PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت و مقایسه mp3 player و mp4 player

shdorna
May 27th, 2008, 12:11
می خواستم بدونم چه تفاوتهایی بین ام پی تری پلیر با ام پی فور پلیر وجود دارد و کدام بهتر است و برای چه مقاصدی استفاده می شود و همچنین اطلاعاتی از قبیل قیمت، نوع ، ... و آدرس سایتهای با ارزشی که می توان درباره این دو اطلاعاتی کسب کرد

bee
May 27th, 2008, 19:57
mp3 player معمولاً به دستگاه هاي قابل حمل پخش موسيقي گفته مي شن كه فقط امكان پخش فايل هاي صوتي و به خصوص فرمت ام پي 3 رو دارند. ولي mp4 يكي از فرمت هاي ويدئويي هست و در واقع mp4 playerها امكان پخش فيلم و تصوير رو هم علاوه بر فايل هاي صوتي رو دارند.

علاوه بر اين دو مورد، بيشتر اين دستگاه هاي كوچيك، امكانات ديگه اي از قبيل راديو، ضبط صدا با ميكروفن يا از يك دستگاه ديگر، دفترچه تلفن و ... رو هم دارند.

غير از همه اين موارد، به عنوان حافظه جانبي مي تونيد فايل ها و اطلاعات ديگه تون رو هم روي اين ها حمل كنيد.

مارك ها و مدل هاي خيلي زيادي در بازار هستند كه 99%شون هم ساخت چين هستند و با كيفيت بسيار پايين كه غير از چيزايي كه اون بالا گفتم، دوربين عكاسي و فيلم برداري و كلي چيز ميز ديگه هم دارند، ولي عمرشون در حد چند ماه هست!

بهترين و مرغوب ترين مارك هاي دنيا به ترتيب، iPod مال شركت apple و بعد از اون Creative هست. iPod در ايران پشتيباني خوبي نداره، ولي در عوض در حجم هاي خيلي بالا (30 يا 60 گيگابايتي) عرضه مي شه و در كل به خاطر كشيدن اسم اون سيب كوچولو، خيلي گرون هست و صاحبش رو هم باكلاس نشون مي ده!

از نظر من يه ايراد كوچولو داره و اونم اين كه خودش ميكروفن داخلي نداره، بايد به صورت جدا تهيه بكنيدش (اگه قصد ضبط صدا داريد).

اگه پول كافي يا بيشتر از اون رو داريد، من همون iPod رو توصيه مي كنم. از قيمت هاي جديد زياد خبر ندارم ولي فكر كنم از 200 تومن تا 400، 500 هزار تومن محدوده قيمت مدل هاي مختلفش باشه.

اگه يه چيز ارزون تر مي خواهيد، Creative رو انتخاب كنيد. پشتيباني خيلي خوبي داره و كيفيتشم حرف نداره. قيمتشم معقوله.

يه نصيحت مادرانه (:×:) هم از من به شما اين كه دور هيچ مارك ديگه اي غير از اين ها نريد؛ ضرر مي كنيد.... هرچند كه الان دستگاه هاي بلوتوث داري هم عرضه شدن ولي نظر شخصي من اينه كه تو لوازم الكترونيكي مارك خيلي مهمه.

البته واكمن سوني هم خوبه، ولي خيلي رايج نيست.

شما محدوده قيمتتون رو مشخص كنيد تا بهتر راهنمايي كنيم.

bato
May 27th, 2008, 21:04
bee جان توضیحاتتون خیلی جامع و خوب بود .
فقط یک چیزی من mp4player دارم که مارک معروفی هم نداره ! ولی هم کیفیتش خوبه و هم الان یک سال و نیم هست که دارمش خیلی هم راضی هستم ازش :wink2:
بهتره زیاد روی مارک حساسیت نداشته باشید !صدالبته که مارک معروف بهتره ولی نه اینکه بقیه به درد نخور باشند:razz:

bee
May 28th, 2008, 00:18
آره خوب نمي شه گفت كه بقيه اصلاً به درد نمي خورن ولي بيشتر اوقات اين جوريه. مخصوصاً لوازم الكترونيكي كه حساسن و ممكنه زود آسيب ببينن. من كه خودم قبلاً يه سي دي پلير داشتم، مارك ناجوري هم نبود ولي خيلي هم معروف نبود، يه بار رفت گارانتي تعويض شد، دفعه دوم با اين كه گارانتي داشت، ديگه عوضش نكردن؛ ايرادشم از ليزرش بود، خود به خود خراب مي شد. دوستامم ديدم از ام پي 3 پليرهاي گم نام خريدن، نخريده مي رن تعميرگاه يا سطل آشغال!:×:

shdorna
June 21st, 2008, 09:16
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

محدوده قیمت من حدود 100 تومن است. لطفا راهنمایی کنید. در ضمن نمی خوام زود هم خراب بشه.

bee
June 21st, 2008, 16:08
من Creative ZEN رو توصیه می کنم. از قیمت دقیقش خبر ندارم ولی تو همین حدودا باید باشه. در حجم های 2، 4، 8، 16 و 32 گیگابایتی هست و با کارت حافظه SD این مقدار رو می شه افزایش هم داد. البته تو ایران ظاهراً مدل های 2 و 32 گیگابایتی عرضه نشده. جزئیات این دستگاه رو به فارسی می تونید از سایت رسمی شاب تک (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)، نمایندگی کریتیو در ایران، بخونید. این (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)هم مشخصات و ویژگی های دقیق این دستگاه از سایت Cnet.com

در صورتی که این مدل، قیمتش بیشتر از بودجه شما باشه، مدل Zen V Plus رو توصیه می کنم. مدل 2 گیگابایتیش حدود 80، 90 تومن هست و مدل 4 گیگابایتی اون هم یه خورده گرون تر خواهد بود. به نظر من ارزشش رو داره که یه کم بیشتر بدید ولی حجم بیشتری بگیرید.

البته اینم بگم که این طور نیست که دستگاه های کریتیو اصلاً خراب نمی شن؛ نه! ممکن هست خراب بشن؛ ولی در مدت زمان گارانتی بهترین خدمات رو بهتون می دن و تعویضش می کنن.

Navidkhan
June 21st, 2008, 17:44
Samsung YP-Z5F (4GB) خیلی خوب هست من خدم2 سال میشه‌ که‌ دارمش...از کاکردشم راضی هستم قیمتشم همونقدر هست که‌ شما میخوای، shdorna جان.
تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.