هنگامی که کار بر روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر ویندوز 10 خود را تمام کردید، احتمالاً می‌خواهید آن را خاموش کنید. ویندوز 10 انتخاب‌های زیادی برای انجام این کار به شما می‌دهد. اگرچه این به هیچ وجه سخت نیست، اما خوب است راه‌های مختلفی را بدانید که می‌توانید لپ‌تاپ یا کامپیوتر ویندوز 10 خود را خاموش کنید. پس با ما همراه باشید تا با این روش‌ها آشنا شوید.

 

با استفاده از Start Menu

 منوی Start را با کلیک روی دکمه Windows در گوشه سمت چپ پایین صفحه باز کنید. سپس، روی Shut down کلیک کنید تا به‌طور کامل خاموش شود.

 

 

اگر منوی Start روی حالت تمام صفحه تنظیم شده باشد، یا اگر از ویندوز 10 در حالت تبلت استفاده می‌کنید، اوضاع کمی متفاوت به‌نظر می‌رسد، اما همچنان باید روی همان دکمه Start ضربه بزنید تا به منوی Start دسترسی داشته باشید و زیر منوی Power آن را باز کنید.

 

 

با استفاده از منوی WinX

 می‌توانید با میانبر صفحه‌کلید Windows + X به منوی WinX دسترسی پیدا کنید و از منوی Shut down or sign out گزینه Shut down را انتخاب کنید.

 

 

با استفاده از Alt + F4

 روی دسک‌تاپ کلیدهای Alt + F4 را فشار دهید تا منوی Shut Down Windows باز شود سپس از لیست کشویی shutdown را انتخاب و روی OK کلیک کنید.

 

 

با استفاده از خط فرمان یا CMD

 در کادر جستجوی ویندوز 10 تایپ کنید CMD و سپس گزینه Command Prompt را انتخاب کنید.

 

 

سپس دستور زیر را تایپ و کلید Enter و بزنید.

 

shutdown /s

 

 

پس از مدت کوتاهی، کامپیوتر ویندوز 10 شما خاموش می‌شود. تا زمانی که این کار انجام نشود، سیستم‌عامل پنجره‌ای به شما نشان می‌دهد که ویندوز در کمتر از یک دقیقه خاموش می‌شود.

لازم به ذکز است که بستن پنجره پیام مانع از خاموش شدن کامپیوتر ویندوز 10 شما نمی‌شود.

 

 

با استفاده از PowerShell

در کادر جستجوی ویندوز 10 تایپ کنید PowerShell سپس Windows PowerShell را انتخاب کنید و در صورتی که می‌خواهید در حالت Admin اجرا شود گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

 

 

سپس دستور زیر را تایپ و کلید Enter رو بزنید.

 

Stop-Computer

 

با استفاده از shortcut key

 ابتدا فایل شورتکات را از اینجا دانلود و در دسک‌تاپ خود کپی کنید. حالا می‌توانید با کلیک روی Shut Down Windows سیستم خودتان را خاموش کنید.