PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل اینترنت adsl چیه ؟ دردمون به کی بگیم

man hastam
February 21st, 2009, 11:57
مشکل کجاست مشکل چیه مشکل کیه
من بعد از اینکه اینترنت ای دی اس ال گرفنم فکر میکردم دیگه از سرعت بالای برخوردارم
ولی وقتی تویه یک سایت تست سرعت تست کردم متوجه شدم سرعت من نه تنها 128 نیست بلکه سرعتم 30 شده یعنی از دایال آپ هم کمتر منم آروم و یواشکی جوری که نفهمن من ایرانیم و آبروی کشورم نره آروم طوری که کسی نفهمه از سایت speed test اومدم بیرون !
پیش خودم گفتم زنگ بزنم فن آوا !
ولی گفتم نه
اونام حتما میگن یا خط تلفنت نویز داره یا اینترنت از دریا قطع شده یا .....
بابا دردم رو به کی بگم :dash:
هر روز که اینترنت خراب نیست همه که خط تلفنشون نویز نداره ما که میدونیم شما یه اینترنت رو بین 10 نفر تقسیم میکنید !
یعنی او ن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نمیتونه رو 4 آی اس پی نظارت کنه؟
یا ؟؟
نمیتونن یه سایت درست کنن تا مردم تو او شکایت کنن یا حداقل دق دلیشونو خالی کنن :crybedding:

نظر شما چیه مشکل کجاست یا کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lord mysterious
February 21st, 2009, 16:59
ببین اولین کار زنگ بزن ببین واست چا نوع اکانتی زدن
مثلا من 512 خواستم و اونا 128 زدن هر چی میگفتم سرعتم کمه میگفتن نه....
فن آوا خیلی رو هواست، اخه کار اصلیش این نیست
کلی باگ تو سیستمش داشت،مثلا اگه قبل 7 وصل میشدی تا اید با آی دی شبانه بودی و ......
از IDM استفاده کن ببین سرعت دانلودت چنده؟؟؟
اگه تهران یا مشهد هم هستی(بقیه رو خبر ندارم) به خاطر پر بودن پورت و ظرفیت کم سرعت کمی پایینتره
ولی با همه این تفاسیر باید بتونین با IDM حدودا 12Kbps دانلود کنی

iignoree
February 21st, 2009, 17:15
البته من 128 دارم با سرعت 20
البته 20 میانگینه

Kasra
February 21st, 2009, 17:24
man hastam (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان به ترفندستان خوش آمدید.
البته دقت کنید اگر منظور شما این است که اینترنت 128 کیلوبایت دارید و سرعت دانلود شما روی 30 کیلوبایت است اتفاقأ باید خیلی هم راضی باشید از سرعت اینترنتتون. اینکه اینترنت 128 KB است به این معنی نیست که با سرعت 128 دانلود کنید. بلکه سرعت دانلود هر کدوم از این سرویس ها متفاوت است. زمانی که شخصأ 128 داشتم از سپنتا، سرعت دانلودم نهایت روی 14 15 بود. یه تست کنید ببینید با چه سرعتی در ثانیه دانلود میکنید.
زیاد هم از این موضوع ناراحت نباشید، چرا که حدأقل در سطح کشور شرایط شما از بسیاری بهتره. اینکه چرا باید اینطوری باشه قضیه دیگه ایه و مشکلات ریشه ای هستند.

[Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]

lord mysterious
February 21st, 2009, 17:56
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
خیلی خوبه.....
کدوم شهر و کدوم شرکت؟
من 512 دارم و میانگینم 55.....

rezacanal
February 21st, 2009, 18:12
با درود ؛

پاسخ همه دوستان کافی و راهگشا بود.می مونه فقط یکی دو نکته :

سرعت adsl خودم رو در اکثر سرویس های تست سرعت چک کردم و مشکلی نداشت و همونی بود که ادعا می شد.
همونطور که دوستان اشاره کردن ، سرعت دانلود سرویس 128 باید بین 12 تا 15 در ساعات مختلف در نوسان باشه و بهترین راه مشخص شدن سرعت دانلود ، برنامه های مدیریت دانلود مثل IDM ، Orbit و غیره هستن.

اگر سرعت شما غیر از اینها بود حتما با سرویس دهنده تماس بگیرید و عارض بشید ، چرا که دارید پول می دید.
یک مشکل که در بالا عنوان شد ممکنه مربوط به ثبت نادرست سرویس شما باشه.

مشکل عمده ای که اکثر سرویس دهندگان دارن اینه که معمولا adsl شما در شهر های بزرگ یا نیمچه بزرگ بر اساس مخابرات منطقه محل سکونت سرویس دهی می شه و قطعا سرعت ، ارتباط مستقیم با پهنای باندی داره که سرویس دهنده در مخابرات تقاضا می کنه.

برخی سرویس دهندگان برای کاسبی بیشتر پهنای باند کمتری رو به منطقه مخابراتی خاصی اختصاص می دن و در واقع هزینه کمتر می کنن اما از من و شما پول بیشتر می گیرن.

در این بین مسائل دیگه ای هم مثل ارجاع پهنای باند اضافی به بعضی ادارات تحت پوشش در ساعات کم ترافیک و دانلود های طولانی مدت توسط بعضی کارمند های مفتخور و بدون تردید استفاده از بیش از حد از کل پهنای باند اختصاصی در ساعات پر ترافیک وجود داره.

یک تصور دیگه ای که برخی از عزیزان دارن اینه که سرعت لود صفحات در Dial-up و Adsl تفاوت زیادی حتما داره که قطعا اینطور نیست و تفاوت بنیادی وجود نداره.در ساعات شلوغ باید به امید هیستوری مرورگر ها صفحات رو لود کنید.

در کل قضیه و حکایت کشور ما سرعت های 128 و 256 و 512 هم فایده نداره و سرعت زیر 1 مگ این دوره و زمونه دیگه اسمش اینترنت نیست ، اینترنتی که نشه با اون آنلاین فیلم دید یا شبکه ها رو تماشا کرد.

فقط 20 درصد از مشکل سرعت اینترنت در ایران به زیرساخت های فنی مربوط می شه و باقی مربوط به اینه که مسئولین به دلایل مشخص نمی خوان سرعت در کشور بالا بره.

در نهایت مشکل فعلی سرعت به دست سرویس دهنده شما حل می شه.

موفق باشید.

sajadshiraz
February 21st, 2009, 19:15
عزيزان اينجا چيزي كه مي تونم كمكتون كنم اين كه
سرعت ايران بر پايه كيلو بيت است ولي ما دانلوذ را كيلو بايت مي بينيم
يعني ما هر يرعتي كه از اين شركتها ميگيريم بايد تسيم بر 8 بشه تا سرعت دانلود مشخص بشه
مثلا براي سرعت 128kb سرعت دانلود 15 يا 16 باشه عالي

iignoree
February 21st, 2009, 22:49
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
تهران
شاتل

fanoos110
February 23rd, 2009, 22:12
منم از قبلا از فن آوا استفاده میکردم 128 خریدم اما نهایتا با 8 دانلود میکردم
هرچه آه و ناله کردم:cry: فایده نداشت گفتن همینه که هست خلاصه الان از شاتل استفاده میکنم و خیلی راضیم
128 رو با میانگین19 دانلود میکنم قطعیشم بسیار بسیار کمه

lord mysterious
February 23rd, 2009, 22:52
من از زیر مجموعه های فن آوا گرفتم....
512 دارم و متوسط 56-57 میگیرم
فن آوا خیلی رو هواست...
اصلا کارش این نیست با مدیر یکی از همین زیر مجموعه ها صحبت میکردم میگفت فن آوا مال گروه بهمنه و فقط خواستن بگن تو اینترنت هم دست دارن