PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای برنامه نویسی موس

goldmember
February 26th, 2008, 09:07
با سلام خدمت دوستان.

سوالی داشتم در مورد برنامه نویسی موس که چطوری می تونم مقادیری که(بیتهایی) که موس مفرسته رو با سی دریافت کنم . اینو با مثال توضیح میدم :

این کار می خوام در مورد موسهای غلتکی انجام بدم . اونهم انه که وقتی موس به جهتی حرکت که میکنه یک مقداری رو به مادر برد ارسال میکنه .مثلا وقتی بطرف بالا که حرکت میکنه به مقدار ا یکی اضافه میشه یا کم میشه . و ویندوز اون رو میگیره و بوسیله اون مکان نمای موس رو تغییر و حرکت میده . درسته دیگه ها...!؟

حالا تو ویندوز اینطوریه که وقتی به بالاترین نقطه صفحه که رسید دیگه از اون بالاتر نمیره یعنی مکان نما گم نمیشه و هرچه قدر موس رو ببریم بالا از اون حد بیشتر نمیره یعنی حرکت موس در حدود صفحه نمایشه .خوب ...

حالا من یه برنامه ای رو می خوام بنویسم که هرچه موس بطرف بالا حرکت کنه شمارنده هم بیشتر میشه یعنی این که با محدوده صفحه نمایش کاری نداشته باشه و هرچه از موس دستور حرکت ( یعنی همون پالس ایکس یا ایگرگ) اومد رو بگیره و به اون مقدار شمارنده اضافه کنه و همینطور برعکس .

حالا تو سی دستوری هست که بشه اینکار رو کرد ؟ البته این برنامه نویسی سخت افزار میشه ! یعنی پالس X و Y و پالس دگمه های موس رو مستقیما دریافت کنه و نمایش بده و لازم نیست که مکان نما حرکت کنه یا نکنه .

این برنامه رو برای آزمایش و استفاده از دیود نور و قرقره پرده دار توی موسهای غلتکی هست استفاده کنم .

خیلی از کمکتون ممنون میشم

rahimian
February 26th, 2008, 11:40
اگه از پورت COM استفاده مي كنيد، بايد تو آدرس 03F8 تا 03FF باشه. البته بهتره به كتابهاي System Programming مربوط به DOS مثل PC Intern مراجعه كنيد كه حتي مثال هم براي همه ي اينها داره (استفاده از ماوس، كيبرد، مودم و ... در DOS)
البته حتماً ميدونيد كه توي ويندوز نميتونيد به اين آدرسها دسترسي پيدا كنيد بايد توي DOS يا Windows 98 باشيد.