PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عوض کردن مطمئن رام گوشی

jalallinux
July 10th, 2014, 10:40
سلام
چجوری میتونم گوشیمو به صورتی مطمئن روت کنم و رامشو عوض کنم دیگه از اینکه هست خسته شدم.
Htc Desire C
درسته گوشی رو دیگه باید بندازم دور ولی میخواسم رام عوض کردن رو روی این یاد بگیرم.

Kasra
July 10th, 2014, 19:33
این آموزش به نقل از فوروم موبایلستان:

اخطار: قبل از شروع کار از تمامی شماره تلفن ها،اس ام اس ها و ... پشتیبان بگیرید! در صورت آنلاک تلفن هوشمند شما فکتوری ریست می شود!

1) ابتدا به تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) برید!

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

2) در HTCDev ثبت نام کنید و بعد از ثبت نام لاگین کنید!

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

3) برای ادامه کار به این آدرس برید : [Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]

4) گوشیتونو از قسمت Select Your Device انتخاب کنید (بسته به منطقه و رامتون ، مثلا گوشی من برای خاورمیانه اس پس باید ( Sensation Arabic) رو انتخاب کنم! - در صورت نبودن گوشیتون All Others Supported Models را انتخاب کنید)

5) روی دکمه Begin Unlock Bootloader کلیک کنید.

6) حالا این صفحه میاد که داره هشدار میده که با این کار ممکنه کل یا بخشی از گارانتیتون باطل شه (تصمیم با خودتونه! – فرض بر اینه که مشکلی با این قضیه ندارید – البته میشه دوباره گوشیو به گارانتی برگردوند با لاک کردن مجدد بشرط اینکه رام اورجینالتونو پاک نکرده باشید و روتم نباشه که اونارم میگم!)

7) بعد از قبول بالا این صفحه میاد که بازم همون چیزای بالاس که باید این دفعه تیکشم بزنید و برید مرحله بعد!

8) حلا میان به صفحه ای که بالاش اینه!

9) اینو بزید ( پایین صفحه)

10) حلا صفحه بعد اینو بزنید ( پایین صفحه)

11) تو صفحه بعد که بیاین پایین اینو میبینین!

خب الان اینو همینجوری بزارین به حال خودش!

12) پوشه adb-fastboot را از اینجا (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)دانلود کنید و بعد از استخراج از فایل زیپ مستقیما تو درایو c رونوشت کنید سپس برنامه HTC Sync Manager (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)را دانلود و نصب کنید و یکبار با گوشیتون عملیات Sync انجام بدید و در نهایت بسته به نسخه 32 یا 64 بودن ویندوزتون Java SE Runtime Environment (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) رو دانلود کنید!

نکته: الزاما با نرم افزار htc sync یه بار Sync کنید. (حتما باهاش آشنایید) بخاطر اینکه درایوراش نصب شه!

) تو جستجوی منوی شروع ویندوزتون Run رو تایپ کنید و در پنجره باز شده cmd رو تایپ کنید! سپس Enter را فشار بدید تا پنجره سیاهی (پنجره cmd) مثل زیر باز بشه!

14) کد های زیر را وارد کنید :

[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

15) گوشیتونو خاموش کنید ،باتریشو درارید دوباره باتریشو بزارید سپس روشن کنید و توجه کنید که قبلشم دکمه ولوم کمو نگه داشته باشید!

16) حالا اومدید تو قسمتی بنام Bootloader که فقط دکمه های خاموش و روشن و ولوم! کار میکنن. حالا گوشیو وصل کنید به رایانه البته با کابل USB! پیشفرض رو fastboot هست دکمه پاور رو بزنید که بره تو قسمت fastboot حالا رایانه میگه یه چی وصل شد!

17) کد زیر را وارد کنید :
[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

18) با راست کلیک Mark رو انتخاب کنید سپس با نگه داشتن Shift این قسمتو انتخاب کنید!

19) حالا Ctrl+C رو بزنید و رونوشتش کنید تو اون صفحه که گفتم بزارید بحال خودش بعد Submit کنید که یه فایل میفرسته تو ایمیلتون به اسم این Unlock_code.bin بارگیریش کنید بعد رونوشت کنید تو adb-fastboot !

20) در cmd این کد را بزنید :
[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]) در صورتی که راه های بالا رو بدرستی که گفتم رفته باشید بعد از زدن کد بالا این صفحه میاد که درباره آنلاک ازتون میپرسه که با زدن دکمه ولوم زیاد بروی قبول رفته و دکمه پاور رو بزنید بعد از این کار گوشی ریست و آنلاک میشه!

گام 2 - نصب ریکاوری سفارشی :

برای نصب ریکاوری سفارشی در صفحه cmd کد زیر را وارد کنید : (در صورتی که cmd رو بستید از خط اول و در غیر این صورت فقط خط سومو بزنید!)

پیش از اون فایل ریکاوری مورد نظرتونو در پوشه adb-fastboot قرار بدید!

[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]بعد از وارد کردن کد های بالا ریکاوری سفارشی نصب می شود!

گام 3 - روت :

1) از اینجا (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) آخرین نسخه Superuser رو دانلود کنید!

2) فایلی که دانلود کردینو مستقیما بریزید تو sd card

3) خب حالا برید به بوت لودر و از اونجا برید به ریکاوری ، اول از رامتون یه پشتیبان بگیرید به این صورت که در قسمت ریکاوری backup and restore انتخاب کنید و گزینه backup بزنید تا از رام اورجینالتون یه پشتیبان داشته باشید (البته با راهی که بعد میگم میتونید دوباره رامتونو اورجینال کنید) بعدش Go Back بزنید و گزینه install zip from sdcard بعد choose zip from sdcard انتخاب و بگردید اون فایلی که رونوشت کردیدو پیدا و روش بزنید!

تبریک میگم گوشیتون روت شد! نشونش اینه که یه برنامه بنام SuperSU یا Superuser به برنامه هاتون اضافه شده!

مباحث تکمیلی :

برای بازگرداندن Desire C خود به حالت کارخانه ای باید ابتدا ریکاوری اصلی رو که باید از فایل رام اورجینال ( RUU ) استخراج کنیم رو نصب میکنیم (طبق روشی که گفتم) بعدشم گوشیو دوباره لاک می کنیم با این روش که بعد از دو خط کد بالا fastboot oem locked رو تایپ و اینتر می کنیم که گوشی ریستارت و ریلاک میشه و با توجه به نسخه آندرویدتون 4.0.4 رام اصلی دانلود و سپس نصب می کنید!

mona3614
July 12th, 2014, 14:28
سلام یه سوال داشتم من گوشیم گلکسی نوت 3 هستش الان که داشتم باهاش کار میکردم یهو صفحش 9تا صفحه کوچولو شد خواستم علتشو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنین نمیدونستم سوالمو کجا باید بپرسم این شد که اینجا نوشتم درضمن یبار که لاک کردم درست شد میترسم گوشیم خراب شده باشه :dash: