مانند گوشی یا تبلت شما، ویندوز 11 نوتیفیکیشن یا همان اعلان‌های سیستم و اپلیکیشن‌ها را ارائه می‌دهد. خبر خوب این است که می‌توانید زمان اعلان‌ها را در ویندوز 11 تغییر دهید، بنابراین آن‌ها برای مدت طولانی‌تر یا کوتاه‌تر روی صفحه نشان داده می‌شوند. اگر از لپ‌تاپ خود برای محل کار یا تحصیل استفاده می‌کنید، اعلان‌های سیستم و سایر اپ‌ها مهم هستند. ویندوز آن‌ها را در گوشه سمت راست پایین صفحه بالای ساعت سیستم نماش می‌دهد. مایکروسافت این بخش از صفحه را Notification Area یا ناحیه اعلان می‌نامد. شما می‌توانید مدت زمان ظاهر شدن اعلان ها روی صفحه را سفارشی کنید. در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

ابتدا، کلید Windows را فشار دهید و اپ تنظیمات را از منوی استارت باز کنید.

 

 

در پنجره تنظیمات، گزینه System را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Notifications کلیک کنید.

 

 

صفحه را به پایین اسکرول کنید و اپ‌هایی که می‌خواهید اعلان آن‌ها را دریافت کنید در حالت On یا اگر نمی‌خواهید در حالت Off قرار دهید.

 

 

اگر می خواهید مدت زمان نمایش اعلان‌ها را در صفحه ویندوز خود تغییر دهید، این مراحل را دنبال کنید.

مجدد اپ Settings را باز کنید. گزینه Accessibility را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Visual effects کلیک کنید.

 

 

در قسمت Visual effects، روی منوی کشویی در قسمت Dismiss notifications after this time of time کلیک کنید.

 

 

می‌توانید انتخاب کنید که چه مدت می‌خواهید اعلان‌ها روی صفحه نمایش داده شوند. گزینه پیش‌فرض پنج ثانیه است، اما می‌توانید روی پنج دقیقه هم تنظیم کنید.

 

 

لازم به ذکر است که اگر نمی‌خواهید از اپلیکیشن خاصی اعلان دریافت کنید، باید آن را با استفاده از گزینه‌های موجود در بخش بالا خاموش کنید.