PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گجت ترفندستان - نسخه 1 (Tarfandestan Standalone Gadget 1.0) - برای ویندوزهای XP , Seven , Vista

behrooz
July 21st, 2012, 22:41
:tfs-hooray:

سلام. :mrgreen:
حدود 8 روز پیش گجتی رو آماده کردم برای ترفندستان تا انشاالله به مناسبت تولد ترفندستان این تحفه ی ناقابل رو تقدیم کنم. :yes:
گجت چیست؟
گجت ها ابزارهای کوچک، کم حجم و کاربردی می باشند که این امکان را برای کاربران خود فراهم می آورند تا بتوانند بسرعت به اطلاعات، تصاویر، برنامه های کاربردی و ... دسترسی داشته باشند

توضیحاتی در مورد گجت ترفندستان:
این گجت از سه لایه تشکیل شده که لایه های اولیه شامل بخش های مورد نیازتر یا جامع تر هستند.
لایه اول:
لایه اول سعی شده خیلی کوچک و جمع و جور باشه تا جلوی دست و پاتونو موقع کار کردن نگیره و بتونید فعال نگهش دارید و فقط دکمه های ورود به صفحه اصلی سایت و انجمن رو داره.(به همراه دکمه "منو" که توضیح میدم)حتی پس زمینه هم نداره (البته فقط لایه اول)
تصویری از صفحه اول:

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

لایه دوم:
صفحه ی اول یک دکمه هم به اسم "منو" داره که میره به صفحه ی بعدی (لایه دوم) یا همان فهرست اصلی که امکانات بیشتری نسبت به صفحه اول داره.نام و نسخه ی گجت هم ذکر شده و همچنین لوگوی ترفندستان در پشت صفحات لایه دوم و سوم هک شده است.
تصویری از صفحه دوم:

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

لایه سوم:
در لایه دوم برخی لینک ها مثل "آخرین ارسال ها" مستقیما به فروم وصل میشن اما برخی از اون ها شامل "بازی های آنلاین" ، "پیام خصوصی" ، "کنترل پنل" ، "وبلاگ ها" ، "گروه ها" ، "جست و جو" و "سایر بخش ها" هر کدام به صفحه ی دیگری (هر صفحه ، صفحه ای است از لایه سوم) وصل شدند که شامل امکانات کامل تری در اون مورد هستند.
تصاویری از صفحات لایه سوم:

(برای راحتی کاربران dial up تصاویر به صورت Thumbnail قرار داده شده اند ، برای دیدن تصاویر در ابعاد واقعی و بزرگتر بر روی آن ها کلیک کنید)

117837
117838
117839
117840
117841
117842
117843

و این هم قسمت تنظیمات (همون دکمه آچار که کنار گجت ها میاد):

نکته: دکمه "مطلب تصادفی وبلاگ" برای شما یک مطلب تصادفی از وبلاگ ها رو نمایش میده.این دکمه در اصل تو لایه سوم صفحه ی "وبلاگ ها" اومده اما چون حس کردم شاید دکمه جالبی باشه تو لایه دوم که دم دست تره هم گذاشتمش.تنها دکمه ی تکراری هستش.(به جز دکمه بازگشت)

توضیحات و امکانات گجت ترفندستان در یک نگاه:
* قابلیت نصب بر روی ویندوز های XP , Vista , 7
* تست شده بر روی ویندوز 7
* می خواستم لیست بخش هایی که تو گجت هست رو بنویسم دیدم چه کاریه :bigly: ، از همه قسمت ها عکس گذاشتم دیگه.می تونید مشاهده کنید. :mrgreen:
* استفاده از لوگوی ترفندستان به عنوان آیکن و همچنین در پشت صفحات لایه های دوم و سوم و کنار دکمه های صفحه ی لایه اول.انشاالله ظاهرش (و همچنین خودش) مورد قبولتون واقع شه.
* با بردن و نگهداشتن نشانگر موس روی هر دکمه توضیحی درباره اون رو می تونید ببینید.
*گنجاندن اکثر (و یا شاید بتوان گفت همه) لینک های مربوط به قسمت های مختلف ترفندستان (منظورم انجمن های مختلف نیست ، بلکه قسمتهایی مثل وبلاگ ها و ... ) و دسترسی به امکانات فراوان :mrgreen: لینک هایی که بعضا دور از چشم مونده و بعضی هم مثل "جست و جوی گروه ها" لینکش مستقیما تو فروم نیست.

تذکر:
چنان چه نتوانستید گجت را اجرا کنید به احتمال بسیار زیاد مشکل از نصب نبودن Microsoft .NET Framework 4 بر روی سیستمتان است که بعد از نصب انشاالله میتونید گجت رو اجرا کنید.

دانلود:
لینک دانلود مستقیم از ترفندستان (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) (در قسمت ضمیمه ها هم هست)

فرمت فایل دانلودی : zip
حجم فایل فشرده: 1.88 مگ (پس از استخراج محتویاتش میشه 2.60 مگ)
پسورد فایل فشرده:
[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]تمامی حقوق برای ترفندستان محفوظ است. :yes:
امیدوارم کاستی هاشو به بزرگی خودتون ببخشید.
:bigly:

:moustachel:
:rose:

albert_anishtain
July 21st, 2012, 22:53
ممنون
واقعاعالی هست
دوگجت دیگه هم دوستان درست کردن

shayan p
July 21st, 2012, 23:19
سلام دوست من.ورژن یکش رو اول از همه من ساختم.اینجاست (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)
بعدیش رو جناب کبود ساختن اینجاست. (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)
بعدیش رم ساختم دارم آپلود می کنم.
برای تو چطوری میشه نسخه ی 1؟
[URL="تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند."][/URL]

behrooz
July 21st, 2012, 23:54
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
سلام.
خواهش میکنم.:mrgreen:
لطف دارید :rose:
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
سلام عزیز
نسخه 1 کار شما رو دیدم اما یادمه یک روز از شروع ساختش گذشته بود که اومدم یه سرچی کردم و مال شما رو دیدم اون موقع نوشته بود 4 یا شایدم 5 روز پیش (تاریخ تاپیکتون) اما چون اونی که تو ذهن من بود خیلی متفاوت تر بود ادامه دادم.
این نسخه ی "کبود" عزیز رو هم ندیده بودم.
موقع شروع کار و حتی طراحی اولیه جای دکمه ها و ... هیچ طرحی ندیده بودم در هیچ جای نت.
و این ورژن بالاخره آماده شد و برای تولد ترفندستان رونمایی شد.
این گجت دنباله گجت شما که نیس یا از روی شما برداشت نشده که :mrgreen: جداگانه ساخته شده و سازندش هم جداست :mrgreen: باید بزنم نسخه 3؟ این یک یعنی همین نسخه اگه آپدیت شه میشه 2 و ادامه ماجرا ... مثلا یکی میخواد آنتی ویروس بسازه نگا میکنه چند تا شرکت قبلش چند تا ورژن دادن؟:mrgreen: بعد عدد ورژنشو میزنه؟!:mrgreen: با اینکه کار همشون یکسانه و اون محافظت در برابر ویروسه.
از شما و "کبود" عزیز هم برای زحمت ساخت گجت ممنونم.:rose:

shayan p
July 22nd, 2012, 00:06
درست حق با تو من هم ارزش کار تو رو که زیر سوال نبردم.ازت سپاس هم کردم و ازت ممنونم.ولی گفتم از اونجایی که همه رو بچه های ترفندستان ساختن بد نبود ادامه دار بشه.به هر حال اینم ورژن 3 (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.). شب بخیر

behrooz
July 22nd, 2012, 00:21
فدای شما گل پسر :mrgreen: ما هم نگفتیم شما زیر سوال بردی :mrgreen:
من هم سپاسگذارت هستم عزیز :mrgreen:
منم فکر کردم از اون جایی که این طرح از اول ساخته شده و بدون طرح قبلی و کامل کننده ی ورژن شما نبوده (با توجه به اینکه همیشه ورژن جدید کامل کننده قبلیه مثلا ورژن 3 شما در راستای تکمیل ورژن 1 هست اما ممکنه ورژن 1 یا 2 این گجت متفاوت باشه و مثلا برخی دکمه ها و امکانات در هر دو گجت متفاوت باشند.)
مثلا عرض میکنم الان نسخه 3 شما یه سری از دکمه های این رو نداره و متفاوته و تو ساخت ورژن بعدیت هم چون باید از اول بسازی و دسترسی به فایل اولیه اینی که بنده ساختم نداری ممکنه برخی امکاناتش متفاوت باشه و یه سری از دکمه های گجت شما در گجت من و یه سری از دکمه های گجت من در گجت شما نباشه.واسه همین نمیتونه ورژن بعدی باشه چون جدا و متفاوت هست نه کامل کننده :mrgreen:
بازم ممنون از لطفت و خسته نباشید :rose: (همچنین "کبود" عزیز)

Vahid sharifi
July 22nd, 2012, 00:34
خیلی ممنون خسته نباشید.
واقعا عالی بود.

ne555
July 22nd, 2012, 02:46
ممنون، زحمت کشیدید، امیدوارم بشه ورژن های بعدیش رو هم در آینده آماده سازی کنید.

كبود
July 22nd, 2012, 09:58
نگاه كنين هممون يه نسخه ساختيم ميگم نسخه دوم رو هم بسازيم و بعد سوم رو باهم بسازيم چطوره؟

:happydance:

atige
July 22nd, 2012, 13:34
تولد ترفندستان رو به همه دوستان به خصوص کسری عزیز( که همیشه زحمت این سایت و کاربران بر دوشش بوده ) تبریک میگم
امیدوارم یه روز عصا به دست و کمر خم کرده بیاییم تولد شصت و هفت سالگی ترفندستان رو جشن بگیریم!!
از کسری عزیز میخوام بیشتر تو گوگل پلاس حضور داشته باشه!
از کاربران میخوام بیشتر با هم کنار بیان(این روزا هیچ کس اعصاب درستی نداره و تنش های زیادی بین کار بران مشاهده میشه)
به کاربران تازه وارد هم خوشامد میگم و امیدوارم به زودی پرفسرای ترفند شناسی رو بگیرن!!

Albus Dumbledore
July 22nd, 2012, 13:42
دستتون واقعا درد نکنه:thumbup:

your-roz
July 22nd, 2012, 23:26
بي نهايت جالب بود ، از سليقتون خيلي خوشم اومد .
ممنون و موفق باشيد .
:rose 2::rose 2::rose 2:

shipar
July 23rd, 2012, 00:44
عــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــالی بود:rose 2::thankyou2:

╣╬╬╬╬╬╬╠
July 24th, 2012, 15:50
دستت طلا
ای ول خیلی به کارم اومد
خیـــــــلی مردی
او ول داری

M.amin50
July 24th, 2012, 17:25
تازگیا همه دارن پنل و گجت و این طور چیزا درست میکنن.شما چطور؟:mrgreen:

مرسی.عالی بود.

Mr Ali Ahmady
August 9th, 2012, 11:17
آقا بهروز دست گلت درد نکنه! این فکر قبلا به سر من خورده بود ولی خب چون شما زودتر مجری شدید دیگر من نتونستم کاری انجام بدم حالا میخوام نسخه 1.1 این گدجت را البته با اجازه شما و آقا کسری و تمامی بچه های گل ترفندستان ارائه کنم. والا تا الآن نصف کار را پیش بردم. اگر اجازه شما ضادر بشه تا من آغاز به ادامه کار بکنم!

albert_anishtain
August 9th, 2012, 11:19
سلام
درواقع این نسخه3هست ودونسخه هم قبلاساخته شده

behrooz
August 9th, 2012, 12:46
سلام.
خواهش میکنم.:rose 2:
قطعا بنده هم قبل تر از اینکه اجراش کنم فکرش رو کرده بودم :mrgreen:
شما هم میتونی ، مهم اینه که هر طرح کامل تر و مفید تر (برای کاربران) نسبت به قبلی باشه.
خواهش میکنم اجازه لازم نیست که :mrgreen: بسم الله ... موفق باشید ، پیام خصوصیتون هم که همزمان با ارسال پیام ، تو پروفایلم هم فرمودید جواب بدم ، پاسخ دادم البته پروفایلتون بسته بود.:mrgreen:

یه توضیح کاملتر بدم درباره اینکه چرا ورژن ها جداس:
قبل این گجت دو گجت دیگه هم دوستان ساخته بودند که البته من فقط یکیشو اونم یه روز بعد شروع کار دیدم این نسخه 1 به این دلیله که کار بدون طرح و ایده قبلی و از اول و مستقل ساخته شده.اما از نظر عدد سه تا کار ساخته شده.اما داریم جداگانه طرح ها رو میسازیم و حتی ارتقا هم جداگانس و مثلا فکر کنید من بذارم ورژن 3 نفر بعدی بذاره ورژن 4 بعد یکی به هوای این که 4 کامل شده ی 3 هست میاد اونو میگیره میبینه اینا که زمین تا آسمون فرق دارن از قالب و ظاهر گرفته تا باطن.در واقع یه نرم افزار وقتی ورژن جدید میده همون قبلیه که کامل شده و برخی ایراداتش هم رفع شده ، اما ما این جا چند پروژه جدا داریم که جدا تکمیل میشن و کامل شده ی قبلی نیستند.
مثل این میمونه مثلا اگه فایرفاکس ورژن 14 اومده اینترنت اکسپلورر اگه خواست ورژن جدید بسازه بذاره 15 ... :mrgreen: در صورتی که هر دو مرورگرند و یک کار دارند اما اینترنت اکسپلورر جدید کامل کننده فایرفاکس قبلی نیست و دو پروژه جداس :mrgreen: زیاد توضیح دادم :mrgreen:فکر کنم واضح بود:mrgreen:

albert_anishtain
August 9th, 2012, 13:01
من خودم ورژن 4روساختنم منتظریه وقت خوبم تابه عنوان هدیه بدم
توضیح این ورژن:این ورژن خیلی توپه منتظرباشید

Mr Ali Ahmady
August 9th, 2012, 16:49
من یک درخواست از آقا کسری داشتم که ایشون فقط سه نفر را برای ساخت این گدجت ها و یا برای هر نرم افزار دیگری که برای ترفندستان قرار داده میشه بگذارند. زیاد مهم نیست من باشم یا نه فقط زیاد شلوغ نشه چون اینطوری که پیش میره هر کس از یک طرف یک گدجت میسازه البته بی احترامی نشه ها!

در ضمن آقا بهروز، توی دنیا هر نرم افزاری به این روال پیش میره که هر نرم افزار از نسخه مثلا 1 تا 1.9 باید مثل هم باشند فقط ایرادات آنه رفع بشه ولی وقتی نسخه بعدی مثلا 2 میاد باید ظاهر و باطن کامل عوض بشه. میفهمید که چه میگم. الآن من هم در حال کامل کردن نسخه ای هستم که شما ارائه کرده بودید. البته بی احترامی نباشه شما واقعا ابتکار جالبی در این گدجت بکار برده بودید ولی خب من نتونستم اون را روی کامپیوتر اجرا کنم.

پس من به آقا کسری یک پ خ میدم که برای ساخت هر نرم افزاری برای ترفندستان فقط سه نفر را معرفی کنه. معرفی این افراد هم در یک تایپیک جدا بگه!

Albus Dumbledore
August 9th, 2012, 19:41
مناسبت نمیخواد!بهترین مناسبت همین ماه مبارک رمضانه

Mr Ali Ahmady
August 10th, 2012, 15:34
آقایون به دلیل این که شارژ اینترنت من در حال اتمام است، اگر کسی قصد ایجاد گدجت دارد آن را ارائه کند. من هم بعد از این که شارژ کردم با آخرین ورژن گدجت خودم را ارائه می کنم فقط بدونید که وقتی برگردم با دست پر بر می گردم یک عالمه نرم افزار ترفندستانی. آقایونی که قصد ارائه گدجت دارند خواهشا گوش کنند:
تا وقتی که نسخه 1.0 پا بر جاست خواهشا فقط ایرادات نرم افزار را رفع کنید و تغییری در ظاهر گدجت به وجود نیاورید. البته من غلط بکنم دستور بدم ولی خواهش می کنم که این اعمال را انجام بدهید. هر کسی که مقداری از ایرادات را رفع کرد میتونه یک دهم(0.1) به ورژن نرم افزار اضافه کنه. البته به شرطی که ظاهر تغییر نکنه. وقتی که نسخه 1.9 ارائه شد شروع به ساخت گدجت نسخه 2.0 می کنیم که هم ایرادات رفع بشه و هم ظاهر به طور کلی زیباتر بشه. این خود یکی از قوانین ساخت نرم افزار در زبان C++ هست. البته من قصد ارائه نسخه 1.1 را داشتم ولی چون شارژ اینرنت من در حال اتمام است، وقتی که اینترنت را شارژ کردم نام گدجت را به آخرین ورژن تغییر خواهم داد و ایرادات را رفع می کنم.

منظور از ایرادات کم و کاستی ها، ایرادات فنی و دیگر چیز ها می باشد که هر کس با علم خود قادر به رفع آنها خواهد بود.

از آقا بهروز تشکر می کنم و با احترام کامل پروژه خودم را به ایشون اهدا می کنم تا کسی که علم برنامه نویسی بیشتری نسبت به من دارد این نسخه را تکمیل و به شما عزیزان ارائه دهد.:yes:

behrooz
August 14th, 2012, 10:58
سلام.
اول پوزش بابت تاخیر در پاسخ ها :rose 2:
بی صبرانه منتظریم :mrgreen:
یعنی چی؟:mrgreen: یعنی همه ابزارهای ترفندستان رو سه نفر بسازند؟:mrgreen: انحصاریه مگه :mrgreen: مثل اینه که کل نرم افزارای دنیا رو سی نفر بسازن که هزاران نرم افزار اعم از رایگان و غیر رایگان تولید نشه گیج بشیم :mrgreen: خب شما وقتی یه نرم افزار میخوای میگردی بهترینشو انتخاب میکنی :mrgreen: جلوی فکر و ایده ی کاربرا رو که نمیشه گرفت + استعدادها باید شکوفا بشه + رقابت که باعث پیشرفت میشه از بین میره + انحصار به وجود میاد ، کلا مگه چن نفر میخوان بسازن و هر چن نفر هم که باشن خب اعضا نگا میکنن از هر گجتی که دوست داشتن استفاده میکنن :mrgreen: چکاریه خب :mrgreen: بعدشم این طرحا که از اول نبود یه عده شروع کردن بقیه هم دنبالشون اگه فقط سه نفر باشن قطعا خلاقیتی نیست و کسی نمیتونه شروع کننده باشه :mrgreen: و چیزای جدید به وجود میاد :mrgreen: کلا بیشتر هم شاید توضیحاتم طول بکشه ولی فکر کنم همین قدرش کافیه :mrgreen: با نهایت احترام شخصا مخالفم :rose 2:چه جزو سه نفر باشم چه نباشم :mrgreen: همه ایده ها که به ذهن فقط من نمیرسه :mrgreen:

بنده استانداردهای این نسخه ها رو نمیدونستم و برام سوال هم بود ، ممنون ، متوجه شدم اما خیلی نرم افزارها که بارزترینش فایرفاکسه 14 تا بیرون داده همه عین روز اول :mrgreen:

نه عزیز بی احترامی نیست ، شما لطف دارید ، اما علت این که نتونستید نرم افزار رو اجرا کنید از گجت نیست :mrgreen: N sadra (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) عزیز هم این مشکلو داشتن و دلیلش رو که به پست اول هم الان اضافه کردم اینه که یا Microsoft .NET Framework روی سیستمتون نیست یا قدیمیه (ورژن 4 رو نصب کنید) :rose 2:
الان یه چن روز گذشته سرم زیاد شلوغ بود پاسختون دیر شد ببخشید ولی فکر کنم دیگه مشکلتون حل شده:
تاریخ و زمان آخرین فعالیت درسایت: 10 ساعت پیش
یه چن بار دیگه هم آنلاین بودید پس خداروشکر
بی صبرانه منتظر نرم افزارها و گجتتون هستیم :rose 2:
در ضمن متاسفانه فرصت نکردم هنوز حتی لینکتونو دانلود کنم چه برسه اجرا :mrgreen: و هنوز ندیدمش الانم که مثل اینکه خداروشکر رفع شد مشکلتون انشاالله خودتون زحمتشو بکشید :rose 2:
فقط مسئله اینه که هنوز نقصی و حتی پیشنهادی از سوی کاربری گزارش نشده نمیدونم شما داری کدوم ایرادات رو رفع میکنی؟:mrgreen:
بعد هم این که آقا این گجته ها :mrgreen: آنتی ویروس کسپر که نیست :mrgreen: که هی ارتقا و رفع ایراد و آپدیت و ... داشته باشه :mrgreen: هر چند هنوزم مقداری جای پیشرفت داره :mrgreen: اما دیگه نه اونقدر که هی یک دهم اضافه بشه بعد بره ورژن 2 بعد دوباره ... :mrgreen:

یه چند تا نظر شخصی هم درباره ساخت گجت (به طور کلی) دارم که احتمالا در آینده انشاالله نزدیک مطرح میکنم :mrgreen:
:rose:

Devboy
August 14th, 2012, 14:46
خیلی منتظر نسخه چهارمم پس کی میاد؟
:FloorLaughing:

Mr Ali Ahmady
August 14th, 2012, 19:28
آقایون من 22 مرداد اینترنتم تموم شد ولی چون روز های یکشنبه و سه شنبه کلاس میام میتونم از اینترنت کلاس یک سری به شما ها بزنم. من که نمیتونم توی کلاس برای شما گدجت ارائه بدهم.