در این آموزش با استفاده از Task Manager میزان استفاده از GPU را بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

 

برای انجام این کار، کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا پنجره Task Manager باز شود. برای مشاهده کارت گرافیک در این قسمت روی یکی از تب‌های Status, CPU, Memory کلیک‌راست کرده و گزینه GPU را انتخاب کنید.

 

 

حالا در کنار ستون‌های دیگر یک ستون با نام GPU خواهید داشت که مقدار مصرف را به‌صورت درصدی به شما نمایش خواهد داد.

 

 

اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری از GPU خود را ببینید، با استفاده از نمادهای سمت چپ پنجره، به تب Performance بروید. تب Performance اطلاعات کلی سخت‌افزار‌ها، از جمله GPU را به شما نشان می‌دهد.

 

 

هر عنصر از GPU شما به نمودارهای جداگانه تقسیم می‌شود تا نکات بیشتری در مورد نحوه استفاده از GPU به شما بدهد. اگر می‌خواهید چیزی که نمایش داده می‌شود را تغییر دهید، روی فلش رو به پایین در کنار عنوان هر نمودار کلیک کنید و نموداری که می‌خواهید بررسی کنید را انتخاب کنید.

 

 

علاوه بر نمایش کل استفاده از GPU و استفاده از GPU برای هر برنامه، Task Manager همچنین جزئیات بیشتری را در مورد GPU به شما نشان می‌دهد. صفحه Performance میزان استفاده از حافظه GPU، حافظه GPU مشترک، دمای GPU و جزئیات بیشتر درایور را به شما نمایش می‌دهد.

 

 

در حالی که مشاهده کل مصرف GPU مفید است، ممکن است بخواهید ببینید کدام برنامه یا فرآیند از بیشترین مقدار منابع GPU در سیستم شما استفاده می‌کند.

به تب Processes برگردید. برای مرتب کردن آن از بالا به پایین، یک بار روی سرصفحه ستون GPU کلیک کنید. سپس می‌توانید میزان استفاده از GPU را در هر برنامه ببینید، برنامه‌ای که مصرف بیشتری نسبت به سایر برنامه‌ها داشته باشد در بالای لیست نمایش داده می‌شود.