PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ذخیره کردن sms در کامپیوتر

mrmr
December 16th, 2007, 09:21
گوشی خودم رو طوری تنظیم کردم که sms ها رو روی مموری کارت ذخیره کنه . ولی وقتی مموری کارت را درمی اورم و در رم ریدر قرار میدهم هیچ sms ی را نشان نمی دهد . چطوری میشه smsهای روی مموری کارت را دید و آنها را بدون استفاده از pc suite در کامپیوتر کپی کرد و بلعکس .

Kasra
December 17th, 2007, 22:50
mrmr (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان مدتی پیش مقاله رو برای یکی از دوستان آماده کرده بودم که پاک شد متأسفانه. بخونید متوجه میشید:
این هم آموزش بک آپ گیری از Contacts و Message های ذخیره شده در Phone Memory گوشی های نوکیا که براتون نوشتم. از اکتشافات خودمه ، شاید جای دیگری نباشه.
ابتدا نیاز به نرم افزار FExplorer دارید. در تاپیک زیر میتونید دانلودش کنید و سپس روی گوشی خودتون نصب کنید:

پس از نصب از داخل منو وارد برنامه شوید.
به درایو :C ، درایو مربوط به فون مموری تون وارد شوید. سپس به پوشه System بروید.
در این فولدر ، یک فولدر دیگه به نام Mail دارید. با زدن Options و انتخاب Edit > Copy پوشه Mail رو کپی کنید.
سپس به عقب بیایید و به درایو :E مربوط به Memory Card مراجعه کنید. با انتخاب Options > Edit > Paste پوشه Mail رو در هر جایی از مموری کارت که خواستید Paste نمایید.
با این کار کلیه محتویات SMS هاتون رو کپی کردید.
حالا یکبار هم به آدرس C:\System\Data مراجعه کنید. یک فایل به نام Contacts.cdb وجود دارد. این فایل را هم یکبار مطابق روش فوق در جایی از مموری کارت Paste کنید. محتویات Contacts در این فایل ذخیره میشن.
تنها دوست من دقت کنید اگر کاری که کردید موجب شده اطلاعاتتون به کل پاک شده باشه این روش موثر نیست که البته فکر نمیکنم این طور باشه ، تنها نمیتونید اطلاعات رو ببینید.
حالا میتونید گوشی رو فرمت کنید. برای فرمت کردن گوشی کافیه کد زیر رو در خود گوشی وارد کنید و Yes بزنید:

با این کار محتویات فون مموری شما به کل پاک میشه. طبعأ مشکل شما هم رفع میشه.
حالا باید اطلاعاتی که به مموری کارت کپی کردید رو باز گردونید.
توسط برنامه FExplorer مجددأ این بار فولدر Mail رو از مموری کارت به C:\System و Contacts رو به C:\System\Mail کپی کنید و Replace کنید.
SMS ها و Contacts های شما بر میگردند به طور طبیعی با این روش.

تنها برای انجام کارهای فوق دقت کنید اشتباه نکنید.

از این به بعد هم سعی کنید از اطلاعاتتون بک آپ داشته باشید. برای بک آپ از Sms ها از برنامه های جانبی مثل Msg Saver و برای Contacts هم به سادگی به سیم کارت منتقلشون کنید تا همیشه حدأقل روی سیم کارت باشند.

arc born
January 8th, 2008, 17:25
بازم ممنون

Kasra
January 8th, 2008, 21:18
arc born (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان تشکر فقط با دکمه [Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]!

deldar.1368
May 19th, 2008, 21:37
سلام
دوستان از فون مموری چطور می شه اس ام اسها رو در کامپیوتر ذخیره کرد؟

ممنون

Kasra
May 23rd, 2008, 17:25
deldar.1368 (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان از برنامه هایی مثل FExplorer که فایل منیجر روی خود گوشی هستند استفاده کنید. از طریق اون از فولدر Mail بک آپ بگیرید.