آیا می‌خواهید به تمام سرویس‌های ویندوز در رایانه خود دسترسی داشته باشید؟

باید برنامه Services یا services.msc را باز کنید، که به شما امکان می‌دهد تعیین کنید چه سرویس‌هایی در هنگام شروع ویندوز اجرا شوند، سرویس‌هایی را که نیاز ندارید غیرفعال کنید و سایر اقدامات مفید را انجام دهید. در اینجا نحوه باز کردن سرویس‌ها در ویندوز 10 و ویندوز 11 را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه باز کردن Services با استفاده از Search

Search یا جستجو همیشه یک انتخاب عالی برای باز کردن برنامه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن است. اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، یا کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا در کادر جستجو کلیک کنید و کلمه Services را تایپ کنید. سپس، وقتی نتیجه جستجوی Services را مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید.

 

 

به‌طور مشابه، اگر از ویندوز 11 استفاده می‌کنید، روی آیکن جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید و services را تایپ کنید. یا کلید Windows را فشار دهید، عبارت Services را تایپ کنید و پس از مشاهده نتایج جستجو روی آن کلیک کنید.

 

 

نحوه باز کردن Services با استفاده از Run

کلیدهای Windows + R را روی صفحه‌کلید خود فشار دهید تا پنجره Run باز شود. Services.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید.

 

 

نحوه باز کردن Services با استفاده از CMD یا Powershell

در کادر جستجو تایپ کنید CMD یا Powershell و کلید Enter را فشار دهید. بعد از باز شدن تایپ کنید services.msc و کلید Enter را بزنید.

 

 

نحوه باز کردن Services با استفاده از منوی Start

در ویندوز 10، یک میانبر Services مستقیماً در منوی Start دارید. برای دسترسی به آن، روی نماد ویندوز در نوار وظیفه کلیک کرده و لیست برنامه‌ها را به پایین اسکرول کنید تا Windows Administrative Tools یعنی ابزارهای مدیریتی ویندوز را ببینید. در مرحله بعد، روی این پوشه کلیک کنید تا باز شود و سپس به میانبر Services بروید و روی آن کلیک کنید.

 

 

در ویندوز 11، همه چیز پیچیده‌تر است. روی نماد ویندوز و سپس دکمه All Apps در گوشه سمت راست بالای منوی استارت کلیک کنید.

 

 

لیست همه برنامه‌ها را به پایین اسکرول کنید تا Windows Tools را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

 

 

Windows Tools در یک پنجره جدید باز می‌شود. در آن، میانبر Services را پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید.