اگر می‌خواهید وب‌سایت‌های خاصی را در رایانه خود مسدود کنید، در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

مسدود کردن وب‌سایت‌های خاص در هر سیستم‌عامل ویندوز با استفاده از ابزار رایگان URL Disabler امکان‌پذیر است.

ابتدا، این ابزار را از اینجا دانلود کرده و فایل را از حالت فشرده خارج کنید. دو فایل اجرایی را در پوشه استخراج شده مشاهده خواهید کرد. برای اجرا، روی فایل exe مناسب با سیستم خود x64 یا x86 دوبار کلیک کنید. اگر UAC درخواست کرد، روی دکمه YES کلیک کنید. اکنون URL را در کادر متنی تایپ کرده و روی دکمه + برای افزودن به لیست کلیک کنید.

 

 

هنگامی که وب‌سایت‌های مورد نظر خود را به لیست مسدود شده اضافه کردید، روی دکمه تیک سبز برای اعمال تغییرات کلیک کنید.

 

 

اکنون نمی‌توانید وب‌سایت‌هایی که در لیست مسدود هستند را باز کنید. هنگامی که سعی می‌کنید از یک وب‌سایت مسدود شده بازدید کنید، متوجه پیام ERR_BLOCKED_BY_ADMINISTRATOR می‌شوید که به معنی مسدود شدن وب‌سایت توسط مدیر است.

 

 

برای حذف وب‌سایت‌ها از فهرست مسدود یا ایجاد یک فهرست امن وب‌سایت خاص، مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا URL Disabler را باز کنید. تیک وب‌‌سایتی که می‌خواهید از لیست مسدود شده حذف کنید را بردارید و روی تیک سبز برای اعمال تغییرات کلیک کنید.

 

 

پس از انجام مراحل بالا، وب‌سایت‌های انتخاب شده در لیست مجاز قرار می‌گیرند و می‌توانید آن‌ها را مرور کنید. برای رفع انسداد همه وب‌سایت‌ها به‌طور همزمان، تیک گزینه Enable WhiteList را بردارید و روی دکمه اعمال تغییرات کلیک کنید.

 


URL Disabler با Windows 11 ،Windows 10 ،Windows 8.1 ،Windows 8 و Windows 7 سازگار است. علاوه بر این، می‌توانید از این نرم‌افزار برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها در مرورگرهای Google Chrome ،Firefox ،Chromium و Edge استفاده کنید.