PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلید Num Lock

Hamid2010
December 30th, 2005, 10:11
سلام کسری خوبی من وقتی کامپیوترم خاموش می شه هنوز کلید نام لاک کی بوردم روشن میماند اصلاً کلید نام لاک چرا موقع روشن شدن کامپیوتر روشن می شود ممنون :lol:

Mohsen_car
December 30th, 2005, 11:08
سلام دست عزیز به احتمال زیاد Power سیستمت خرابه .
PC منم یه مدت اینجوری بود .
اما بعد یهو Power سوخت . :mrgreen:
بهتره power رو عوض کنی. :wink:

Hamid2010
December 30th, 2005, 14:40
اما من فقط دو هفته است که پاورم رو عوض کردم آیا مشکل از کی بورد یا ویندوز یا رجیستری ویندوز نیست.

Kasra
December 30th, 2005, 18:09
Hamid2010, جان ممکنه از Power باشه یا از کیبورد ، اما شاید این ترفند چاره ساز شد:
در Run تیپ کنید Regedit تا رجیستری باز شود.
در كليد: [HKEY_Current_User / Control Panel / Keyboard] يك مقدار رشته اي به نام Initial Keyboard Indicators بسازيد و به آن مقدار 2 یا 0 را بدهيد.
کار تمام است. دقت کنید مقدار 2 باعث ميشود كه ويندوز آخرين وضعيت كليد Num Lock را ضبط كند و مقدار صفر، كليد Num Lock را هنگام ورود به ويندوز خاموش نگه خواهد داشت.

Soroush
February 3rd, 2006, 16:57
کلید Scroll Lock کیبورد چه کاربردی داره :?:
من تا حالا چیزی از مورد استفاده ی این کلید نشنیدم :roll:

Mohammad
February 3rd, 2006, 20:02
وقتی کلید Scroll Lock کیبورد را میزنید چراق قسمت مخصوص اینترنت روشن میشود و میتوانید از امکانات اینترنی کی برد استفاده کنید.
مثل:
Forward
back
Email
,.................

Soroush
February 3rd, 2006, 20:22
ممنونم محمد جان :wink:
چقدر ضایع شد ; چیز به این کوچیکی رو نمیدونستم :mrgreen:

mohsentico
March 18th, 2006, 19:49
soroush joon khodeto narahat nakon pish miad :mrgreen:

mjdousti
March 18th, 2006, 22:06
Hamid2010, جان! هیچ مشکلی ندارد. کیبرد های جدید که به کیس های ATX وصل میشوند اینجوریند. مثلا من یک کیبورد توپ A4Tech خریدیم و از اول اینجوری بوده و حدود یکسال است که هیچ مشکلی ندارد. شاهد این قضیه هم این است که می توانید در BIOS تنظیم کنید که به جای دکمه Power کیس از دکمه‌ی کیبورد استفاده شود. پس کیبورد متصل و روشن است.
اگر از این وضعیت خوشت نمی آ ید کامپیوترت را وقتی کار نداری از برق بکش.(خود من تمام اتصالات از جمله کیس و speacker و monitor را به یک سه راهی وصل کردم و هر وقت کارم تمام شد با یک دکمه آنرا قطع می کنم.)

در ضمن Kasra, جان! ایشون وقتی کامپیوتر خاموض می شود را پرسیدند که در آن حالت هیچ ارتباطی با سیستم عامل وجود ندارد.

soroush2000, جان! این کاربردی که Mohammad, جان گفت را من تا حالا ندیدم احتمالا کیبوردی خاص دارند که کلیدهایی مثل www ، Forward و غیره وابسته به scrollock شده اند. باید گفت که معدودی از نرم افزار ها از این کلید استفاده می کنند. مثلا در زرنگار با این کلید بین فارسی و انگلیسی سوییچ می کنید.

heidari
March 18th, 2006, 23:45
سلام دوستان مثل اينكه بحث بر سر كيبورده من حدود سه ساله كامپيوتر خريدم واز وقتي كه خريدمش دكمه هاي بالاي صفحه كليدم يا كار نمي كنند ويا اگر كار مي كنند كار يكديگر رو انجام مي دند يعني وقتي دكمه ماشين حساب رو مي زنم كار ترتيب صفحات رو انجام مي ده ووقتي دكمه ترتيب صفحات رو مي زنم ماشين حساب بالا مي ياد
و بقيه هم همينطور البته كيبورد من Farassoo هستش وسي دي نصب داره كه تابه حال ازش استفاده نكردم از روز اولم بغير از دوسه ماه اول خريد سيستمم از XP استفاده كردم كه هر بار كه ويندوزم رو نصب مي كنم خودش همه قطعات رو مي شناسه به نظرتون عيب كجاست

mjdousti
March 18th, 2006, 23:49
emprator, جان! خسته نباشی، خوبه می گی از CD نصبش استفاده نکردم یادم میاد یه کامپیوتر با XP دیدم که فراسو داشت و برای استفاده از کلیدهای مخصوصش نرم افزارشو می خواست.

Kasra
March 18th, 2006, 23:56
emprator, جان قابلیتها جانبی سخت افزارهاتوسط ویندوز نصب نمیشن ، بدین منظور معمولا برای موس ها فلاپی و برای سایر اجزا سیدیهای اینستالر همرا خود دستگاه وجود داره.

heidari
March 18th, 2006, 23:59
mjdousti, جان درست ولي ميشه دليلش رو بگيد يعني اينكه چطور ميشه سيستم عاملي چون XP تمامي كليدها رو مي شناسه به جز اين كليدهايه مخصوصو

آيا اين به اين دليله كه تمام كارخانه ها مجبورند يه سري كليدها رو با در گاهايه مخصوص
وآدرس دهي خاص تعريف كنند ويه سرس رو هر جوري خواستن
وبراش دوباره CD نصب توليد كنند
به نظر من كه عجيبه

mjdousti
March 19th, 2006, 00:11
emprator, جان! مثل اینکه با لینوکس کار نکردی ببینی آنجا چه مصیبتهایی است. یا لینوکس سخت افزارت را می شناسد یا بیچاره می شوی!

Soroush
March 19th, 2006, 00:18
emprator, چون هر سازنده ای قابلیت های متفاوتی رو در سخت افزارها مثل کیبوردهاشون اعمال میکنند این امکان نیست که سیستم عامل ها همه ی کلیدها رو بشناسند !!
برای اینکار باید همه ی سازندگان برای قابلیت های بیشتری که میخوان به سخت افزارشون اضافه کنند از یک رویه پیروی کنند که به دلیل بحث رقابت و همچنین نوآوری اصلآ شدنی نیست !

heidari
March 19th, 2006, 02:03
mjdousti, جان درسته با لينوكس كار نكردم
پس با اين حساب واويلاست
soroush2000, درسته اينجا بحث نو آوري مطرح ميشه