PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع محدودیت adsl (شاتل)

Milad_V
January 27th, 2010, 06:15
سلام.
من از شاتل خدمات می گیرم (512).
مدتها بود که به راحتی شب ها دانلود می کردم (با سرعت 60 k/s).
اما یه مدته که سرعت دانلودم کم شده (چند روز زیر 30k/s بود و دو سه روزی هم هست که زیر 15k/s رسیده).
البته این موضوع مربوط به رایگان شبانه اش هست و قبل و بعد از اون سرعتم خوب می شه.
به شاتل هم پیغام دادم و موضوع رو گفتم و اونا در جواب گفتن به خاطر share بودن چند مشترکه و از این حرفا.
اما از مرکزشون در شهر خودمون که پرسیدم، گفتن توی مرکز مخابرات ما تعداد زیادی adsl از شاتل نگرفتن.

من فکر می کنم که به خاطر دانلود زیادی که در شب ها می کردم یه جورایی سرعت شبانه ام رو کاهش می دن و به روی مبارکشون هم نمی آرن.
اما نمی دونم چطوری کاهش می دن که فقط در زمان دانلود با تورنت یا دانلود منیجر ها سرعتم پایینه و هنگام مرور با مرورگرها سرعتم به مقدار واقعیش می رسه ؟(همین موضوع هم موضوع share بودن رو منتفی می کنه)
در ضمن upstream و downstreamم هم تغییر نمی کنه (شب و روز به یه اندازه است)

حالا از دوستان سوالم اینه که کسی می دونه اینا چکار کردن و راه حل پیچوندنش چیه؟ (مثلا آیا پورت یا پورتای خاصی رو مصدود می کنن؟ یا بلایی به سر پروتکول خاصی -مثلا ftp- می آرن و پروتکلی مثل http که عمدتا برای آدرسای اینترنتیه رو بدون دستکاری نگه می دارن؟)
اینم بگم که من از این طور چیزا (پروتکل و پورت و امثالهم) خیلی سردر نمی آرم اما فکر نکنم غیر از اینا باشه، هست؟

kamyabonline4
January 27th, 2010, 12:32
اگر انها بخواهند سرعت شما را کم کنند به راحتی اب خوردن است(برای خودم اتفاق افتاده است...)
شما میتوانید زنگ بزنید و شکایت کنید.:yes:

imanasgharpour
January 27th, 2010, 13:16
بهترین راه برای شما اینه که اول به شرکت یه تلفن کنی و بگی خط شما رو چک بکنه بعد با مخابرات تماس بگیری (قسمت 117 یا خرابی) ببینی خط تلفنت مشکلی نداشته باشه بعد اگر هیچکدوم اینا موردی نداشته باشه از یکی دیگه که از همون مرکز سرویس گرفته جویای حال بشی ببینی مال اون چطوریه اگر اون هم مشکل داشت حضوری برو شرکت و مشکلت رو بگو اما اگر اون مشکل نداشت حتما مشکل از شماست
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

تقریبا این امکان نداره که بخوان همچین کاری بکنن چون شما که سریس خط تون ازاد نبود که بخواد حجم پهنای باندشون رو خیلی کاهش بده وقتی دانلود میکنید برای شما محدودیتی قرار داده شده (512) و دیگه هم دستکاری نمیشه

Afshin_R
January 28th, 2010, 15:38
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

میتونه درست باشه،علت؟چون هر آدم عاقلی با 3 گیگ دانلود ماهانه(Eco 512-3 G p/m) بیشتر اطلاعاتی رو که میخواد دریافت بکنه به شب میندازه،مشکل کم کردن پهنای باند شما یا تعدد یوزرهای دیگه تو مرکز مخابراتتون نیست.
شاتل برای حفظ منافع خودش مانند خیلی از شرکت های دیگه،به فکر خودشم هست.
پهنای باند شما کم نمیشه بلکه کل پهنایی که نمایندگی در اختیار داره(حالا هر چند مگ که میخواد باشه)کاهش پیدا میکنه(از تهران،نه از شهرستان).
شاتل آنقدر شلوغ هست که وقت اینو ندارند بیان یوزرهارو بررسی کنن کی پر مصرفه،کی چه ساعتی دانلودشو شروع میکنه.
بلکه طبق برنامه ریزی که دارن در ساعاتی از شبانه روز شما دچار کاهش سرعت میشین.
البته شما تمام جوانب رو در نظر بگیر.روی یه سیستم دیگه دیتاتو تست کن.دانلود منیجر دیگه ای نصب کن،ورژن شو عوض کن و ...

masoud-h
January 28th, 2010, 16:01
سلام
زیاد سخت نگیر
من هم اکو 512 دارم
روز و شب نمیشناسه
در روز حداکثر 30 کیلوبایت در شب هم دیال آپ ( 6 کیلوبایت)
جالب تر اینجاست که از سایت اوپرا دانلود بزنی کمتر از 60 نمیشه ولی همون لحظه از هر سایتی دانلود بزنی حداکثر 20 میشه
پشتیبانی رو هم نگیر چون فقط میگن ملاک سایت اوپرا هست
حالا هر وقت از این سایت دانلود کنی سرعت 60 هست
از این مشخص تر نیست که دانلود ها رو شاتل محدود کرده که پول بیشتری بگیره ( آخرین حرف پشتیبانی هم اینه که برو سرویس اختصاصی بگیر اگه ناراحتی) :hammerpc:

hacker0011
January 28th, 2010, 19:10
صبا نت هم همي طوري هست سرعت شبانه 5 برابر كمتر هست

فكر كنم به نعداد افرادي هست كه دارن از شبانه استفاده مي كنند

معمولي سرعت دانلود 140 هست شبانه 30 هست

astro
January 28th, 2010, 20:32
برای من هم همین طوریه
شب ها سرعت نصف می شه
هی هم اینترنت قطع می شه زنگ می زنیم می گه مخابرات مشکل داره
هیچ راه حلی نداره
البته شاتل حق نداره سرعت رو کم کنه
تازه اینو هیچ جا هم ننوشته سرعت تو شبا نصفه این نامردیه
من که نا راضی ام
کسی اگه راه حلی داره بگه
ممنون

Samin
January 28th, 2010, 20:52

من هم اکو 512 دارم ولی روزا با 70 - 80 ، جمعه ها با 120 و شبها هم با 40 -50 دانلود میکنم
سرعت پایین شما به خاطر شلوغیه مرکز مخابراتیتونه

amir.prs
January 29th, 2010, 22:46
من با اینترنت سرعت 256kb پارس آنلاین وقتی شبا 1 به بعد میرم دانلود کنم سرعتم چند برابر میشه!!!! حتی به 200 یا 220 هم میرسه!!!!
ولی چند شب پیش به دلیلی شلوغی هی از شبکه پرتم میکرد بیرون و busy و ...
ممکن هستش همونطور که Afshin_R (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) جان عرض کردن پهنای باند کل نمایندگی کم بشه...
و اینکه امکان بررسی یوزر ها وجود نداره !!!!

Nicole.2000
February 1st, 2010, 02:46
دوستان این روزها شاتل خیلی افتضاح شده بیشتر روزها دیسکانکت می شه :xxx:زنگ می زنم میگه از مخابراته همه شرکتهای اینترنتی قطعه ،دیشب که از ساعت شش شب قطع شد زنگ زدم میگه قطعیش کشوریه وفقط این جا نیست نیم ساعت دیگه وصل میشه . دو ونیم ساعت گذشت وخبری از وصل شدن اینترنت نشد دوباره زنگ زدم گفت مشکل حل نشده وتا آخر شب درستش می کنن خلاصه کنم نصف شب شد واینترنت ما وصل نشد دوباره زنگ زدم گفت امروز وصل نمی شه وفردا وصل میشه حتی دریغ از یه عذر خواهی کوچک تازه طلبکار هم هستن :pc:صبح وصل شد ودوباره از ساعتهای 9 شب امروز قطع شد تا الان منم مجبور به دیل آپ روی آوردم :angry: آخه اینها چرا اینکارو میکنن وقتی هم میپرسم ازشون فقط شاتل قطعی داره میگه نه همه سرویس دهنده ها قطعن مشکل سراسریه :cursing:، آخه مگه کنکوره که سراسری باشه:thinking:

Samin
February 1st, 2010, 04:57
واسه منم تقریبا اینجوری شده
دیروز ظهر که اومدم خونه دیدم سرعتش از دایال آپ هم اومده پایین تر . البته قطعی نداشتم فقط سرعت کم بود
تا شب بهتر شد ولی هنوز هم یه مقدار کمتر از حالت عادیه

masoud-h
February 1st, 2010, 20:09

پشتیبانی هم همین رو میگه
ولی همسایه ما که سرویس 128 داره شب ها با 60 دانلود میکنه
خود من هم وقتی سرعتم پایین میاد چند باری آی پی رو عوض کنم درست میشه و با 60 دانلود میکنه
ولی 1 ساعت که با 60 دانلود میکنم دیسی میشم و دوباره با همون سرعت لاک پشتی دانلود میکنم

masoud-h
February 1st, 2010, 20:12

امروز یه قطعی سراسری داشتیم
خلی ها هم با سرعت 1 داشتن دانلود میکردن
خدا میدونه چرا قطع شد

زیاد نگران نباشید
تا 10 روز دیگه همه ی مشکلات درست میشه و مثل گذشته میتونید دانلود کنید:lol:

usamilad
February 1st, 2010, 21:40
وضع من با بقیه فرق میکنه

من اکو 128 دارم و در ساعات غیر رایگان، اینترنتم میشه هم سرعت ECO512 مث همین الان که با 60 دانلود میکنم:huya:

در ساعات 1-7 تازه اینترنتم به حالت عادی برمیگرده و سرعتش میشه همون سرعت 128 !!! :coffee:یعنی در ساعات رایگان با 20-16 دانلود میکنم

ACCIO
February 4th, 2010, 15:08
من می خواستم بگیرم گفتن روی فیبر نوری جواب نمیده!:hammerpc::cry3:

viero
February 4th, 2010, 16:36
منم شاتل 512 دارم
8/5 شب به بعد سرعتش کم میشه (حتی برای باز کردن گوگل 3ساعت طول میکشه آخرش هم نمیاد و ارور میده)
باز حدود12/5 شب خوب میشه

aziztaeme
February 11th, 2010, 01:24
سلام من اکو128دارم (شهرری)هم سرعتش خوبه (روز اول 600کیلو بایت بر ثانیه مخم داشت صوت میکشید)هم تاالان 9گیگ ترافیک رایگان بهم دادن سرعت الانم بین 50_60 کیلوبایته .بعضی مواقع کم میشه ولی همینه دیگه .چندبارم تاحالا قعطی داشتم که بیشترین مدتش 15دقیقه بود ولی درست شد.نویز هم زیاد داشتم که گفتن از سیم کشی داخل ساختمونه عوض کردم خوب شد(از دستگاه تلفن هم میتونه باشه)من یه ساله خریدم ارزونتر در اومد کلا با مودم وهزینه نصب و....176000تومن که ماهی 7700 میوفته وازش راضیم .پیشنهاد میکنم برای دانلود ازDOWNLOAD ACCELERATOR
استفاده کنید سرعتو 3 برابر میکنه.:yooya:

ATR
March 5th, 2010, 05:10
منم 128 دارم تا یک هفته پیش چه شب و چه روز با سرعت ثابت 70 دانلود میکردم و در هر شب 4 تا فیلم میگرفتم ولی الان تو روز همون 70 هست ولی شب نوسان داره و حدودا 15 هست نمی دونم چرا اینجوری شده چند ماه پیش هم از ساعت 1 تا 3 سرعتش کم میشد که با دانلود همزمان میشد همون 70 ولی الان کل شبانه سرعت کمه و پهنای باند کاهش پیدا کرده و دیگه 512 نیست شده 128. :dntknw:

TVA - Security 7
March 6th, 2010, 23:10
دوستان حداکثر سرعت دانلود خط 128 کیلوبیت چقدره؟...

aziztaeme
March 7th, 2010, 11:48
سلام اگه بخوای با مرورگر های معمولی مثل IEدانلود کنی به طور میانگین 20 کیلوبایت در ثانیه ولی اگه از برنامه مدیریت دانلود مثل اکسیدیتور پلوس استفاده کنی میانگین سرعتت حداقل 60کیلوبایت در ثانیه میشه بااین برنامه بعضی مواقع از 100 کیلوبایت هم رد میشه آخرین vergen ((دانلود رایگان اکسیدیتور پلوس نسخه جدید new version Download ((Accelerator Plus (DAP) 9.4

این نرم افزار رو از اینجا دانلود کن>>click here (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.)مستقیم

TVA - Security 7
March 7th, 2010, 17:21
یعنی میگی میشه از 100 تا هم بره بالاتر؟ راستی دوستان شاتل سرویس بدون sharing هم میده؟...

rooztv
March 7th, 2010, 17:58
اکثر pap این مشکل رو دارن
راه حل این هست که برید از isp های خودشون اینترنت می دن شهری هستن بخرید
برای مثال ما که توی کرج هستیم بهترین شبکه ها پردیس هست و کیمیا چند تا شرکت دیگه هم هستن
اما این شرکت ها بهترن توی ایران یک چیز رو نباید فراموش کرد اون هم اینه که هر شرکتی که معرف شد کیفیت افت پیدا می کنه من قبلا از صبا نت اینترنت می گرفتم شبانه رایگانش 512 می داد توی تابستان
من یک چهارساعت رایگانش راحت یک فیلم سینمایی و نصف بستگی به حجمش داشت رو دانلود می کردم
.
الان رو خبر ندارم ....یک مدتی مودم من ارور ip می داد با شرک تماس گرفتم جواب من رو سر بالا داد
یک مدت گذشت من شروع کردم ای پی های که استفاده نمی کرد رو مصرف می کردم
اما دیگه اور ip نمی داد برام خیلی جالب بود در مورد ip هم بگم ای پی مجازی استفاده می کردم
اما دیگه استفاده نمی کنم ارور هم نمی ده بعضی وقت ها بعضی جاها واجب هست
یک کار های کرد

aziztaeme
March 8th, 2010, 09:35

آره بعضی مواقع که شلوغ نباشه من موقع دانلود البته با همون برنامه که گفتم به 150 هم رسید خودمم تعجب کردم تازه با وجود اینکه سیم کشی خونه ما قدیمیه ونویز زیاد دارم واین شارینگ که گفتی همه شرکتها دارن منتها فکر کنم نمیدونما ولی فکر کنم سرویسهای آرت شاتل مختص یه نفر باشه باز ازشون بپرس اینم تلفن امور مشترکین:23099

*آناهیتا*
June 15th, 2011, 17:05
دوستان ،‌خيلي ناراحت نباشيد ، مشكل از خود مخابراته نه از ماها ... پس بايد كمي صبر كنيد ...

3111800439
June 17th, 2011, 19:19
بابا یکی نیست یه راه درست درمون پیشنهاد کنه یه راه عملی برای همه *** برای من کارگر نیست سرعت رو درست نمیکنه از خود شاتل محدودم کردن:dash: :consoling2:

vatandoust
October 3rd, 2011, 12:16
شرکت شاتل مشتری هایی که از اینترنت رایگان شبانه شون بهترین استفاده رو بکنن بدش میاد و محدودشون می کنه این برای من هم اتفاق افتاده و به شرکت تماس گرفتم دقیقاً همین حرفو اپراتور زد.
شرکت مخابرات استان هم تماس گرفتم هیچکس جلوشونو نمی گیره
درصورتی که تا هفته پیش دانلود شبانه من سرعت 200 داشت الان به 2 رسیده

shirsavar
October 13th, 2011, 10:42
واسه من تا 5،6 روز پيش سرعت شبانه با روزانه يكي بود (100kb) الان 2،3 روزه روزانم شده 200kb شبانه شده 5kb به شاتلم ايميل زدم اينو گفتن:

با سلام و عرض احترام

بی‌گمان اطلاع دارید كه خدمات دسترسی به اینترنت ADSL، به صورت Share یا به اشتراك‌‌گذاری شده به مشترکین ارایه می‌شود. حال آن كه شركت شاتل از رویه‌ها و عرف معمول شركت‌های اینترنتی مشابه تبعیت نمی‌كند و برای افزایش خوشنودی و رضایت مندی مشترکین ، ضریب اشتراك گذاری را تا حد بسیار قابل توجهی كاهش داده است وحتی در بیشتر مواقع سرویس را به صورت اختصاصی ارائه می نماید.

گفتنی است در چنین شرایطی اگر گروهی از مشترکین قصد داشته باشند به صورت متوالی اقدام به دریافت فایل‌های حجیم نمایند، بصورتی که باعث اختلال در پهنای باند مرکز گردد به ناچار مجبور هستیم در ساعات رایگان (1 الی برای حفظ حقوق کاربرانی که مصرف خود را مدیریت می نمایند، سرویس این عزیزان را با یکدیگر به اشتراک قرار دهیم (طبق قانون به اشتراک گذاری)

با توجه به توضیحات ذکر شده افت سرعت در ساعات ترافیک رایگان (1الی اجتناب ناپذیر است.

اگر مایلید که همواره در تمام ساعات شبانه روز سرویسی با سرعت ثابت داشته باشید میتوانید از سرویس های اختصاصی یا Dedicatedما استفاده بفرمایید .
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نوع از سرویس ها با شماره تلفن نمایندگی فروش شهر خود (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) در تماس باشید.

من كه بعده يه سال اولين باره ميشنوم اين قانون رو:read:

ATR
October 14th, 2011, 09:00

جالبه من از ساعت 1 تا 8 بدون وقفه و با سرعت باورنکردنی که چند روزه به این حد رسیده دانلود میکنم ولی شامل این قانون نشدم!
زیاد این ایمیل رو جدی نگیر جواب های غیر منطقی تر از این رو من شنیدم برای همین هیچ وقت با پشتیبانی تماس نمی گیرم چون می دونم فایده ای نداره و جوابشون "همینی که هست" خواهد بود البته با نوع بیان مودبانه.

shirsavar
October 15th, 2011, 00:09

اره چند روزه سرعت رفته بالا انگاري روزانه رو بالاتر بردن شبانه رو محدود كردن، از من ميشنوي ميگم هر شب دانلود نكن يه موقع ديدي توئم محدود شدي.

smhf
April 9th, 2012, 23:19
سلام
دوستان این شاتل مخصوصاً سرعت رو کم می کنه نمی دونم اما چیزی که گفته شده این هست زمانی شما تو اینترنت شیرینگ شاتل هستید متاسفانه اگه مصرفتون زیاد باشه یا زیاد با مشتری های دیگه مثل خودتون شیر می شین و قاعدش این هست که سرعتی که 2 ماه پیش براتون توپ بود مثلاً دو ماه پیش 150 کیلوبایت بودید شکه بودید می گفتید دمش گرم حالا الان دو ماه بعد می بینید سرعتتون رسیده به حد معقول خودش یا شایدم پایینتر البته این رو هم بگم اگر یک موقع شانسی مرکز خالی باشی امکان داره سرعت دانلود باز زیاد شه در کل نباید جو گیر سرعت همین کوفتی که هست کاریش هم نمی شه کرد البته راه که داره ولی اگه واقعاً بخواین پی راهش برین باید یا زیاد از جیب خرج کنید و برین سرویس های اختصاصی رو بگیرین و اون هم 2 مگ چون فکر نمی کنم پاینترش برای کسانی دانلود جواب بده یا این که اگه تو یک هفته مثلاً 5 گیگ دانلود دارید بگید گوره بابای بفیش تا 2 ماه شایدم بیشتره دیگه در کل بهتون بگم سرویس شیر شاتل البته فکر کنم و سرویس شیر بقیه جاها به همین شکل هست و راهی نداره این طور که من متوجه شدم سرین شاتل art هاش حداقل از 1 تا 10 نفر شیر هست حال شما فکر کنید که رفتید بین اون های که بیشتر دانلود می کنند چه وضعی می شه خوب معلومه چند برابر سرعتتون می یاد پایین از لحاظ کلی ایرانسل نمی دونم که وایمکس ایرانسل خوبه یا بده اما اگه به قیمت چند ماه بگیریم سرویس بدی نیست یعنی مثلاً شما برای 512 اگر اشتباه نگم 240 تومان به گمانم پول می دید برای 6 ماه خوب اگه بشه کردش مثلاً همون 6 ماه 2 مگ و پولش هم فکر کنم حدوداً نزدیک به 500 تومان بشه البته به شرت این یا شیر نباشه یا مثل شاتل نباشه اون وقت می شه روش حساب کرد