فقط گیمرهای پر شور هستند که واقعاً درک می‌کنند که هر فریم بازی چقدر اهمیت دارد. گاهی اوقات بازی‌کردن بدون استفاده از هیچ آنتی‌ویروسی وسوسه‌انگیز است، این‌طور نیست؟ بااین‌حال، این کار، کامپیوتر شما را در برابر انواع تهدیدات آنلاین، آسیب‌پذیر می‌کند؛ بنابراین آیا راهی برای رفع این مشکل وجود دارد؟ آیا می‌توانید بدون به خطر انداختن امنیت خود از گیم‌پلی لذت ببرید؟ بله، در اینجا به معرفی بهترین آنتی ویروس‌ها برای شما گیمرها پرداخته‌ایم تا بدون افت فریم از بازی‌کردن لذت ببرید.

 

بهترین آنتی ویروس برای گیمرها باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بهترین آنتی ویروس برای بازی گیمرها، آنتی‌ویروسی است که درحالی‌که از کامپیوترشان محافظت می‌کند، این کار را با کمترین فشار و کمترین تأثیر ممکن بر روی عملکرد بازی نیز انجام می‌دهد.

بهترین آنتی ویروس برای بازی باید سبک و کارآمد باشد تا منابع ارزشمند سیستم را اشغال نکند یا باعث لگ در طول بازی نشود. این برنامه به‌آرامی در پس‌زمینه کار می‌کند و باید هرگونه تهدیدی را بدون تأثیر بر بازی شما شناسایی و حذف کند.

به نقل از وب‌سایت باما سافت در صفحه خرید آنتی ویروس: «محصول امنیتی آنتی ویروس، برنامه یا مجموعه برنامه‌ای است که برای پیشگیری، شناسایی و حذف ویروس‌ها و سایر انواع نرم‌افزارهای مخرب مانند کرم، تروجان، بدافزار و غیره طراحی شده است. نرم‌افزارهای مخرب که به‌عنوان بدافزار شناخته می‌شوند، کدهایی هستند که می‌توانند به کامپیوتر، گوشی و تبلت شما و داده‌های موجود در آن‌ها آسیب برسانند.»

 

بهترین آنتی ویروس برای گیمرها

اکثر مجموعه‌های امنیتی برتر امروزی قابلیتی به نام «Gaming mode» یا چیزی شبیه به آن دارند. به‌این‌ترتیب، فقط درصورتی‌که اتفاق فاجعه باری در حال رخ‌دادن باشد، خود را مانند یک سگ نگهبان وفادار می‌رسانند. محصولات امنیتی امروزی نسبت به قبل، فشار کمتری را به سیستم شما وارد می‌کنند.

اگر نمی‌خواهید یک ویروس کامپیوتری یا حمله DDoS بازی شما را متوقف کند، در زیر لیستی از بهترین آنتی ویروس‌ها برای گیمرها آورده شده است:

 1. آنتی ویروس بیت دیفندر
 2. آنتی ویروس کسپرسکی
 3. آنتی ویروس نورتون 360
 4. آنتی ویروس مکافی

حال بیایید تا در ادامه، هر یک را به‌صورت مختصر بررسی کنیم.

 

آنتی ویروس بیت دیفندر

طبق گفته آزمایشگاه مستقل و معتبر AV_Comparatives، همیشه آنتی ویروس بیت دیفندر توتال سکیوریتی یکی از بهترین ابزارهای حذف ویروس بوده است. این شرکت در طول آزمایشات خود در سال 2021، توانست 99.99 درصد از تهدیدات بدافزاری را مسدود کند.

 

 

این محصول محافظت بهتری در برابر بدافزارهای پیشرفته (مانند باج‌افزارها و تروجان‌ها)، حملات  فیشینگ، تهدیدات شبکه، ردیابی و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. همچنین با پیکربندی شما سازگار می‌شود تا سرعت و عملکرد را بهبود بخشد.

Bitdefender Game Profile، بازی‌های در حال اجرا را به طور خودکار تشخیص می‌دهد و منابع سیستم را بر اساس آن بهینهسازی می‌کند. در اینجا لیست مواردی که می‌تواند برای شما انجام دهد، آمده است:

 • ازکارانداختن تمام هشدارها و پاپ‌آپ‌های بیت دیفندر
 • به تعویق‌انداختن به‌روزرسانی‌های خودکار
 • به تعویق‌انداختن اسکن‌های برنامه‌ریزی شده
 • غیرفعال‌کردن مشاور جستجو
 • غیرفعال‌کردن اعلان‌های پیشنهادات ویژه

چیزی که بیت دیفندر را از سایر آنتی ویروس‌ها متمایز می‌کند این است که پس از نصب، بلافاصله به حالت Autopilot می‌رود. Autopilot همه تصمیمات مربوط به امنیت را بر اساس الگوهای استفاده شما می‌گیرد؛ بنابراین شما با هشدارها و اعلان‌ها بمباران نمی‌شوید. بااین‌حال نگران نباشید؛ اگر بخواهید باز هم کنترل زیادی دارید.

 

آنتی‌ویروس کسپرسکی

همان قدر که Bitdefender محبوب و معروف است، مجموعه‌های امنیتی توانمند دیگری نیز وجود دارند. آنتی ویروس Kaspersky Internet Security، یکی از آنهاست. در اینجا ما به‌جای خرید آنتی ویروس کسپرسکی اینترنت سکیوریتی به شما پیشنهاد می‌کنیم نسخه کامل‌تر آن یعنی کسپرسکی توتال سکیوریتی را تهیه کنید؛ زیرا از لحاظ قیمتی اختلاف چندانی با یکدیگر ندارند.

از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به خردکن فایل اشاره کرد؛ ازاین‌رو، بازیابی آنها تقریباً غیرممکن است. توانایی ایجاد پوشه‌های رمزگذاری شده برای جلوگیری از دید اشخاص کنجکاو، همگام‌سازی رمز عبور بین چندین دستگاه و ابزارهای پاک‌سازی کامپیوتر تنها چند مورد از قابلیت‌های آن است.

 

 

ما آنتی ویروس Kaspersky را دوست داریم؛ زیرا هم در شناسایی و هم در مسدودکردن بدافزارها، عملکرد خوبی دارد و هم کمترین تأثیر را بر روی عملکرد سیستم دارد. در اکثر مواقع، کسپرسکی در زمینه حفاظت از کامپیوترها عالی عمل می‌کند؛ حتی در موارد نادری که در آزمایش‌ها با مشکل مواجه شده است، این مشکل‌ها بسیار جزئی بوده‌اند.

 

آنتی ویروس نورتون 360

آنتی ویروس نورتون 360 در طی آزمایشاتی که بر روی آن صورت گرفته، توانسته 100 درصد تهدیدات را شناسایی و مسدود کند و امتیاز کاملی را از AV-Comparatives به دست آورده است. حفاظت بلادرنگ آن از یادگیری ماشینی و شیوه‌های اکتشافی برای نظارت و ارزیابی تهدیدات آنلاین استفاده می‌کند.

این مجموعه امنیتی شامل مرورگر Norton Web Safe، Norton Smart Firewall، پسورد منیجر و حتی یک VPN برای حریم خصوصی بیشتر است. کاربران با خرید آنتی ویروس نورتون به پشتیبان‌گیری ابری و ویژگی SafeCam نیز دسترسی دارند. Norton GO نیز بخشی از مجموعه نورتون 360 است که با انبوهی از امکانات مناسب برای گیمرها، همراه است:

 • بهینه‌ساز خودکار بازی (Automatic game optimizer): وقفه‌های عملکردی را کاهش می‌دهد تا عملکرد بازی را به حداکثر برساند.
 • حالت تشخیص تمام صفحه (Full-screen detection mode): همه چیز به جز هشدارهای امنیتی مهم را خاموش می‌کند.
 • نظارت بر وب تاریک (Dark web monitoring): اگر داده‌های شما برای فروش در دارک وب ظاهر شوند، به شما اخطار می‌دهد.

وی‌پی‌ان نورتون به شما این امکان را می‌دهد تا آدرس IP واقعی خود را با یک آدرس جعلی پنهان کنید که این موضوع به شما کمک می‌کند تا از Doxing، حملات دی داس و سوءاستفاده جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید از آن برای دسترسی به سرورهای بازی‌های خارجی نیز استفاده کنید.

 

آنتی ویروس مکافی

مکافی یک ابزار پیشرفته به نام McAfee Gamer Security دارد که می‌توانید آن را با خرید مکافی توتال سکیوریتی یا مکافی لایو سیف، دریافت کنید.

 

 

وقتی صحبت از حذف بدافزار به میان می‌آید، باید بگوییم که این محصول توانست 99.6 درصد از تهدیدات آزمایش شده توسط آزمایشگاه AV-Comparatives را شکست دهد. همچنین مک‌آفی دارای برخی قابلیت‌های مخصوص مخصوص گیمینگ است:

 • MicroAV Engine: تشخیص تهدید را به فضای ابری محول می‌کند تا منابع موردنیاز برای بازی‌ها حفظ شود.
 • Game Boost Engine: به بازی‌های شما اولویت بیشتری نسبت به برنامه‌های پس‌زمینه دیگر می‌دهد.
 • نظارت بر عملکرد بی‌درنگ (Realtime performance monitoring): به شما این امکان را می‌دهد تا بر عملکرد کامپیوتر خود، نظارت و کنترل داشته باشید.

مکافی گیمر سکیوریتی، یک اپ منیجر دارد که کاملاً قابل شخصی‌سازی است. شما می‌توانید تنظیمات را جوری تغییر دهید تا فقط بازی‌های خاص را تقویت کنید؛ برخی خدمات پس‌زمینه را متوقف کنید و موارد دیگر. حتی شما می‌توانید برنامه‌های دیگری به‌غیراز بازی را انتخاب کنید که به منابع کامپیوتری بیشتری نیاز دارند.

 

مطلب پایانی

ما دو محصول کسپرسکی و بیت دیفندر را به‌عنوان بهترین آنتی ویروس برای گیمرها توصیه می‌کنیم. آنتی ویروس بیت دیفندر با یک کامپیوتر ویندوزی عالی کار می‌کند. کسپرسکی نیز با توجه به کارایی و قیمت به‌صرفه‌ای که در ایران دارد نیز گزینه مناسبی برای حفظ امنیت در حین بازی کردن بدون لگ و افت فریم است. هرچند آنتی‌ویروس‌های دیگر مانند آنتی ویروس جی دیتا، نورتون 360، مکافی، دکتر وب، ESET و غیره نیز جزو آنتی ویروس‌های بسیار خوب محسوب می‌شوند.