PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پول هم بدهيد، خدمات نمي‌دهيم!

arashpc
May 9th, 2008, 23:07
پول هم بدهيد، خدمات نمي‌دهيم!

واقعاً صد هزار احسنت به ملت شریف ایران. حدود 10 سال است كه موبایل می‌خرند، آبونمانشان را به موقع پرداخت می‌كنند، مالیات قید شده درصورت حسابشان را می‌پردازند، حتی SMS را به زبان فارسی ارسال می‌كنند و اگر تعرفه بالاتر رفت خرده‌ای نمی‌گیرند.

همچنین اگر سیم كارتشان به هر دلیل نامشخصی سوخت هزینه وصل مجدد را با طیب خاطر پرداخت می‌كنند، با این وجود بعضی وقت‌ها نه آنتن دارند و حتی در بسیاری از ایام نمی‌توانند پیامك بفرستند (مانند اعیاد عمومی) كه نشان دهنده حجم بالای فروش بدون محاسبه خدمات است، بیشترشان با عبارت «شبكه مشغول است» (Network Busy) ساعت‌ها را برای یك اتصال چند ثانیه‌ای پشت سر می‌گذارند ولی با تمامی این اوصاف هنوز هم دل به نفس مسیحایی مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خوش كرده‌اند.

همین مردم خوب كه 10 سال مالیات داده‌اند تا خدمات بگیرند، آرزو به دل مانده‌اند كه یك بار از بعضی امكانات موبایلشان مانند MMS و GPRS استفاده كنند. البته نسل سومی‌ها دیگر به این واژگان در موبایلشان باید به‌عنوان یك زینت و سرگرمی نگاه كنند.

جالب است كه در بسیاری از قراردادهای شركت مخابرات با اپراتورهای دیگر (به جز خودش كه اول است و هنوز هم خصوصی نشده)، طرف مقابل را ملزم به استفاده از آنتن‌های BTS نسل سوم كرده تا حتماً بتوانند امكاناتی چون MMS و GPRS را ارائه دهند. بعد كه آنها آنتن‌های نسل سومی گذاشتند یادشان افتاد كه نمی‌توانند اجازه ارائه این خدمات را بدهند.

شاید هم بخش دولتی در انتظار است تا خود این توانایی را كسب كند و سپس تلاش خود را برای عدم‌ممنوعیت ارائه این 2سرویس آغاز كند و در این صورت بخش عمده‌ای از بازار خود را از دست نخواهد داد. ولی خب این میان مگر ملت نجیب ایران چه گناهی دارند كه نمی‌توانند هیچ گاه در حوزه ICT خود را همگام با مردم دنیا حس كنند؟
:chewing:

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] منبع خبر: همشهری آنلای (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)

eris
May 10th, 2008, 00:33
در اقتصاد مفهومی هست به نام بازار انحصاری. این نوع بازار یک فروشنده و تعداد زیادی خریدار داره. در این نوع بازار کیفیت کالا بسیار پائین و قیمت کالا بسیار بالا هست. مثل همین مخابرات.

ariya-locker
May 10th, 2008, 01:13
اینکه خوبه که آقا تازگیها بانک قبوض رو قبول نمیکنند سر پرداخت قبضم متصدی امور بانکی گفت پرداخت کنی یا نه فاییده نداره ما دیگه ثبت نمیکنیم، انشال....ه مثله اینکه قراره رایگان شه :lol2:

Nuruzzaad
May 10th, 2008, 01:46
واقعا هم همینطوریه پول رو به موقع پرداخت کن اونوقت خط بدبخت ما 12 ساعت قطع بود.

hamid reza
May 10th, 2008, 03:43
حیف پولی که به این مخابراتی ها میدیم صدامونم به هیج جا نمیرسه........

((ببین چگونه پول میدهیم نفت و آب و برق را))
((ببین چگونه احاطه کرده است عدد فکر خلق را ))

محسن نامجو شاعر وخواننده محبوب ما

mostafa-bep
May 10th, 2008, 12:21
به نظر من باید یه راهی باشه.
آخه تا کی سکوت؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
.
.
نه نه ببخشید. اصلا همین خو به . داشتیم کار دست خودمون میدادیم

newgoldenman
May 10th, 2008, 12:43
من كه ديگه نه با خط دولتيم تماس ميگيرم، نه اس ام اس ارسال ميكنم. اگر هم به خاطر اين نبود كه شمارش رو به يكسري از بانك و دانشگاه و ... نداده بودم، به خدا يا ميفروختمش به نون خشكي، يا مينداختمش سطل زباله.

همه ي اينهايي كه گفتين صحيح، من بيچاره، نزديك به 9 ماه هست كه ايرانسل هم گرفتم و دارم فقط با اون كار ميكنم، واسه ي بهمن و اسفند سال گذشته قبض اومده 82000 تومن. رفتم داد ميزنم، ميگم آقااااااااااااااا من خطم رو انداختم گوشه ي اتاقم، از بس نيگاشم نميكنم، هر 2 هفته يكبار فقط باتري گوشيشو شارژ ميكنم كه خاموش نشه! اون وقت اين 82000 تمون از كجاتون در آوردين آخه؟ يارو بهم پرينت ريز مكالمات و اس ام اس و كوفت و زهر مار بهم داده، ميگه ايناهاش! ديدم... :w00t: شدم! ميگم عزيز من، اين شماره ها مال كيه؟ كي با اينا تماس گرفته؟ يارو ميگه شما! ميگم قربون اون عمه ي فلان فلان شدت بري ايشالا، اين پرينت بابا بزرگته يا پرينت من؟ ميگه شما! ... شماره هايي كه اصلاً من به عمرم چشمم بهشون نخورده. حالا بگذريم از اينكه من حتي باهاش اس ام اس هم Reply نميكنم.

اينجوري دارن پول ميچاپپن از مردم، خدمات دهيشون زير صفر، امكانات و سرويس دهي زير صفر، آنتن هاشون همه قديمي و آشغالي....

همين الان برام اس ام اس اومد از اين نكبتيا(چه ح..ام زادن!) : " مشترك گرامي، از اختلال ناشي از توسعه ي شبكه پوزش ميطلبيم. همراه اول"
اي خدا لعنتتون كنه الهي ذليل بشين :xxx:

آقايون خانوما؟ ميدونين چرا همراه اول نميتونه MMS ؤ GPRS و فلان و فلان سرويس موبايل رو ارائه بده؟
چون همه ي آنتن هاشون قديمي هستند و اين قابليت رو ندارند. قراره كه همه ي آنتن هاي موبايل همراه اول تعويض بشه. ميدونين اي يعني چي؟ اولاً كه هزينش رو بايد مشتركين بخت برگشته ي همراه اول پرداخت كنند. (از من كه 82 تومن گرفتند تا حالا زوركي، نوبت شما هم ميشه. نخند به من!) دوماً اينكه بايد چندين ماه صبر كنيم تا اين آنتن ها رو بخرند، اون آنتن قبلي ها رو از بيخ و بن بكنند، آنتن هاي جديد رو نصب كنند، حالا نوبت تست ميشه تازه! اونهايي كه چند سال موبايل دارند يادشون مياد حتماً! چند ماه داشتند تست ميگرفتند از آنتن هاي جديدشون كه حالا ميگن بايد همه ي BTS ها رو تعويض كنيم؟ژ

چرا بايد ملتي به شرافت ايران و ايراني، اينچنين زير بار ذلت و منت افرادي ناكارآمد باشه؟

mostafa-bep
May 10th, 2008, 13:34
دقیقا. حیف که ایرانسل همه جا آنتن نمیده. تو مسافرت بد جور به مشکل بر میخوریم. تازه ایرانسل خصوصیه و هر کاری بخاد بکنه نمیتونه. (مثل همین mms که جلوش رو گرفته اند)
واقعا تو بد بدبختی گیر کردیم.
چه میشه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! !!!!!!!
:dash:

0916
May 10th, 2008, 15:26
مخابرات حتی به وعده ای که جدیداٌ پشت فیشها میزنه هم عمل نمی کنه ( سهام ) چه برسه به خدمات دیگه . وقتی می بینه مردم خوب استقبال میکنه خوب اونم از خداشه . البته رقبایی مثل ایرانسل > تالیا و جدیداٌ هم یه شرکت دیگه ( اپراتور سوم ) دارن جای دولتی رو میگیرن