PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی هکینتاش

mehranmg
February 11th, 2012, 17:13
سلام
امروز میخواستم هکینتاش رو بهتون معرفی کنم

یک سری سوال متداول در این تاپیک آوردم تا در مورد هکینتاش دچار شک و شبهه نشوید!!!

1- هکینتاش چیست؟؟؟
هکینتاش همان مک. او اس هست که با تغییراتی در لایبرری های آن برای سیستم های خانگی اوپتیمایز شده. در حقیقت به نسخه ای از مک. که روی کامپیوتر و لپ تاپ غیر اپل. نصب میشه هکینتاش نام دارد!

2- آیا هکینتاش هر سیستمی را ساپورت میکند؟
نمیتوان به طور قطعی جواب داد ولی با اکثر سیستم ها مشکلی نداره. البته نسخه 10.6.6 به بعد بیشتر برای پردازنده اینتل منتشر شده و نصبش روی سیستم های AMD کمی مشکل شده.

3- آیا امکان نصب هکینتاش روی ماشین مجازی هست؟
بله. ولی برنامه های حرفه ای در این زمینه نیاز داریم. مثلا پاراللز یا VMware اما روی Virtual Box جوابگو نیست.

4- آیا میتوان در کنار هکینتاش از ویندوز و لینوکس استفاده کرد؟؟
بله میتوانید!! راحت ترین کار دوال بوت کردن سیستم با برنامه هایی مثل Vista Boot Pro. یا Dual Boot Pro هست. این برنامه ها به شما کمک میکنند تا بوت لودر پیشفرض ویندوز رو تغییر بدید و از طریق اون برای سوییچ کردن میان چندین سیستم عامل استفاده کنید.

5- من امکان استفاده از بوت لودر رو ندارم؛ چه باید بکنم؟؟
باید که از بوت لودر های پیش ساخته مثل کمیلیون یا ژیژی استفاده کنید. کمیلیون در این زمینه در حال حاضر قوی ترین بوت لودر هست!

6- آیا امکان نصب مک. روی پارتیشن های لاجیکال هست؟
خیر؛ چون ممکنه که کل پارتیشن ها رو حذف کنه. بنابراین باید با برنامه هایی مثل آکرونیس دیسک دایرکتور هوم پارتیشن خود را اکتیو کنید.

7- آیا امکان نصب مک. روی پارتیشن Fat32 هست؟؟؟
خیر؛ حتما باید NTFS باشه که بعدا خود سیستم اون رو به HFJS تغییر میده.

8- از کجا میشه برای مک. ککست تهیه کرد؟؟
باید در نت جستجو کنید. بهترین سایت Kexts.com هستش.

9- آیا امکان استفاده از سرویس های پیشفرض مک. در هکینتاش هست؟؟
بله. هم به مک. اپ استور میتوانید دسترسی داشته باشید هم برنامه های مورد نیازتون رو نصب کنید ولی خب تایم ماشین به خوبی کار نمیکنه.
10- آیا امکان اجرای برنامه های ویندوز روی مک. هست؟
بله. با استفاده از برنامه های CrossOver8 و Wine و همچنین مجازی سازی میتونید این کار رو بکنید.

11- بهترین پکیج برای لپ تاپ ها کدام است؟؟؟
چون لپ تاپ ها سخت افزار اختصاصی دارند شما باید پکیج های قوی تر رو انتخاب کنید. فکر کنم iDeneb بهترین پکیج برای لپ تاپ هاست.

12- آیا امکان نصب مکینتاش. نسخه اصلی روی لپ تاپ و PC هست؟؟
بله ولی مشکلات فراوانی خواهید داشت. البته در صورتی که بتونید فایل dmg رو به iso تبدیل کنید.

13- میخواهم چندین سیستم عامل داشته باشم. به نظر شما کدام یک را ابتدا نصب کنم؟؟
این هم بستگی داره. مثلا اگر میخواید چندین نسخه از ویندوز مثلا ایکس پی و سون؛ لینوکس و مک. رو کنار هم داشته باشید؛ اول از همه به رم و هارد و سی پی یو قوی نیاز دارید؛ و بعد از اون اولویت نصب به این شکل هست:
ابتدا ویندوز و سپس ابتدا قدیمی ترین ویندوزی که میخواید نصب کنید. سپس لینوکس و در آخر مک.

14- آیا امکان آپدیت مک. از طریق خود اپل. هست؟؟؟
بله ولی باز هم توصیه نمیشه. آپدیت ها بعد از یک روز در دانلود سنتر هایی مثل imzdl.com قرار میگیرن. شما میتونید از طریق این دانلود سنتر ها مک. رو آپدیت کنید.

15- آیا امکان نصب چندین نسخه از مک. وچود داره؟
بله ولی توصیه نمیشه.

16- کدوم نسخه از مک. برای پی سی بهترین جوابگویی رو داره؟
در حال حاضر تقریبا همه نسخه ها هک شدند ولی بهترینشون 10.6.6i هست که توسط هازارد هک شده.
البته حتی 10.7.1 هک شده هم موجوده ولی بهترینش همون 10.6.6 هست.
18- ایا امکان شناخته نشدن قطعات هست؟
خیلی کم ولی معمولا ماوس و کیبرد های PS/2 شناخته نمیشن. بلکه باید از USB یا بلوتوث استفاده کنید.

19- آیا دیسک درایو ها و یا هارد ها و بلوتوث های اکسترنال روی مک. جوابگو هستند؟
بله در صورتی که USB باشند.
USB به معنای Universal Serial Bus یا درگاه عبور عمومی هست بنابراین میشه.

20- آیا امکان استفاده از اینترنت دایال آپ و یا LAN هست؟
در صورتی که مودم و کارت شبکه شناخته بشن بله. برای دایال آپ شما نیاز به یک سری دستور ترمینال دارید.

22- آیا تاچ پد لپتاپ ها در مک. کار میده؟
بله ولی مشکلاتی هم داره که با ادیت کردن ککست مربوطه یا دانلود و نصب ککست جدید مشکل حل میشه.

23- آیا امکان استفاده از مجیک موس و ترکپد هست؟
بله. چون ککست این دو دیوایس کلا پیشفرض مک. هست و فرقی نمیکنه که هکینتاش باشه یا نباشه.

24- آیا امکان استفاده از برنامه های مک. در ویندوز هست؟
خیر. ولی بعضی از برنامه ها مثل مرورگر سافاری و آیتونز نسخه مخصوص ویندوز دارند. که از طرف اپل. ارائه شده.
میتونید با نصب هکنتاش روی ماشین مجازی امکان رو فراهم کنید.

منبع : انجمن تخصصی هکینتاش

Inner Sanctum
February 11th, 2012, 17:16
ولی من فکر میکردم مکینتاش(macintosh)باشه:mrgreen:

chio
February 11th, 2012, 20:04
درود
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

Sir hex عزیزم
بله همون سیستم عامل هست که هسته اصلیش هک شده و روی سی پی یو های اینتل یا amd یا روی ماشین مجازی نصب میشه
موفق باشی

راستی mehranmg عزیز
ورژنی سراغ دارید از هکینتاش که روی اینتل i5 سری اول با چیپ 1156 نصب شه
چند تا دان کردم نصب نمیشه رو چیپ های 975 نصب میشن
کمک کنید
در ضمن لطف کنید لینک منبع رو بزاید تا بریم ببینیم چه خبره؟؟
ممنون

mehranmg
February 12th, 2012, 16:00
شما باید هک های ۱۰.۶ رو تست کنید؛

اگر هم نشد لاین اورجینال رو میتونید نصب کنید
:Dr:
در مورد لینک انجمن هم
من آدرسش رو ندارم در واقع من مطلب بالا رو از یه سایت دیگه ای برداشتم
و اونجا منبع رو نوشته بود انجمن هکینتاش.
تو گوگل هم سرچ کردم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم

chio
February 12th, 2012, 17:24
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
درود
درباره ی متن بالا توضیح میدین؟
ممنون

mehranmg
February 12th, 2012, 19:00

مشکل شما کجاش هست؟