اگر قصد دارید مکان اقامت‌تان در سفر رامسر را به صورت آنلاین پیدا و اجاره کنید، حتما راجع‌به موقعیت مکانی و دسترسی‌های آن بپرسید. بهترین انتخاب ویلایی است که در خیابان اصلی نباشد و دسترسی خوبی به مراکز تفریحی داشته باشد.

اگر هم به صورت حضوری برای اجاره ویلا می‌روید، حواستان به محله، رفت‌وآمدها و… باشد.

 

ویلاهای که در ارتفاعات قرار دارند

دسته دیگری از ویلاها هستند که در ابتدا خیلی خواستنی و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند؛ مواردی که در ارتفاعات جنگلی قرار دارند و با امکانات خاص خود می‌توانند افراد را وسوسه کنند. اقامت در این مکان‌ها خوب است به شرطی که قصد تردد روزانه نداشته باشید و هدف‌تان از سفر استراحت و پیاده‌روی در جنگل باشد و در این بین گاهی بخواهید به شهر مراجعه کنید.

اما اگر میخواهید هرروز راهی شهر، مراکز تفریحی، گردشگری و تجاری رامسر شوید، اقامت در این ویلاها انتخاب درستی نیست و می‌تواند خسته کننده باشد. مخصوصا زمانی که اتومبیل شخصی ندارید یا فرزند خردسال به همراه دارید. زیرا در این شرایط هم تامین مایحتاج روزانه مشکل است هم هزینه تردد سنگین. بنابراین قید این سبک از ویلاها را بزنید و متناسب با شرایط خود موارد دیگر را انتخاب کنید.

 

 

انتخاب بهترین ویلای رامسر برای اقامتی راحت و خاطره‌انگیز

تا اینجا با برخی از انواع ویلاهای رامسر آشنا شدید که اقامت در آن‌ها می‌تواند کمی دردسر ساز باشد و کیفیت سفر را تحت‌الشعاع قرار دهد. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن سفر و اقامتی به یادماندنی حتما شرایط و هدف خود از سفر را در نظر بگیرید و هوشمندانه انتخاب کنید. شما می‌توانید با مراجعه به یکی از پلتفرم‌های آنلاین رزرو ویلا تمام موارد موجود را مشاهده و موارد موجود را از نظر امکانات، دسترسی‌ها، موقعیت مکانی، قوانین و مقررات بررسی کنید و پس از مقایسه و جمع‌بندی، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.