اکثر کشاورزان سوالی که از کارشناسان و متخصصین در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی مخصوصاً در لاین احداث باغ گردو می‌پرسند این است که چگونه بازده سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی و احداث باغ گردو را به حداکثر برسانند، برای دریافت جواب این سوال بهتر است همراه ما باشید.

 

شرایط سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی بخش احداث باغ گردو

یک کشاورز برای اینکه بتواند بازده سرمایه‌گذاری در باغ گردو را به حداکثر برساند باید قدرت این را داشته باشد بر روی نحوه سرمایه‌گذاری در زمین زراعی را مورد بررسی قرار داده و تمامی موارد و مراحل آن را با آگاهی بیشتری ادامه بدهد، کسب اطلاعات از پیش درج شده باعث می‌شود تا یک کشاورز با دید وسیع‌تر و نگرش بیشتر تمامی مراحل احداث باغ تجاری و مدرن گردو را انجام دهد.

البته ما در مقالات قبلی همین سایت بارها در مورد مراحل احداث باغ تجاری اطلاعات مفید و علمی بسیار زیادی در اختیار خوانندگان عزیز قرار دادیم، در این مطلب می‌خواهیم در مورد خرید نهال گردو اصلاح شده و ژنوتیپ که جزو نهال‌های برتر دنیا شناخته شده و کشاورزان جهان به کشت آنها در مزارع خود روی آورده‌اند اطلاعات مفید و علمی ارائه دهیم.

اگر بخواهیم با یک فرمول ساده به حداکثر رساندن بازده سرمایه‌گذاری در باغ گردو را توضیح دهیم، درآمد یک کشاورز رابطه مستقیمی با خرید نهال با کیفیت و مرغوب همچنین به حداقل رساندن خطرات محیطی و انسانی برای باغ دارد، کشاورزان با بهینه‌سازی رشد و سلامت آن‌ها می‌توانند سیستم دفاعی درخت گردو را تقویت کرده و میزان خطرات، شیوع بیماری و حمله آفت‌ها را به حداقل برسانند.

بر این اساس اگر یک باغدار مطمئن باشد مقادیر مناسبی از آب، نیتروژن، پتاسیم فسفر و عناصر کمیاب خاص دیگری توسط ریشه‌های قدرتمند درخت گردو جذب شده، همچنین میزان نور دهی و جذب نور آفتاب توسط برگ‌های بزرگ و زمخت گردو انجام شود، درخت گردو در برابر ناملایمتی‌ها از خود استقامت بالایی نشان خواهد داد، به این موضوع دقت داشته باشید بیمار نشدن درخت گردو یعنی حفظ سرمایه برای سالیان متوالی است.

اگر شما به هنگام خرید نهال گردو [https://bartarnahal.ir/walnut-seedlings/] دقت کافی داشته باشید و نهال مرغوب و اصلاح شده را خریداری کنید، نهال گردو با کمک طبیعت و باغبان نه تنها یک رشد طبیعی خواهد داشت، بلکه سرعت رشد آن برای کشاورز کاملاً خیره کننده خواهد بود، چ شما در ۶ ساله اولیه شاهد به تکامل رسیدن کامل درخت گردو خواهید شد، در حالی که اگر نهال بذری بی کیفیت خریداری کنید این رقم برای شما به نزدیک پانزده سال طول خواهد کشید.

البته زمانی که کشاورز می‌تواند به این زودی از بازدهی سرمایه خود استفاده کند که برخی از دستورالعمل‌های مربوط به بهینه سازی باغ گردو را به خوبی رعایت کند، این دستورالعمل‌ها عبارتند از

  • بهینه سازی مراقبت از این درختان
  • آنالیز، آزمایش و تجزیه و تحلیل خاک گرفته تا تکنیک‌های کاشت
  • کنترل علف‌های هرز و هرس سالانه

 

 تسلط پیدا کردن بر هیچ یک از این‌ها، کار چندان دشواری برای کشاورزان نیست، باغداران کمی با افزایش آگاهی و دانش کشاورزی خود همچنین آشنایی با نسل جدید نهال گردو می‌توانند میزان سوددهی از سرمایه خود را افزایش دهند، اگر این کار برای باغدار مقدور نیست، می‌توانند از مشاوره و راهنمای مشاوران برتر نهال کمک بگیرد، آنها آماده ارائه هرگونه خدمات کشاورزی، راهنمایی در زمینه خرید نهال گردو، احداث باغ گردو،مشکلات بعد از کاشت درخت گردو از جمله بیماری‌ها و خطرات مربوط به آن هستند.

 

 

نهال گردو خریداری شده کجا کاشت شود؟ 

اگر کشاورز از اهمیت انتخاب و آماده سازی محل کاشت درختان گردوی ژنوتیپ و اصلاح شده خبر داشت، قبل از هر کاری تمام سعی و تلاش خود را بر روی آن متمرکز می‌کرد، برخی از ویژگی‌های مناطق کاشت نهال گردو طبیعی است و کشاورز هیچ گونه دخالتی نمی‌تواند در مورد آنها داشته باشد مانند دمای هوا، میزان بارش سالانه، ذخایر آبی است.

 برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار با اینکه طبیعی است ولی کشاورز با مداخله می‌تواند یک شرایط ایده‌آل جدید برای کاشت نهال گردو به وجود بیاورد، از جمله آنها می‌توان به بافت خاک اشاره کرد، از نظر متخصصین بهترین خاک برای کاشت گردو خاک لومی سست، با زهکشی خوب و تا عمق دو الی سه متر که دارای مقدار مناسبی از مواد آلی (هوموس) باشد. خاک‌های سست و با هوادهی خوب نه تنها به ریشه درختان اجازه می‌‌دهند رطوبت بیشتری جذب کنند، بلکه باعث رشد سریعتر ریشه نیز می‌شوند.

 

خرید نهال بادام پیوندی

البته  کشاورزان عزیز نباید نگرش و وسعت دید خود را محدود به احداث باغ گردو کنند، کشاورزان می‌توانند در کنار احداث باغ گردو به احداث باغ بادام نیز بپردازند، بادام و گردو جز میوه‌هایی است که خرید و فروش آنها تقاضای زیادی در بین تاجران و صادرکنندگان دارد، باغداران برای خرید نهال بادام [https://bartarnahal.ir/%d9%86%d9%87%d8%a7%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85/]  پیوندی می‌توانند به سایت‌های معتبر و شناخته شده مراجعه کرده، همچنین اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنند، به این موضوع دقت داشته باشید نهال گردو شاید عمر اقتصادی و بازدهی آن را نداشته باشد، ولی به خاطر نیاز آبی کم، همچنین نگهداری و مراقبت آسان‌تر از نهال گردو، ممکن است مورد توجه شما قرار بگیرد.

 

 

خصوصیات بارز نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده

اگر به دنبال کشف و خصوصیات بارز نهال گردو ژنوتیپ اصلاح شده هست فقط کافی است به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • بیشتر نهال گردو اصلاح شده جثه کوچکتری دارند از اینرو شما در هر هکتار حداقل ۲۸۰ ۳۰۰ عدد نهال گردو می‌توانید کشت کنید همین امر باعث افزایش باردهی در هکتار می‌شود.
  • در چند دهه گذشته بیشتر کشاورزان نگران تغییرات جوی بودند، مخصوصا در ماه فروردین که زمان شکوفه دهی درختان گردو است ولی امروزه با شناسایی نهال گردو و دسته بندی آنها به نژاد دیرگل و زود گل دیگر چنین اتفاقی برای کشاورزان نمی‌افتد، معمولاً نژادهای دیرگل از نیمه دوم فروردین گلدهی خود را شروع کرده و تا اوایل اردیبهشت ادامه دارد.
  • به خاطر مشخصات ظاهری و تنه مرکزی که دارد هرس کردن نهال گردو کاملا مشخص و مبرم بوده و به راحتی توسط خود کشاورز انجام می‌شود.
  • کیفیت این نهال‌ها به اندازه بالا است که بیشتر نهالستان‌های معتبر به ارزیابی آن می‌پردازند چون تمامی خریداران و کشاورزان از خرید نهال گردو ژنوتیپ راضی هستند.

 

کلام آخر

از دیگر نکاتی که کشاورزان باید به آن دقت کنند، محل خرید نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده است، همچنین باید به خرید نهال بادام و نهال میوه نیز دقت کافی داشته باشند، به این منظور توصیه می‌شود از مشاوره و راهنمایی مراکز معتبر مانند برتر نهال نهایت استفاده را ببرند متخصصین این مرکز اطلاعات لازم در مورد نوع نهال خریداری شده که سازگار با محیط شما باشد را در اختیارتان قرار می‌دهد.

همچنین برای استعلام قیمت نهال می‌توانید از کارشناسان درخواست کاتالوگ را داشته باشید آخرین قیمت انواع نهال میوه را مشاهده کنید، برای این کار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌های موجود در ارتباط باشید.

 

تماس با ما:

09141832393

09144501003

 

وب سایت:

https://bartarnahal.ir/