PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بعداز نصب ويندوز 7 ديگه ويستا رو ندارم

poorsam
February 6th, 2009, 23:47
با باسلام خدمت تمامي عزيزان ترفندستاني من ويندوز ويستا رو داشتم كه يه ويندوز7 آخرين ورژن رو نصب كردم
متأسفانه بعداز نصب ويندوز 7 ديگه ويستا رو ندارم يعني بعدازبوت مستقيم ويندوز7 مياد بالا چكاركنم كه ويستا
رو هم داشته باشم البته در ويندوز7 درايور مربوط به ويستا وجود داره ؟؟!!! كمك كنيد

Windows XP
February 7th, 2009, 00:16
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

شما ویندوز ویستا رو به ویندوز 7 آپدیت کردید .
( هنگام نصب ویندوز 7 گزینه ی Upgrade Installation رو انتخاب کردید )
ویندوز ویستا رو به عنوان ویندوز اول نصب و سپس ویندوز 7 رو نصب کنبد . هنگام نصب ویندوز 7 به پیغام ها توجه کنید و گزینه ی Advanced Installation رو انتخاب و ویندوز 7 رو در درایو پس از درایوی که ویستا نصب هست . نصب کنید . تا بتوانید از هر دو ویندوز بهره مند شوید .

amir_hussein
February 7th, 2009, 19:57
هوالعلیم
با سلام و عرض ادب محضر تمامی اساتید گرامی معروض میدارد هرگونه سوال و راهنمائی لازم در باره سیستم عاملها بخصوص ویندوزهای ایکس پی و ویستا و ویندوز 7 داشته باشید میتوانید جواب خویش را در پرشین سایت بیابید.
تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.
لازم به ذکر است جواب شما همراه با تصاویر راهنمائی ارسالی داده خواهد شد.
عزت مستدام.

absar
February 12th, 2009, 19:04
شرونده. نمیدونستم مشکل کار با ویندوز 7 رو کجا بنویسم.
من نمیتونم درایور های کارت گرافیک geforce 5500 و کازت صدا رو نصب کنم. کمکم کنید. ممنون

Windows XP
February 12th, 2009, 20:57
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

درایور ها رو دارید و نمیتونید نصب کنبد یا به دنبال درایور ها هستید ؟
اگر درایور ها رو دارید خیلی راحت از Device Manager میتوانید نصب کنید . درست همانند ویستا و XP .
رایت کلیک بر My Computer . گزینه ی Manage . از لیست سمت چپ Device Manager .

absar
February 12th, 2009, 21:33
با تشكر از شما بخاطر جوابي كه دادين.
اينو كه گفتين بلدم ولي جواب نميده.
توي device manager بجاي نشون دادن اسم كارت گرافيك (geforce 5500) يه پيش فرض قرار داده به اسم
standard VGA graphic adaptor كه نميدونم چيه .
سي ديه نصبشو دارم ، لينك ويندوز ويستا و بقيه رو داره ولي ويندوز 7 رو نداره .آپ ديت هم نميشه.

absar
February 12th, 2009, 21:39
از اونجايي كه كارت گرافيك اصلي نصب نيست ، نميتونم بعضي از نرم افزارها وهمچنين بازيهامو نصب كنم. بعضي گزينه هاي مربوط به گرافيك هم غير فعالند. :thinking:

Windows XP
February 12th, 2009, 22:39

خواهش میکنم . برای سپاس کافی است از گزینه ی سپاس پایین هر پست استفاده فرمایید .
در ضمن standard VGA graphic adaptor مربوط میشود به همان کارت گرافیک شما .
از سی دی درایوری که میفرمایید برای ویستا نیز هست استفاده و یا از مسیر مشخصی که فایل اجرایی درایور گرافیک میباشد نصب و یا با استفاده از گزینه ی Update Driver Software [Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] و جستجو در سی دی گرافیک را نصب کنید .

Hamed64
February 13th, 2009, 10:35
absar جان با سلام

طبق اعلام مایکروسافت درایورهای مربوط به ویندوز ویستا با ویندوز 7 هم سازگاری دارند.

Afshin_R
February 13th, 2009, 12:19
یه نسخه از آخرین درایورتو از nvidia دانلود کن،نسخه vista و 7 با هم هماهنگند.پس دنبال درایور سری 5 مال ویستا باش.

absar
February 14th, 2009, 00:07
اساتيد گرامي وقتي ويندوز 7 رو كنار ويندوز xp نصب كردم علاوه بر مشكل بالا يه مشكل اساسي هم تو ويندوز xp پيدا كردم و اون اينه كه صداي ويندوز تو هر برنامه اي خود بخود چند ثانيه قطع و وصل ميشه . كارت صدامو دوباره remove & install كردم فرقي نكرد. بخاطر چي ميتونه باشه؟:hippie4:

Windows XP
February 14th, 2009, 10:15
من فکر میکنم این اختلال در صدا که میفرمایید بخاطر درست نصب نکردن صدا و گرافیک و ... در 7 و در اثر چندین بار نصب و Remove باشد . بهتره XP رو بدرستی و کامل نصب نموده همراه با تمامی جزئیات . سپس 7 رو نصب کنید . با توجه به این که خیلی از درایور های XP با 7 همخوانی دارد دقت کنید که درست نصب کنید .

Afshin_R
February 14th, 2009, 15:23
مدل کارت صداتو از device manager پیدا کن و نسخه آپدیتشو dl کن.

poorsam
February 15th, 2009, 21:58
جناب آقای windows xp ضمن عذر خواهی از جنابعالی درهنگام پاسخ به سؤالات کمی فکر کنید بعد راهنمائی فرمائید ، بسیاری از پاسخها وراهنمائیهای شما غیر منطقی ونادرست می باشد. مجبور به اینکار نیستید

Arian.N
February 15th, 2009, 22:04
اولا که یه مثال می زنین
دوماکه ایشون خانم بودن
سوما که ایشون از ترفندستان رفتن

Kandeh
February 15th, 2009, 22:19
کی میگه Windows XP جان از ترفندستان رفتن!؟...

Arian.N
February 15th, 2009, 22:34
من خودمم دوست نداشتم بره ولی رفنتش ( بابت یه مشکلی که با یه نفر ( اسمش لازم نیست) داشت)

Kandeh
February 15th, 2009, 22:44
آخه دوساعت پیش که فعالیت داشت!؟..

Arian.N
February 15th, 2009, 22:47
3 ساعت پیش بودش . گفتم که یه بحث ناجوری داشت
یه تاپیک هم زد که متاسفانه پاک شد

Kandeh
February 15th, 2009, 22:52
تو پنلش هم قسمت اول که مربوط به پیام هاست حذف شده!

absar
February 16th, 2009, 17:58
آقايون چي شد ؟
چرا با هم بحث ميكنيد؟ بنظرم اينكارا درست نيست.
اولا من از همه كساني كه تو اين سايت فعاليت ميكنن ممنونم كه سعي ميكنند مشكلات كاربرا رو حل كنند.
دوما شرمنده ام كه بخاطر سئوالاي من اينطوري شد.
از windows xp هم ممنونم.

absar
February 16th, 2009, 18:00
من همه كارايي كه دوستان فرمودند در مورد اكس پي و 7 انجام دادم اما...

absar
February 16th, 2009, 18:04
با سلام دوباره
در ويندوزهاي مختلف مخصوصا ويندوز 7، فايلهاي آپ ديت شده كجا هستند؟
منظورم اينه كه ميشه اونها رو copy & paste كرد و درجاي ديگه ذخيره كرد كه بعداز نصب بتونيم دوباره از اونا استفاده كنيم و ديگه لازم به آپ ديت مجدد نباشه؟ بعضي از فايلهاي آپ ديت شده و نصب شده ي من بشرح ذيل هستند.

sofCXT - Network - PCI Soft Voice SoftRing Modem
Realtek Semiconductor Corp. - Network - Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
Update for Windows 7 Client Beta (KB961367)
Update for Windows 7 Client Beta (KB962236)
CXT - Network - PCI Soft Voice SoftRing Modem
Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.51.484.0)
Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.51.484.0)
LifeView - Streaming Media and Broadcast - FlyTV P34+
NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce FX 5500

:thankyou2:

absar
February 16th, 2009, 18:06
من براي استفاده از ويندوز 7 چند تا مشكل اساسي پيدا كردم :
1- بعد از نصب، چون بعضي از درايورهاي منو از جمله كارت صدا و گرافيك و ... رو نميشناخت و از سي دي هم نميشد نصبشون كرد مجبور شدم چند بار update كنم.
2-غير از برنامه هاي خود مايكروسافت مثل office& media player و غيره هيچ برنامه اي نصب نميشه ويا بعد از نصب اجرا نميشه.
3- بعد از update كردن خدا به دادتون برسه چون CPU usage ميره رو 100 .. مال من intell p4 - 2000MB بود و به هيچ عنوان هم پايين نيومد
حتي با زدن end processor
البته وقتي task manager رو باز ميكني همه process ها صفر بودن ولي وقتي قسمت show processes from all user رو فعال كردم ديدم يكي از اونها بنام svchost.exe با description --- host process for windows service برروي 99 و 98 هستش و end هم نميشه.
بعضي از وقتها هم وقتي restart ميكنم پيغام غير فعال بودن بعضي سرويسها رو ميده و دوباره اعصابمو خط خطي ميكنه.
حالا مشكلات از كجاست نميدونم؟
:Sad::dntknw:

Afshin_R
February 16th, 2009, 18:27

نسخه ویندوز 7 عوض کن شاید مشکل داره!حالا چه اصراریه از این سیستم عامل استفاده کنی:mrgreen:.کلا نسخه ویندوز 7 دیگه تهیه کن شاید این مشکلهای عدیده رو نداشته باشه.

absar
February 19th, 2009, 01:08
اگه اين نسخه مشكل داشت كه معلوم بود. يا نصب نميشد يا بعد از نصب پيغامهاي خطا ميداد ويا آپ ديت نميشد. اين نسخه مال يك شركت معتبر با برچسب و هولوگرامه. كلي پولش شده. :angry:

absar
February 19th, 2009, 01:09
كسي جوابي نداره؟

absar
February 20th, 2009, 15:19
از kasra جان تقاضامند كمكم.

Afshin_R
February 20th, 2009, 21:10

حتما داشتن یک نسخه از ویندوز آن هم زیر نظر یک شرکت ایرانی دلیل بر سلامت کامل آن نیست،اینم میدونی که هنوز نسخه 7 کامل نیست.:thinking:
یک مقدار صبر کن بچه ها کمکت میکنن،البته مشکل بر میگرده به این که کاربر این ویندوز کمه،وگرنه تا حالا کارت در میرفت.:grouphugg:

alisunboy
February 21st, 2009, 10:10

من با اين كارت گرافيك ويندوز هفت را ريختم مشكل نداشت و خده ويندوز هفت كارت گرافيكم را شناخت (اين يكي از مزيت هاي اين ويندوز است كه با قطعات قديمي سازگاري بهتري داره و بيشتر قطعات را مي شناسه )

behzad_am
February 21st, 2009, 10:40
سلام
عجیبه والا .. اصلا چه عجله ای داری برای استفاده از ویندوز 7 ؟ هنوز نه به داره نه به باره .. حداقل یکسال دیگه طول میکشه تا ویندوز 7 قابل استفاده بشه ..
بعدش این نحوه نصب ویندوز رو من نمی دونم استفاده اش چیه ؟
چرا ویستا داری بعدش میای ویندوز 7 هم نصب میکنی ؟ بعد چرا اینها رو تو یه درایو نصب میکنی ؟ بعد چرا وقتی ویندوز xp داری میای ویندوز 7 رو هم نصب میکنی ؟ خب xp رو اول حذف کن یا ویستا رو اول حذف کن . بعد بیا ویندوز 7 بریز .. یا حد اقل بریز تو یه درایو دیگه ..
حالا یه وقتی هست من هم از یکی از محصولات مایکروسافت استفاده میکنم هم از مثلا لینوکس .. اونجا دوتا سیستم عامل داشتن مساله ای نیست ، چون طرف یه هدفی داره از این کار . ولی وقتی من یه ویستا دارم چرا میام ویندوز 7 نصب میکنم که هنوز کسی هم باهاش کار نکرده اگه به مشکلی بر بخورم یکی باشه جوابم رو بده .
به اندازه کافی ویندوز ها و آنتی ویروسها و نرم افزار های ما مشکل دار هستن ، دیگه از نسخه Beta استفاده نکنین .
من به شخصه هنوز حاضر نشدم از ویندوز برم به ویستا ، اونوقت شما ...
ویندوز 7 تا کامل نشه ، یه مدت نگذره و مایکروسافت چند تا سرویس پک براش ارائه نده ، استفاده ازش اشتباهه .
تو هم فرمتش کن . یه ایکس پی سرویس پک 3 یا ویستا ، نصب کن ، خودت رو هم اذیت نکن .
دو تا ویندوز رو هم توی یه درایو نصب نکن ، مایکروسافت توصیه کرده

absar
February 22nd, 2009, 03:09
ممنون از راهنماييتون
ولي من شخصا از ويستا بخاطر مشكلاتش خوشم نمياد ونصبش هم نكردم.
از اكس پي استفاده ميكنم. دليل اينكه seven هم نصب كردم اينه كه با محيط بسيار قشنگش حال ميكنم. خواستم اول مطمئن بشم كه مشكلي در اجرا و كار با برنامه هاي مختلف ندارم بعدش ديگه با xp خدافظي بكنم.
در ثاني كي من گفتم دو تا ويندوز رو تو يه درايو ريختم؟ مگه عقلم ناقصه كه تو يه درايو بريزم؟ هركدومشون تو يك درايو مخصوص نصب شدند ولي وقتي وارد ويندوز 7 ميشم درايوي كه توش ويندوز 7 نصب شد بعنوان درايو c ميشناسه ودرايو c اصلي مخفي ميشه.