PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لیگ فوتبال ترفتدستان (دور جدید)

Majid_4553
November 13th, 2009, 11:00
با سلام به همه
بزودی دهمین دوره لیگ ترفندستان هم به پایان میرسه و قهرمان و ... مشخص میشه. اما برای شروع دور جدید به دلیل PM هایی که زدن برام یه نظر سنجی عمومی گزاشتم که بایید شرکت کنید ببینیم تصمیم چی میشه.

اول اینکه کل نقل و انتقالات و ... این فصل تفاوت چشمگیری خواهد کرد که به موقع خودش توضیح میدم.

اما در مورد مسابقات. اول اینکه به نظرتون بازی با چی انچام بشه FIFA - PES ؟

بعد نحوه انجام مسابقات. که خب میدونید که بازیها بصورت Champions داره برگزار میشه اما میشه کامل بصورت لیگ بشه. یعنی لیگ برتر + جام حذفی و یا.....

MOHSEN_PIXON
November 13th, 2009, 11:13
من ميگم با pes انجام بشه.البته بقيه دوستان هم بايد نظر بدن تا ببينيم چي ميشه:menace:

arsenal-champion
November 13th, 2009, 11:22
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]1. من نسخه ی جدید pes رو امتحان نکردم. فیفا رو هم یه 5 سالی هست که بازی نکردم و نمیدونم چطوریه. اما در نسخه های قبلی pes به این راحتی هایی که هری جان بازیها رو با فیفا سازمان میدادن، نمیشد بازیها رو انجام داد. بنظر میاد فیفا (با اینکه از لحاظ گیم پلی اصلاً در حد pes نیست) اما در زمینه ی اجرای لیگ و جام قهرمانان و ... بسیار کارا تر هست. البته یک مشکلی هم که هست، غیر قابل پیش بینی بودن اکثر بازیهاست. البته این فقط نظر بنده ست؛من چون این 2 سال که داخل لیگ هستم، هیچوقت ترکیبم رو خودم توی یک بازی آزمایشی قرار ندادم که تستش کنم (چون فیفا نصب نکرده بودم) ، ممکنه به همین خاطر باشه که تیم پُر مهره ای مثل آرسنال در برابر اتلتیکوی بدون مهره ، هر 2 بازی رفت و برگشت رو ببازه (حتی پارسال هم توی فینال!). به هر حال بنده برای دوره ی بعدی لیگ حتماً فیفا رو نصب میکنم و ترکیبی "امتحان پس داده" در بازیها به اجرا میذارم.

2.فکر بدی نیست.موافقم. اولاً یک تنوع ایجاد میشه. ثانیاً همه ی افراد شرکت کننده در لیگ، تا هفته آخر فعالیت دارن چون حذف نمیشن.
یکسری از قوانین هم میشه بهش اضافه کرد که رقابت رو در ابتدا و انتهای جدول خیلی هیجان انگیز کنه؛ مثلاً اگر فرض کنیم که تعداد شرکت کننده ها 15 باشه، قانونی وضع میکنیم که 3 نفری که تیمشون آخر میشه، دور بعدی لیگ حق شرکت در لیگ رو ندارن و تیمشون هم آزاد میشه. (قطعاً این سختگیری ارزش هیجان دار شدن لیگ رو داره!). همچنین برای نقرات اول تا سوم جوایزی رو تعیین میکنید و مثلاً 3 تا تیم اول رو در دور بعد مستقیم به جام حذفی میبرید و 3 تا تیم دوم (چهارم تا ششم) هم بصورت غیر مستقیم (اول رده بنده و بعد جام حذفی) به جام حذفی میرن.

Majid_4553
November 13th, 2009, 12:17
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
خب قطعا اگه مسابقات روالش عوض بشه یه سری شرایط خاصی هم وضع خواهد شد. که بسته به تعداد تیمها تغیین میشه.

majidak
November 13th, 2009, 12:23
حتما با فیفا باشه چون pes از بعضی تیم ها پول می گیره و بازیکناشونو بهتر می سازه نمونش تو pes 09 منچستر و لیورپول و بارسلونا و ریال مادرید و ... حتی برای فابرگاس که خداییش بازیکنه تلفظ برای گزاشگر نذاشته بودند.ولی برای تورس و رونالدو اسم کاملش بود.حتی اسم کوچیک

intel 1
November 13th, 2009, 12:45
pes باشه بهتره.
راستي من اصلا نميدونم كه بايد چيكار كنم و چه جوري ثبت نام كنم. ميشه يكي توضيح بده؟

arsenal-champion
November 13th, 2009, 14:54
فقط دوستان لطف کنن با دلیل بگن نه صرفاً بخاطر اینکه گیم پلی اون بازی بهتره، یا نمیدونم گرافیکش خوبه، یا هر دلیل دیگه ای. هر نظری که اینجا میخواید بدید، لطف کنید و دلیل حرف خودتون رو هم بگید.

vahidlp
November 14th, 2009, 11:59
من pes 2010 رو بازی کردم و خیلی خوب بود از هر نظر و برای تنوع هم خیلی خوبه
اگه کلا بشه لیگ هم خیلی جالب میشه ولی بازی ها خیلی طول میکشه
ولی به طور کلی من با یه تغییر کلی تو بازی ها موافقم

jak-jak
November 14th, 2009, 13:15
با فیفا باشه بهتره چون قدرت بازیکنها هم معلومه .به نظر من به صورت لیگ باشه خیلی بهتره.

Majid_4553
November 15th, 2009, 21:53
سلام
انچام شدن بازیها بصورت لیگ یه سری مشکلات داره یه سری حسن ها. حسنش همینطوری که ارسنال عزیز گفت همه تا اخر کار فعالیت میکنن و همچنین چون 2 جام وجود داره دیگه اگه یکی رو از دست دادن برای دیگری میجنگن. اما خب به طبع بازیها زیاد تر هم خواهد شد. که کمک دوستان فوق العاده نیاز میشه.

یه نکته دیگه اینکه دوستانی که میتونن در امر انجام بازیها کمک کنند همینجا اعلام کنند بدین صورت که چه نوع بازی رو میتونند؟ مثلا یکی فقط فیفا رو میتونه انجام بده یکی فقط ساکر و یکی هر جفتش رو.

پ.ن : ممنون از همه کسانی که مشارکت میکنند توی تاپیک

hfatehy
November 15th, 2009, 22:00
من اولين باره ميخواهم شركت كنم اما نميدونيم بازي ها چطور برگذار ميشه . لطفا يه سري اطلاعات كامل بگيد تا ما هم بفهميم. با تشكر .

Majid_4553
December 4th, 2009, 17:44
خواستم تاپیک بیاد بالا.

احتمال اینکه بازیهای ایندور با pes انجام بشه بیشتره چون : 1- نسخه 2010 فیفا نسبت به سایر نسخه هاش افت داشته و من که زیاد باهاش حال نکردم و هنوز هم دارم 2009 رو بازی میکنم.
2- احساس میکنم خیلی از کسایی که شرکت نمیکنند چون بازیها با pes انجام نمیشه نمی ان. پس این دور رو با pes ادامه میدیم احتمالا

البته : بازم نظرات رو بگید شاید برای فیفا تعداد زیاد تر بشه و دلیلشون محکم تر بشه.

hamid reza
December 4th, 2009, 23:03
pes

چون از فیفا متنفرم!

Hamzeh_rfj
December 4th, 2009, 23:09
به به حمید رضا جان مثل اینکه میخوای شرکت کنی

به هر حال من تو یاهو حرفامو با مجید زدمو دلایل رو گفتم بنده به شخصه چند سالیه فقط و فقط peS بازی می کنم

و به نظرم این فصل رو به صورت لیگ که هم طولانی تر شه و هم جذاب تر برگزار کینم بهتره

این جور باعث میشه تیم های لایق دیر تر حذف شن

mostafa-bep
December 5th, 2009, 00:00
والا منم از طرفدارای پر و پا قرص فیفا بودم ولی الان پس ۲۰۰۷ رو به فیفا ۲۰۱۰ ترجیح میدم.

Majid_4553
December 5th, 2009, 11:44
فکر نمیکنم نظر خاص دیگه ای باشه. بازیها با pes انجام میشه و بصورت لیگ و جام حذفی.

اطلاعات کاملتر رو بزودی در تاپیک اصلی لیگ میزارم

البته تاپیک بازه برای کسایی که نظر یا پیشنهادی دارن

Armin-Barfak
December 5th, 2009, 11:51
فیفا بهتره.....

Kasra
December 5th, 2009, 12:21
انجام بازی با pes یک اشتباه بزرگه. به خصوص برای چنین لیگی با چنین خصوصیاتی. تنها برتری pes گیم پلیش هست که در این نوع لیگ چندان برتری محسوب نمیشه. تنوع تیم های فیفا و اطلاعات بازیکنان و صحتشون خیلی بهتر و بیشتر از pes است. از ما گفتن.

Majid_4553
December 5th, 2009, 18:09
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
سلام
همین گیم پلیش خیلی مهمه برای منی که دارم بازیها رو میبینم. :دی اخه یه بازی زیبا ببینم خیلی بهتره تا یه بازی با گرافیک ضعیف. تا نسخه 2009 چون من فیفا رو خیلی دوست داشتم یه بار نظر سنجی بیشتر نزاشتم اما انصافا 2010 رو ببینید میبینید چقدر افت داشته. من خودم هم هنوز 09 بازی میکنم و 10 رو یه بار بیشتر نصب نکردم.

در مورد تنوع تیمها قبول دارم با وجود لیگهای ایتالیا - انگلیس - اسپانیا - المان - فرانسه - هلند اما تیمهای موجود توی فیفا یه چیزی نزدیک به 10 برابر این هست.

mostafa-bep
December 5th, 2009, 18:58
با نظر کسرا تا حدودی موافقم.
البته یکی دیگر از دوستان هم نظر داد فکر کنم حرف چندان بیجایی نباشه:
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]اگه همچین مطلبی واقعا صحت داشته باشه (که فکر کنم همین طور هم باشه) اصلا باید قید pes رو زد.

البته اینو هم به شدت قبول دارم که فیفا 10 اصلا به درد نمی خوره. ولی خب اون مطلب بالا خیلی مهمه! تو فیفا ضمن اینکه قدرت نسبی تیمها حفظ شده، به طور کاملا طبیعی 1 یا 2 شگفتی به وجود میاد و 1 یا 2 تیم قوی که دچار افت میشوند وجود دارد.

نتیجه: با اون که نظری که در پست قبلیم دادم کاملا درست است، ولی خیلی بیجا بوده و برای این طور لیگ در درجه اهمیت پایینتری قرار دارد.

(میتونید به طور کاملا تستی یک لیگ 4 نفره با تیمهای یکسان (2 تیم قوی، 1 تیم خوب و 1 تیم متوسط) یک بار در pes و یک بار در فیفا 10 برگزار کنید و نتیجه را اینجا قرار دهید تا مورد بحث قرار بگیرد. شاید این کار کمی وقت بگیرد ولی به نظر من ارزششو داره و خب با برگزاری یه لیگ کوچک که شاید 2-3 روز بیشتر طول نمیکشه کیفیت لیگ اصلی رو بهینه می کنیم.)

MaLaS
December 6th, 2009, 12:23
به نظرم با این که pes خیلی قویتر داره کار میکنه...

اما به دلیل این که همیشه مسابقات با فیفا بوده همون فیفا رو انجام بدیم بهتره....

البته با رفتن به این تاپیک (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)مشخص میشه که طرفداران PES خیلی بیشترن...

کدام یک ... ؟ FiFa 10 [Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] 19 27.94% PES 10
[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] 44 64.71% هیچ کدام. [Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register][Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register] 5 7.35%

Majid_4553
December 8th, 2009, 12:12
من تازه اینو دیدم لا اقل یه شکلک چیزی میزاشتی جلوش تا بفهمیم با سفید نوشتی :دی

من سعی میکنم اینو تا اخر هفته یعنی 3 روز دیگه اوکی کنم. فقط یه مشکلی که هست مثلا توی PES نمیشه قدرت دروازه بان رو تغییر داد اما توی فیفا برای بازیکن و گلر جدا تنظیم میشه. اونو هم روی اخرین حدش یعنی world class میزارم تا همه چیز حداقل یه جورایی برابر بشه. بازیها توی وقتهای 4 دقیقه ای توی فیفا و 5 دقیقه ای تو PES انجام میشه.

mostafa-bep
December 8th, 2009, 23:29

اگه شکلک میذاشتم که دیگه نیازی به سفید کردن نبود!

Majid_4553
December 11th, 2009, 18:11
بازیها داره انجام میشه یکی دو روز دیگه تموم میشه. فقط یه نکته ای. کیا موافق حذف پولهای قبلی هستن؟ یعنی بودجه ها دوباره از اول شروع بشه و همه به یه اندازه بودجه داشته باشن. اینطوری کسایی که تازه می ان هم دلزده نمیشن. کسی هم نگه الکی کلی پول جمع کردیم من خودم از همتون بیشتر پول دارم اولین نفری که کلی ضرر میکنه منم. :crybedding:

در این مورد فقط کسایی که دورهای قبل بودن نظر بدن. :msgreen:

اگه قرار نبود کسی بخونه احتیاجی به تایپش نبود :tarfandestan-hooray

arsenal-champion
December 11th, 2009, 19:33
باز هم "پیشنهاد بی‌شرمانه (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87 )" :hamham:
این رسمشه دیگه. وقتی یه تیم تازه کاری به لیگ میاد ، مجبوره که سنگینی تیمهای دیگه رو روی دوشش بکشه؛ وگرنه اگر میتونستم، نصف سرمایه ی ManCT رو به Wolverhampton میدادم تا این همه توی لیگ انگلیس شکست نخوره :دی

mostafa-bep
December 11th, 2009, 23:04
نه بانک تیمها همون باشند!
ولی خب تازه وارد ها هم گناهی ندارند! میشه به تیم های کم بضاعت یارانه نقدی داد!

Hamzeh_rfj
December 11th, 2009, 23:14

هیچکی !!

naaviid
December 13th, 2009, 00:21
باز هم دیر رسیدم !
من موافق %100 فیفا هستم ، چون خودم متخصص بازی فیفا هستم
در مورد پول ها هم من مخالف حذفش هستم ، بابا ما که قهرمان نمیشیم حداقل دلمون به پولهای مجازی خوش باشه !

Majid_4553
December 13th, 2009, 14:13
کلا بیخیال پیشنهاد من بشید :دی
از هر نسخه 8 بازی فعلا انجام شده (16تا کلا) و 8 بازی دیگه مونده. اگه مشکلی پیش نیاد فردا شب تمومه و عکسها رو میزارم مقایسه کنید نتیجه رو بگید.

Majid_4553
December 15th, 2009, 01:33
بازیها انجام شد. 4 تیم میلان - چلسی جز تیمهای قوی. موناکو جزئ تیمهای متوسط و خرز جز تیمهای ضعیف.

نتایج بازیها اینطوری شد

FIFA

[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]جدول
[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]PES[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]جدول
[Only the registered members can see the CODE Codes. Please Login OR Register]عکسهای بازیها برای امار هر بازی هم پیوست شد که میتونید ببینید.

اما یه نکته

توی بازیهایی که با فیفا برگزار شد
فقط 1 بازی 0-0 شد.
البته 3 بازی مساوی شد اما 2تای دیگه مساوی با گل بود.
3 بار تیمهای میزبان برنده شدند و 6 باز تیمهای میهمان.
5 بار هم تیمهای میزبان نتونستند گلی در خونه به ثمر برسونند.

توی بازیهایی که با ساکر برگزار شد
3بازی 0-0 شد
5بازی هم مساوی شد که 2تاش مساوی گل دار بود.
4بار تیمهای میزبان برنده شدند و 2 بار تیمهای میهمان
5بار هم تیمهای میزبان نتونستند هیچ گلی در خونه به ثمر برسونند.

حالا سریعتر نظرات رو بگید تا جمع بندی کنیم و قبل از امتحانات دانشگاهها تیمها انتخاب بشن و استارت مسابقات بخوره.

jak-jak
December 15th, 2009, 14:47
توی فیفا نتیجه های عجی رخ میده مثل:
Chelsea 0-2 Xerez
Monaco 1-2 Xerez
ولی در کل فیفا بهتره

mostafa-bep
December 15th, 2009, 19:08

۱-گرافیک خوب پس خیلی سرتر از فیفاست. هر چند به قول کسرا این مشخصه چندان هم در این نوع لیگ ملاک نیست ولی خب چندان هم بی اهمیت نیست و با این گندی که ای ای (ea) زده همان بهتر که فیفا از لیگ ترفندستان کنار رود!!!

۲- از نظر تعداد گل فیفا بهتره که گلهای بیشتری داره و البته نه خیلی زیاد و کاملا منطقی ولی در پس تعداد گلها خیلی کمه و بازیها به نظر بی روح میاد. اگر با تغییر تنظیمات نتوان تعداد گلها را به سطح قابل قبولی رساند، پس اصلا خوب نیست و همان فیفا بهتر است.

۳- پس خیلی مساوی داره و این کاملا غیر طبیعیه ولی خب از طرفی باعث تنگاتنگ شدن رقابت ها میشه و اینکه ملت نیمه راه نا امید نمی شند و شاید اکثر تیمها تا هفته های پایانی مدعی باشند.

۴- از نظر نتایج پس منطقی تره زیرا در فیفا تیمهای مهمان بردهای زیادی دارند که اصلا خوب نیست. البته شگفتی ها تو هر دو هستند ولی فکر کنم فیفا خیلی زیاده روی کرده.

۵- از نظر آمار هم پس خیلی بهتره مثلا تو آمار فیفا اصلا قابل قبول نیست که مثلا میلان تو زمین خودش مالکیت کمتری نسبت به تیمهای ضعیفتر خودش یعنی موناکو و خرز داشته باشه. یا تعداد شوتها و پاسها و از این طور مسایل پس خیلی بهتره.

۶- تعداد تعویض ها در فیفا همواره یکی هست برای هر تیم ولی در پس گاهی یه تیم تعویض میکنه و یه تیم تعویض نمیکنه و از این لحاظ فیفا بهتر و عادلانه تره.

در کل اگه بتوان مورد ۲ رو با تغییر تنظیمات بازی برای پس رفع کرد که به تبعش فکر کنم مورد ۳ هم تا حدی رفع بشه، پس خیلی بهتره و گرنه پس خیلی بدتره!

Majid_4553
December 15th, 2009, 21:53
والا نمیدونم با کم و زیاد کردن سطح بازیها میشه تعداد مساوی ها رو کم کرد یا نه. در مورد بی روح بودن موافقم. اصلا تیمها توی بعضی بازیها میبینی موقعیتی پیش نمی اد براش که بشه گلش کرد. در کل بیشتر در وسط بازی هستش. در مورد فیفا سطح گلرها روی world class بود اگه نه که کلی گل بیشتر زده میشد.

پ.ن : ترکیب همه تیمها روی دیفالت بود توی هر دو نسخه به طبع وقتی دوستان ترکیبها رو تغییر بدن بازیها هم روندش عوض میشه.
پ..ن : پس سطح تغییرات بیشتری برای ترکیب داره.
پ...ن : این بحث رو به این خاطر دارم ادامه میدم که یه بار برای همیشه بر سر بازی تصمیم گیری بشه و دیگه تا وقتی لیگ هست تغییر نکنه.

mostafa-bep
December 17th, 2009, 19:56
دیگه من اونشو نمیدونم. حرف اول و آخرم هم همینه:

mostafa-bep
December 18th, 2009, 18:51
چرا کسی نظر نمیده؟!

Majid_4553
December 18th, 2009, 23:04
سلام به همه
خب دیگه بسه مثل اینکه کسی نظر خاصی نداره و 1 هفته خودمون رو الکی الاف کردیم برای بازیها

اما در مورد نظر دوستان

در مجموع 7 نفر با انجام بازیها با فیفا موافقن.

و پنج نفر هم با انجام بازیها با pes موافقن. پس الارغم میل خودم :دی بازیها با فیفا برگزار میشه.

پ.ن : رای خودم حساب نکردم هر چند فرقی نمیکرد.
پ..ن : مصطفی هم رای درستی نداد برای همین ایشون هم مثل خودم رای ممتنع حساب کردم. هر چند توی پست قبلش گفت با اگه مشکلات PES حل نشه با فیفا موافق تر هست.

اتمام کار این تاپیک هست و بازیهای دور جدید با فیفا انجام میشه بزودی تاپیکش زده میشه تا قبل از امتحاناتم تیمها رو انتخاب کنیم و بقیه کارها برای بعد از انتخابات. فقط دوستان دانشجو و دانش اموز تاریخ امتحاناتشون رو مشخص کنند یه جورایی با اکثر بچه ها جور کنیم مسابقات رو چون یه این دور طولانی هستش کسایی که نرسن بیان برای انتقالات ضرر میکنن.

mostafa-bep
December 19th, 2009, 21:17
تعریف از خود نباشه ولی فکر کنم درست ترین نظر رو من دادم. کاملا منطقی و با ادله کامل و نه اینکه همینجوری یه چیزی بگم. هنوز هم رو همون نظرم هستم.

arsenal-champion
December 19th, 2009, 21:48
هری جان منظورش این بود که حرفهای شما زیاد شبیه به "رای" نبود، یعنی نمیشد درست تشخیص داد که به چه سمتی متمایل هستید، و بیشتر نظریه های خودتون رو در مورد هردو نسخه گفتید که باعث میشه دیگران بهتر بتونن تصمیم درست رو بگیرن.

Majid_4553
December 19th, 2009, 22:41

دقیقا حرف ارسنال رو تایید میکنم
منظورم این نبود که پست بیخود منظورم که نظرت رو به صراحت در موردش نگفتی در کل با هر جفتش موافق بودی.

mostafa-bep
December 22nd, 2009, 22:59
بازم نگرفتی! من با هیچکدومش موافق نبودم. ولی با پس به خاطر اون مشکل بیشتر مخالف بودم. ظاهرا راهی برای رفعش نیست. اوکی حله همون فیفا خوبه!