PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش جامع هک

mehdisoft
August 16th, 2006, 13:53
مقدمه :

با سلام خدمت دوستان گرامی

خوشحالم که بالاخره توانستم دوره گسترده آموزش هک رو در سایتهای ترفندستان و تدارکستان اغاز می کنم.

جای بسی خوشحالی و غرور دارد که تجربیاتی هر چند نا قابل رو دارم در اختیار عموم قرار می دهم .

قبل از آموزش از جناب آقای کسری مقبلی استاد بزگ هک و شبکه که این اجازه رو به من دادند تا آموزش هک رو

شروع کنم . امیدورام این بحث در این دو سایت همین طور ادامه داشته باشه هیچوقت به حالت راکد و یا ایستا نشه .

اگه زمانی ما نباشیم کسانی دیگر باشند و این نهضت رو ادمه بدهند .

حالا با توجه به استقبال دوستان و علاقه همه آموزش ها شکل گیری پیدا کرده تصمیم داریم آموزش های کامل و جامعی

رو در اختیارتون قرار بدهیم. به این امید که بتوانیم بهترین و جامع ترین هک رو در ایران ارائه بدهیم.

کاری است بس بزرگ تلاش و اراده فراوان می خواهد آنچه باعث دلگرمی ما می شود تشویق های شما

عزیزان می باشد . جلسات نخستین قاعدتا مباحث آشنایی و آشنایی شما به مطالبی هست که باید فرآبگیرید .

مراحل آموزشی بلوم تا جایی که در توان ما باشه ارائه می شود . دوستان زیادی چه از انجمن ها و

چه از میل و پیغام خصوصی در خواست آموزشهای ساده کرده اند . ما هم در جواب عزیزان

عرض می کنیم آموزش ها در حد نرمال و یا همان استاندارد 105 بهر هوشی می باشد .

(حد اقل داوطلبان داوطلبان در این حد هستند و اکثرا بالای 105 تا 130 هستند تا اینجایی که من شناخت دارم.)

بنابراین نگران نباشید اموزش در سطح ذهن شماست مراحل یادگیری از سطح دانش تا بکار گیری به کار بسته می شود.

نسبت به تکالیفی که در پایان آموزش ها براتون پیوست می شود جدی باشید .

کابران نمونه در هر اموزش در ابتدای آموزش هر تاپیک نشان داه خواهد شد.

در پایان لازم از شما خواهش می کنم از آموزش ها اهداف مثبتی بیاموزید .

این علاقه ای که برای آموزش دارید بر اساس عقل و معقولانه باشد . چون علاقه بر اساس

احساسات دائمی نیست و مدتی کمی دوام ندارد پس از همین ابتدا خودتان را امده کنید .

اهدافی بنام کلی جزی و رفتاری نوشته می شود دقت داشته باشید اینها طرح درس های هر فصل می باشد .

در پایان خوشحالم بالاخره توانستم از تخصص خودم در آموزشهای مجازی استفاده کنم.

موفق باشید.

mehdisoft
August 16th, 2006, 13:55
پیشگفتار فصل اول

در این فصل پیرامون اشنایی شما با مفهوم هک و طریقه نفوذ به شبکه در نگاهی کلی و اجمالی جهت شناخت اولیه

بررسی می شود .لازم به ذکر هست در این فصل تمرینات زیادی به شما داده نمی شود .ولی اگر آشنایی کافی از هک ندارید

و یا اینکه دوست دارید با شیوه جدید با هک آشنا بشوید این فصل را دنبال کنید .

الف :هدف کلی فصل اول

شناخت هک و اصول آن

ب :اهداف جزئی

آشنایی کاربران با

ب/1) : هک و امنیتی

ب/2): هکر و اهداف آن نام .

ب/3):اینرنت و اجزای سخت افزاری کامپیوتر

ج:اهداف رفتاری

کاربران در پایان اموزش باید بتوانند

ب/1) : در مورد هک توضیح بدهند .

ب/2): هکر و اهداف آن نام برده و توضیح بدهند .

ب/3):با اینترنت کار بکنند و اجزای سخت افزاری کامپیوتر همراه با وظیفه آن بیان کنند.

فصل اول (((آشنایی با هک و اصول آن)))

بخش اول:(((کلیاتی در مورد شبکه)))

شکل گیری اینترنت و فناوری اطلاعات باعث شد که از ابر رایانه ها گرفته تا میکرو کامپیوتر ها

قابلیت دسترسی و ارتباط را داشته بشند. اینترنت با پیشرفت و گستردگی روز به روز خود مانند تار عنکبوت

در هم تنیده شده هست . و روز به روز بر تعداد متقاضیان ان افزوده می شود .هر فردی با روشن کردن

یک سیستم در شبکه می تواند ارتباطات گسترده با سایر اجزای شبکه بر قرار کند .و این کامپیوتر دارای مشخصه خاصی در

شبکه اینترنت دارد که می تواند از طریق آن ارتباط برقرار کند . در این وادی روشها و کسانی که با برنامه و روشهای خاص این قدرت

رو بدست می آورند تا از حد عادی اینترنت پا را فراتر گذاشته و اختیاراتی بالاتر از حد مشخص شده به دست بگیرند .

گروهی از این افراد را هکر ها تشکیل می دهند . که در مورد آنها مفصلا توضیح می دهیم. در مورد امنیت به سلسله مراتبی که باید از نفوذ

هکران و جلوگیری از سطح دسترسی بکار گرفته می شود می توان نام برد.

بخش دوم :(((هک و فرد هکر )))

جهت شناخت شما دوستان گرامی در مورد هک و هکر توضیح می دهم.

هک چیست؟

در مفهوم عامیانه به مجموعه روشهایی گفته می شود که باعث اختلال یا تخریب یا نفوذ در یک کامپیوتر و یا شبکه می باشد .

در مقوله هک همیشه بحث برنامه و ساختار کلی شکل گیری یک برنامه بررسی می شود . توجه داشه باشید برنامه هایی

که برای شکل گیری در شبکه بکار می روند در بحث هک قابل تخریب می باشد .

معمولا هک زمانی می تواند موثر باشد که بتواند به انالیز ساختار برنامه ها بپردازد .

هکر کیست؟

به کسی اطلاق می شود که برای رسیدن به اهداف تحقیقات و تحصیلی و یا ارضای روحی خود

اقدام به نفوذ در کامپیوتر یا شبکه می نماید.

در یک طبقه بندی جدید هکر ها به گروه ها و زیر مجموعه های زیر تقسیم می شوند.

الف:هکر های کلاه سیاه
الف/1:هکرهای کلاه سیاه با درجه قرمز
الف/2:هکرهای کلاه سیاه با درجه سفید

ب:هکرهای کلاه سفید

ب/1:هکرهای کلاه سفید با درجه قرمز
ب/2:هکرهای کلاه سفید با درجه سفید

شرح

الف:هکر های کلاه سیاه

الف /1):هکرهای کلاه سیاه با درجه قرمز

این نوع هکرها بقصد دزدیدن اطلاعات یا تخریب اطلاعات دست به همچین اقدامی می زنند .

از نظر رفتاری ممکن هست روانی یا جاسوس باشند.

الف /2):هکر های کلاه سیاه با درجه سفید

این هکر ها قصد نفوذ و یا تخریب اطلاعات رو دارند اما کار را بنا به اهدافی اسنانس و معقولانه انجام می دهند.

مثلا نفوذ به سیستم های دشمن برای پیدا کردن اطلاعات نظامی و استراتژیک

ب:هکرهای کلاه سفید

ب/1)هکرهای کلاه سفید با درجه قرمز :

معمولا برای ایجاد هراس و یا تهدید اقداماتی از قبیل ایجاد صفحات خاص بر روی اطلاعات

و یا قرار دادن فایل هایی بر روی سیستم بدون تخریب و یا دزیدن اطلاعات انجام می دهند.

ب/2)هکر های کلاه سفید با درجه سفید :

این هکر ها از آب خالص هم پاک تر هستند . معمولا با قرار دادن صفحات و یا فایلهایی

بنا به هدف خاص قصد بالا بردن امنیت و یا رسیدگی به یکسری مسائل خاص را دارند . در

کل هدف کاملا انسانی دارند.