PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش برنامه نویسی python

Hamid2010
January 7th, 2006, 00:10
سلام خسته نباشید لطف میکنید آموزش برنامه نویسی به زبان python را بدهید اگه نرم افزارش رو هم برا دانلود بزارید ممنون می شم

Hamid2010
January 11th, 2006, 12:00
با با دمتون گرم خیلی خوب پاسخ دادید :!:

mohammad_aa65
January 11th, 2006, 13:14
hamid2010 جان يكم تحمل كنيد - آموزشي كه ميخوايد خيلي كم ميشه تو وب پيداش كرد
مخصوصا آموزش فارسيش - انشااله دوستان پيدا ميكنند لينك مربوطش هم قرار ميدن :wink:

Mohammad
January 11th, 2006, 21:21
Hamid2010 جان بعد از چند ساعت گشتن فقط آموزش انگلیسی شو پیدا کردم.
خودم که دانلود کردم چیز جالبی بود.
دانلود کتاب آموزشی با فرمت pdf (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)

Mohammad
January 11th, 2006, 23:22
Hamid2010, من به شما قول میدم هر جوری شده آموزش فارسی این زبان را پیدا کنم.

Kasra
January 12th, 2006, 11:48
Hamid2010, جان اینم بیش از 100مقاله انگلیسی در مورد Python : [Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]

arashpc
January 12th, 2006, 13:25
با سلام میشه بگید پیتون مربوط به چه نرم افزاریه و چه کاربردی داره

Mohammad
January 13th, 2006, 01:11
پیتون یک زبان برنامه نویسی شئ گرا است.

arashpc
January 13th, 2006, 09:27
محمد جان میشه بگید چه کاربردی داره لطفا کمی واضح تر بگید ممنون میشم

Shayan
January 13th, 2006, 11:03
شی گرا كه وگفتی اين يعني چه ؟

Mohammad
January 13th, 2006, 11:21
Python يک زبان برنامه نويسی سطح بالا و شيئ گرا همراه با قابليت نگارشی مناسب می باشد. اين زبان برنامه نويسی پويا ، قدرتی نظير زبانهای شناخته شده امروزی مانند C++ ، java و smalltalk دارد و حتی انعطاف پذيری آن از هر يک از اين زبانها نيز بيشتر است . python يک plus بسيار ساده تر از java script وVB script می باشد که به راحتی از خود برنامه نويسی بزرگ می سازد .منبع [Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]

سادگی و همچنين خصوصيات انواع داده ها در python آن را تبديل به زبانی ايده آل جهت آموزش برنامه نويسی مقدماتی کرده . محيط برنامه نويسی گرافيکی مناسب در سيستم عامل windows و unix و ... از برتريهای اين زبان است به گونه ای که در زبان برنامه نويسی python کلمات کليدی و انواع داده ها با رنگهايی خاص نمايش داده می شوند . از طرفی برنامه نويس ملزم به رعايت فرورفتگيها در مجموعه دستورات متعلق به دستوراتی از قبيل if و whileو ... می باشد که اين خود باعث خوش خط شدن برنامه نويسان مبتدی می شود . همچنين داشتن محيط interactive از ديگر مزايای python است. اين محيط که نتيجه اجرای هر دستور و يا عبارتی را بلافاصله نمايش می دهد کمک زيادی به يادگيری دانشجويان می کند .
Python در ايران برای اولين بار در دانشکده مهندسی شيراز و سپس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم در درس برنامه سازی 1 تدريس شد که يادگيری دانشجويان و نتيجه کار نيز گواه ايده آل بودن python جهت تدريس برنامه نويسی مقدماتی در دانشگاهها می باشد .
از ديگر مزايای python اين است که برنامه نويس آزادی عمل بسيار دارد و انواع داده های به گونه ای تعريف شده اند که برنامه نويس به راحتی قدرت انجام هر عملياتی را دارد به عنوان مثال افرادی که با خصوصيات آرايه ها در زبانها pascal يا Cآشنايی دارند اگر مقايسه ای با خصوصيات آرايه ها در python و اختياراتی که به برنامه نويس می دهد انجام دهند به آزادی عملی که در python وجود دارد پی می برند . به همين جهت دانشجويان به راحتی می توانند با استفاده از python اصول برنامه نويسی را فرا گيرند .
قابل ذکر است که python يک زبان ايده آل جهت فراگيری برنامه نويسی شيئ گرا بدون نياز به آموختن جزئيات می باشد و کاربرد بسياری در برنامه نويسی تحت شبکه دارد

arashpc
January 13th, 2006, 11:26
متشكرم كامل بود . دستت درد نكنه :wink: موفق باشي

Shayan
January 13th, 2006, 11:37
ممنون محمد جان...
فقط من مفهوم شی گرا رو نفهميدم !! :mrgreen:
من هيچي نوفهمم!!! :lol:

mohammad_aa65
January 13th, 2006, 12:42
پشتیبانی مایکروسافت از زبان Python

مايكروسافت نسخه آزمايشي بتاي پورت Net، خود را براي Python منتشر كرد.
به گزارش بخش خبر سايت [Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register] ، نسخه بتاي 1 برنامه IronPython1.0 كه اواخر هفته گذشته منتشر شد. به خوبي با بقيه قالب برنامه نويسي .Net يكي شده است و برنامه نويسان Python از اين پس مي توانند به راحتي به تمام كتابخانه هاي .Net دسترسي پيدا كنند.
پشتيباني مايكروسافت از Python به غول نرم افزار كمك مي كند تا برنامه نويسان يونيكس را جذب پايگاه ويندوز كند. زيرا python در حال حاضر زبان برنامه نويسي پايگاه يونيكس است‏، اما مايكروسافت تنها شركتي نيست كه سعي دارد.NET را به ساير پايگاه ها بياورد. مايكروسافت در اين زمينه بايد با پروژه اپن سورس Mne رقابت كند. اين پروژه قصد دارد از فرمت .Net در سيستم هاي عامل غير مايكروسافتي چون يونيكس حمايت كند.
مايكروسافت هنوز مطلبي درباره حمايت از IronPythin در مجموعه ابزارهاي Visual studio خود نگفته است اما بسياري از كارشناسان معتقدند كه مايكروسافت اين كار را انجام خواهد داد.
مايكروسافت زمان نهايي انتشار IronPython 1.0 را اعلام نكرد اما تيم اين پروژه اعلام كردند قبلا از انتشار نسخه نهايي بيش از 10 نسخه آزمايشي بتا منتشر خواهد شد.
كاربران مي توانند نسخه بتاي TronPython را از وب سايت مايكروسافت دانلود كنند.

Hamid2010
January 20th, 2006, 08:19
python پیدا نشد ای بابا :cry:
اقلا نرم افزارشو بذارید فقط exe باشه

Mohammad
January 20th, 2006, 12:58
Hamid2010, جان آموزش این برنامه را که پیدا کردیم!!!! 8O
آموزش یه برنامه ای را خواستید که در هیچ جا پیدا نمیشه و فقط انگلیسی اون هست.

Hamid3000
January 25th, 2006, 08:52
برنامه شم نیست اگه exe باشه ممنون میشم

Hamid3000
January 29th, 2006, 07:48
ای بابا من که هر چی می خوام پیدا نمی شه من خیلی بدشانسم :( :cry: