PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت عکس 3*4 در نرم افزار photo shop و paint ؟؟؟

dany_3p4u
February 14th, 2009, 17:18
ساخت عکس 3*4 در نرم افزار photo shop و paint ؟؟؟

تو photo shop تو قسمت اندازه عکس میشه عدد داد و لی مشکلش اینه که مثلا وقتی عرض را می دی طولش را خودش متناسب و خودکار تغییر می ده . یعنی فقط می تونی یک پارامتر را عوض کنی / . چطور طول و عرض دلخواه را همزمان بدم ؟؟؟

تو paint هم عصلا اندازه به سانتیمتر و اینچ و از این چیزا نسیت + مشکل قبل را هم داره /. اینجا چه کنم ؟

---

فقط تلکید می کنم که اندازه باید دقیق 3*4 باشه .
ممنون

rezacanal
February 14th, 2009, 17:29
با درود ؛

برای تغییر اندازه عکس در فوتوشاپ و استفاده از گزینه Image Size ، تیک Constrain Proportions رو بردارید.

در این صورت می تونید اندازه عرض و ارتفاع عکس رو به مقدار دلخواه تغییر بدید.

dany_3p4u
February 14th, 2009, 18:04
rezacanal (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان تشکر

درست شد.

حالا کسی هست که در مورد paint بگه چه باید کرد؟

(برای مواقعی که فوتو شاپ نداریم)

Arman
February 14th, 2009, 18:09
داخل image گزینه attributes رو انتخاب کن

حالا units رو بزار رو cm و حالا به طور دلخواه عرض و طولشو بنویس.

dany_3p4u
February 14th, 2009, 19:24
arman_638 (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان
روشی که شما گفتین باعث می شه عکس در اندهزه های یزرگ خراب شه (فقط یه گوشه از عکس باقی مس مونه نه همش)

راهی نداره ؟

Hamed64
February 14th, 2009, 19:35
dany_3p4u جان با سلام

خوبی مهندس ؟ ;)

برای resize کردن تو paint باید به منوی image و از اونجا برید به stretch/skew .

تازه در این منو باید محاسبات انجام بدی!

مثلا حساب کنی که سایز 4*3 این عکس چقدر سایز عکس اصلیه و از اونجا درصد منفیش رو بدی تا برات کوچیک کنه !  :Surprised:

Arman
February 14th, 2009, 19:38
داخل image
stretch/skew هم میشه درصد کشیده بودنش رو تعیین کرد که یکم سخته و فکر میکنم کیفیت هم پایین بیاد!

dany_3p4u
February 14th, 2009, 21:32
آقا اینطوری سخت می شه ها !

با عدد دادن به سانتیمتر بهتر ه اگه را هی داشته با شه تئ این برنامه !

آیا وجود دارد؟

rezacanal
February 14th, 2009, 22:06
با درود به dany_3p4u عزیز ؛

من دقیقا متوجه نشدم که شما چه کاری می خواین انجام بدین.

برنامه Paint خیلی برنامه قدرتمندی نیست که بشه هر عکسی رو با حفظ کیفیت تغییر سایز داد.

به نظر من هر کامپیوتر حتما به یک فوتوشاپ نیاز داره و اگر شما این برنامه رو در شرایطی در اختیار نداشتید می تونید از ویرایشگر های آنلاین تصاویر که در اینترنت پیدا می شن ، استفاده کنید.

مثل سایت زیر که محیط فوتوشاپ رو تقریبا شبیه سازی کرده ، اما قطعا به کیفیت خود برنامه نیست و در مواقع ضروری کار رو راه میندازه :

تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.

موفق باشید.

منا شیخ
February 22nd, 2017, 18:17
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

سلام دوست خوبم
در paint در بالای صفحه گزینه resize رو بزنید پنجره ای باز می شود گزینه pixels و فعال کنید در قسمت ابعاد 300 و 400 را انتخاب کنید اگر با نوشتن عدد هریزینتال ورتیکال هم عوض شود گزینه maintain را بدون علامت کنید و در انتها اوکی را بزنید عکس شما آماده است.
موفق باشید:yes: