در این مقاله قصد داریم به شما در مورد رفع مشکل وصل شدن به سرور مجازی با ریموت دسکتاپ صحبت کنیم و در مورد رفع ارورهای رایج وصل شدن به سرور توضیح دهیم با ما همراه باشید.

 

اگر در استفاده از دسکتاپ از راه دور (RDP) با سرور ویندوز خود مشکل دارید، چند مورد وجود دارد که می توانید آنها را برطرف کنید. هدف این راهنمای عیب‌یابی کمک به رد برخی از شایع‌ترین دلایل عملکرد ضعیف است.

 

شما می توانید سرور مجازی ویندوز ایران و سرور مجازی ویندوز اروپا را از سایت توشن خریداری نمایید با کانفیگ سفارشی و تحویل آنی ، در صورتی که برای وصل شدن به سرور مشکل داشته باشید کارشناسان ما به صورت انلاین به سیستم شما وصل خواهند شد و مشکل شما را برطرف خواهند کرد

 

مشکلات اتصال

حتی در حالی که ممکن است در اتصال با استفاده از Windows Remote Desktop مشکل داشته باشید، همیشه باید بتوانید از طریق کنترل پنل یا با اتصال VNC به کنسول وب وارد شوید، که تنظیمات در جزئیات سرور شما است.

 

هنگامی که به سرور خود وصل شدید، از طریق یکی از روش های ذکر شده در بالا، باید با صفحه قفل ویندوز مواجه شوید. برای ادامه عیب یابی، با حسابی که دارای امتیازات سرپرست است، وارد سرور خود شوید.

 

اگر اتصال چیزی غیر از صفحه قفل را نشان می دهد، اگر به نظر می رسد سرور پاسخگو است، سعی کنید. اگر به دستورات واکنش نشان نمی دهد، ممکن است مجبور شوید سرور خود را مجددا راه اندازی کنید.

 

تنظیمات دسکتاپ از راه دور ویندوز

هنگامی که وارد سیستم شده اید و به نظر می رسد سرور کار می کند، اما Remote Desktop هنوز نمی تواند متصل شود، مطمئن شوید که اتصال از راه دور مجاز است. ساده ترین راه برای دسترسی به این گزینه، باز کردن sysdm.cpl با جستجوی آن در منوی استارت است. سپس به تب Remote بروید.

 

برای اینکه این ویژگی کار کند، Remote Desktop باید به اتصالات از رایانه های دیگر اجازه دهد. اگر سرور شما طوری تنظیم شده بود که کنترل از راه دور با احراز هویت سطح شبکه را مجاز می‌داند، مطمئن شوید که رایانه شما از این قابلیت پشتیبانی می‌کند یا اجازه هرگونه اتصال را انتخاب کنید. می توانید اطلاعات بیشتری درباره احراز هویت سطح شبکه در TechNet مایکروسافت پیدا کنید.

 

 

تنظیمات  Firewall

فایروال ویندوز گاهی اوقات ممکن است کمی محدود کننده باشد، به عنوان مثال، پروتکل ICMP ورودی که اتصالات پینگ به طور پیش فرض غیرفعال است. فایروال ویندوز را با امنیت پیشرفته با جستجوی "دیوار آتش" در منوی شروع باز کنید. به لیست قوانین ورودی بروید و با فشار دادن R به قوانین Remote Desktop بروید.

 

Windows Server 2008 باید دو قانون را نشان دهد: Remote Desktop (TCP-In) و Remote Desktop - RemoteFX (TCP-In). هر دوی این موارد در اکثر موارد تا زمانی که سرور همچنان از پورت استاندارد TCP 3389 برای اتصالات RDP استفاده می کند، فعال می شوند.

 

با سرورهای ویندوز 2012، قوانین بین دامنه و خصوصی، یا نمایه های عمومی و همچنین پروتکل های TCP و UDP تقسیم می شوند که به 4 قانون جداگانه از راه دور - حالت کاربر ترجمه می شود که همه آنها معمولاً فعال می شوند.

 

در صورت تمایل در تنظیمات فایروال، ممکن است بخواهید ICMP را برای پینگ فعال کنید. F را فشار دهید تا قوانین را پیدا کنید، به نام File and Printer Sharing (Echo Request - ICMPv4 - In) و v6 برای هر دو نسخه IP.

اتصال شبکه

اتصال اینترنت را روی سرور خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید که تمام منابع شبکه شما همانطور که باید کار می کنند. شروع به پینگ کردن از سرور خود کنید. Command Prompt را باز کنید و cmd را در جستجوی منوی شروع تایپ کنید. Enter را فشار دهید سپس از دستور زیر استفاده کنید.

 

پینگ 8.8.8.8

اگر درخواست های اکو را از فایروال ویندوز فعال کرده باشید، می توانید سعی کنید سرور خود را از رایانه شخصی خود پینگ کنید. آدرس IP عمومی سرور را در کنترل پنل خود در قسمت Network and Public Network پیدا کنید.

 

ipconfig

خروجی تمام اتصالات شبکه سرورهای شما را فهرست می کند، باید 3 آداپتور اترنت را مشاهده کنید: شبکه خصوصی، IPv4 عمومی و IPv6 عمومی. بررسی کنید که این اطلاعات با اطلاعات شبکه در جزئیات سرور شما در تب Network در کنترل پنل مطابقت داشته باشد.

 

اگر تفاوت‌هایی در خروجی ipconfig و صفحه جزئیات شبکه سرور خود مشاهده کردید، بررسی کنید که تمام رابط‌های شبکه برای دریافت خودکار آدرس‌های IP تنظیم شده باشند. برای انجام این کار، Network Connections را در منوی start جستجو کنید و enter را فشار دهید تا باز شود. Properties را برای یکی از آداپتورهای اترنت باز کنید، Internet Protocol Version 6 یا 4 را انتخاب کنید و روی دکمه Properties در زیر کلیک کنید. مطمئن شوید که هر دو دکمه شعاعی روی خودکار تنظیم شده اند و برای ذخیره، OK را فشار دهید. تمام آداپتورهای شبکه روی سرور را به همین ترتیب بررسی کنید.

 

 

اتصال کند   اینترنت

اگر اتصال Remote Desktop شما کار می کند، اما احساس کندی کند یا گاهی قطع می شود، باید درایورهای شبکه را به روز کنید. آخرین درایورهای Virtio را برای ویندوز دانلود کنید.

 

پس از دانلود فایل ISO در سرور خود، با ویندوز سرور 2008 باید برنامه ای مانند 7zip داشته باشید تا آن را باز کنید. در سرور 2012 می توانید به سادگی فایل را به صورت دیسک سوار کنید.

 

با فایل‌های موجود، مدیریت دستگاه را به سادگی با جستجوی نام آن در منوی شروع و فشار دادن اینتر باز کنید. به آداپتورهای شبکه مراجعه کنید، هر آداپتور را یکی یکی انتخاب کنید و نرم افزار به روز رسانی درایور را اجرا کنید. در جادوگر به روز رسانی، Browse my computer for driver software را انتخاب کنید، محل درایور را در قسمت جستجو وارد کنید و Next را فشار دهید. توجه داشته باشید که زیرپوشه های Include را انتخاب کنید.

 

اگر هنگام به‌روزرسانی درایورهای شبکه از طریق Remote Desktop متصل شده باشید، احتمالاً برای لحظه‌ای قطع می‌شوید. پس از نصب موفقیت آمیز درایورها، کلاینت باید بتواند اتصال را به طور خودکار بازیابی کند.

 

مشکل پورت

در برخی موارد، ممکن است برنامه دیگری ناخواسته از همان پورت Remote Desktop استفاده کند. این می تواند باعث مشکلات اتصال شود یا از اتصال Remote Desktop جلوگیری کند.

 

پورت های استفاده شده توسط برنامه ها را بررسی کنید. دستور زیر را در Command Prompt وارد کنید.

 

netstat -a -o

Netstat لیستی از آدرس‌های IP و شماره پورت‌های مورد استفاده آنها را چاپ می‌کند. به دنبال ردیف هایی با شماره پورت Remote Desktop خود (به طور پیش فرض 3389) بگردید و شناسه برنامه (PID) را در انتهای این خطوط بررسی کنید. یک PID متعلق به سرویس RDP خواهد بود. اگر PID دیگری را مشاهده کنید که از همان پورت استفاده می کند، اینها با یکدیگر تضاد خواهند داشت.

 

برای اینکه متوجه شوید PID ها به کدام برنامه ها تعلق دارند، از دستور زیر در Command Prompt استفاده کنید.

 

tasklist /svc

دسکتاپ از راه دور به عنوان svchost.exe TermService فهرست شده است، هر PID دیگری که از شماره پورت یکسانی استفاده می کند باعث ایجاد مشکل می شود.

 

شماره پورت RDP را تغییر دهید

اگر تداخل پورت وجود دارد، می توانید با تغییر پورت مورد استفاده توسط یکی از برنامه ها، آن را حل کنید. مایکروسافت توصیه می کند به طور ایده آل پورت مورد استفاده توسط هر برنامه دیگری را تغییر دهید. اگر این امکان پذیر نیست، شماره پورت گوش دادن به دسکتاپ از راه دور را می توان با چند مرحله تغییر داد.

 

شماره پورت را تغییر دهید زیرا همچنین می تواند به کاهش تلاش های نفوذ از طریق مبهم سازی کمک کند. این نباید تنها روش امنیتی شما باشد.

 

برای تغییر شماره پورت، ابتدا باید یک پورت رایگان انتخاب کنید که توسط هیچ چیز دیگری در سرور شما استفاده نمی شود. همانطور که قبلاً توضیح داده شد، پورت هایی را که در حال حاضر با netstat -a -o استفاده می کنید بررسی کنید. شماره پورت جدید می تواند از 1024 تا 49151 باشد.

 

نوع قانون: پورت

پروتکل و پورت ها: TCP، پورت های محلی خاص، <شماره پورت>

اقدام: اجازه اتصال را بدهید

نمایه: همه گزینه ها علامت زده شده است

نام: دسکتاپ از راه دور – TCP <شماره پورت>

در مراحل بالا <port number> پورت جدیدی است که می خواهید RDP به آن گوش دهد. مطمئن شوید که قانون فایروال جدید شما به درستی تنظیم شده است. هنگامی که پورت RDP را تغییر دادید، برای اتصال مجدد به آن نیاز دارید تا کار کند.

اگر نیاز به سرور مجازی ترید و vps مناسب برای کار در صرافی بایننس دارید می توانید از لینک زیر محصولات سرور مجازی با ای پی خارج را سفارش دهید

سرور مجازی ترید