اگر لپ‌تاپی دارید که از حسگر اثر انگشت پشتیبانی می‌کند و می‌خواهید این ویژگی را فعال کنید با ما همراه باشید.

ابتدا با استفاده از کلیدهای ترکیبی Windows + I پنجره تنظیمات را باز کنید، سپس روی گزینه Accounts کلیک کنید.

 

 

از نوار کناری سمت چپ روی Sign-in options کلیک کنید، سپس گزینه Windows Hello Fingerprint را انتخاب کنید.

 

 

زمانی که Windows Hello Fingerprint باز شد. برای فعال کردن و تنظیم احراز هویت با اثر انگشت، روی دکمه Set up کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد، با یک پیام کوتاه مانند تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد. روی گزینه Get Started کلیک کنید.

 

 

سپس برای تایید هویت خود باید پین یا رمز عبور حساب خود را تایپ کنید. اطلاعات خواسته شده از شما را تایپ کنید.

 

 

Windows Hello به شما آموزش می‌دهد که چگونه اثر انگشت خود را به درستی ثبت کنید. دستورالعمل‌های نشان داده شده را بخوانید و آن‌ها را دنبال کنید.

 

 

به‌محض فشردن و بلند کردن انگشت خود روی اسکنر اثرانگشت، نقشه اثر انگشت و دستورالعمل‌های بیشتر در مورد کارهایی که باید انجام دهید مشاهده می‌کنید.

 

 

هنگامی که ویندوز 10 اثر انگشت شما را خوانده است، می‌گوید که همه چیز تنظیم شده است و دفعه بعد که قفل دستگاه خود را باز می‌کنید می‌توانید از آن استفاده کنید. در این مرحله، می‌توانید گزینه Add another finger یعنی افزودن یک اثر انگشت دیگر را انتخاب کنید و فرآیند را تکرار کنید یا روی Close کلیک کنید تا بسته شود.

 

 

لازم به ذکر اسن که اگر یک پین برای دسترسی به ویندوز 10 تنظیم نکرده‌اید، در این صفحه آخر، ویندوز 10 شما را تشویق می‌کند تا زمانی که تشخیص اثر انگشت در دسترس نیست، یک پین ایجاد کنید تا از آن استفاده کنید.

برای آزمایش، می‌توانید از ویندوز 10 خارج شوید و با فشار دادن روی حسگر اثر انگشت با همان انگشتی که به تازگی ثبت‌نام کرده‌اید، دوباره وارد سیستم شوید.

 

 

اگر دیگر نمی‌خواهید از حسگر اثر انگشت در لپ‌تاپ ویندوز 10 خود استفاده کنید، می‌توانید احراز هویت اثر انگشت را خاموش کنید. برای انجام این کار، به مسیر Settings > Accounts > Sign-in options بروید سپس روی Windows Hello Fingerprint کلیک کرده و گزینه Remove را انتخاب کنید تا حذف شود.

 

 

قفل اثر انگشت بلافاصله از لپ‌تاپ ویندوز 10 شما بدون نیاز به تایید برداشته می‌شود.