PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهم-ریستارت با روشن شدن اسپیکر

hot dj
May 6th, 2010, 16:30
سلام.
برای من یه مشکلات حادی پیش اومده و نمیدونم از چیه.
یکیش اینه که من چند روز بعد از نصب اسپیکر ها به دستگاه متوجه این موضوع شدم.اسپیکر های من بزرگه و دیجیتالی نیست (پاسکال هستن)و یه دکمه روشن و خاموش پشت اسپیکر راست هست که با اون روشن و خاموش میشه.
حالا وقتی من اسپیکر هارو روشن میکنم چند مشکل پیش میاد یکیش این که یا ماوس یک لحظه قفل میکنه یعنی نشانگرش حرکت نمیکنه.و بیشتر مواقع هم صفحه کلید قفل میکنه که مثلا من دارم اینجا تایپ میکنم و اگه اسپیکر هارو روشن کنم صفحه کلید دیگه چیزی نمینویسه که باید از اینجا خارج شم و دوباره بیام تا بنویسه و تقریبا یک دقیقه بعد ویندوز دوباره کیبورد رو شناسایی میکنه و باز کار میفته.و در بدترین حالت بعضی مواقع با روشن کردن اسپیکر سیستم ری استارت میشه.
من این مسئله رو با فروشندم در میون گذاشتم و ایشون گفتن تا حالا چنین چیزی ندیده و چون کیبورد و ماوس ورودی هستن و اسپیکر خروجیه به هم ربطی ندارن.گفت رابط برق اسپیکر هارو جداگانه به برق بزنم و یا فیش ورودی اسپیکر ها به مادربورد رو تعویض کنم که من فعلا اون اولی یعنی اینکه اسپیکر هارو جداگانه به برق بزنم و به محافظ سیستم نزنم این کارو کردم.
فعلا فیش رو امتحان نکردم.
حالا من فکر کردم اگه اینطور ادامه پیدا کنه یه مشکلی برای سخت افزارم به وجود بیاد.
چون فکر میکنم اون فیش که به مادربرد وصله خرابه یا اینکه مشکل از خود مادربرد هست که اتصالی داره.
در ضمن من چند روز پس از خرید کامپیوترم که گرافیکش 9400 GT بود و در حال بازی کردن فیفا بودم که گرافیکم سوخت حالا دیگه نمیدونم سوختن اون هم به این مربوط میشه یا نه.
و حالا بازم یه مشکل جدید پیدا کردم اونم این که سیستمم خود به خود هر چند ساعت به چند ساعت ریستارت میشه و نمیدونم مشکل از چیه.این مشکلم بعد از اینکه امروز ویندوز رو دوباره نصب کردم به وجود اومده.
در مورد اسپیکر ها هم بگم بعد از اینکه ویندوز رو امروز نصب کردم اسپیکر هارو برای تست روشن کردم و دیدم صداشون مثل سی دی خش داره یعنی وقتی یه آهنگی پخش میشد مثل این بود که خش داره.(با مدیا پلیر ویندوز)ولی با jetAudio این مشکل رو فکر کنم نداشت یا خیلی کم شده بود یا نداشت.

Milad.CIA
May 6th, 2010, 18:21
چه مسئله پیچیده ای!

یکی از احتمالای اینکه سیستم دم به ساعت ریست می شه بخاطر گرماست
یا فن cpu یا در موارد کمتر فن کیس.

hot dj
May 6th, 2010, 20:58
اتفاقا اینجا از سردترین نقاط ایران هست و همچنین حدود 2 هفتست سر جمع 20 ساعت آفتاب ندیدیم و فقط بارونه.
در ضمن من اصلا فن اضافی ندارم و فن پاورش اونقدر بزرگ هست که گرمای داخل کیس رو به بیرون انتقال میده.

tedony
May 6th, 2010, 21:00
تا سیستمت نابود نشده یک اسپیکر دیگه خریداری کن

hot dj
May 6th, 2010, 21:12
بابا 60 تومن دادم به این اسپیکرا در ضمن یه ماه نمیشه خریدم.

tedony
May 6th, 2010, 21:42
باید دقت میکردی تو خریدش

برو گارانتی بگو و پسش بده

ولتاژ سیستمت رو داره دستکاری میکنه

زود اقدام نکنی یهو میبینی همش سوخت

hot dj
May 6th, 2010, 21:46
باشه بزار ببینم چی میشه.

hot dj
May 6th, 2010, 22:53
حالا مشکل ریستارت شدن سیستم خود به خود از چی میتونه باشه؟
این دیگه مشکل جدیده و اعصابم رو خورد کرده.
الان نه از اسپیکر استفاده میکنم نه چیزی ولی نمیدونم چرا هر چند وقت یهویی سیستم ریستارت میشه.
البته اینم بگم شما دیدید که وقتی سیستم رو از روی کیس ریستارت کنی بعد از اینکه دوباره شروع میکنه تو ویندوز سون یه 30 ثانیه دیگه اسکن میکنه تا مشکلی وجود نداشته باشه ولی وقتی از توی ویندوز ریستارت بکنی این 30 ثانیه دیگه نیست و بعد از انتخاب ویندوز وارد ویندوز میشه.حالا وقتی با روشن شدن اسپیکر ریستارت میشد مثل ریستارت روی کیس بود یعنی 30 ثانیه هم اسکن میکرد ولی الان که خود به خود ریستارت میشه اون اسکن 30 ثانیه ای رو نداره و مثل اینه که خودت از توی ویندوز ریستارت کرده باشی.
خدا وقتی داشت شانس میداد من رفته بودم گلاب به روتون دستشویی.
چون از وقتی سیستم رو خریدم همون روز اول کیبوردش خراب بود بعد ویندوزش خراب شد بعد کارت گرافیکش سوخت بردم کیبورد رو تعویض کردم دوباره کی بوردش خراب دراومد از شانس خوب(زرشک)من.تا حالا اون کیبورد ها خراب در نیومده بودن که همون دوتا خراب شرکتش افتاد به ما بعد دوباره بردم تعویضش کردم که دچار مشکل اسپیکر ها شدم.حالا هم که اسپیکر رو استفاده نمیکنم ریستارت شروع شده.خیلی خوش شانسم نه؟

Jupiter
May 15th, 2010, 23:24
دوست عزیز این قبیل مشکلات میتونه به دلیل استفاده از پاورهای غیر استاندارد و ارزان قیمت باشه.
بهتره این موضوع رو هم بررسی کنید.

hot dj
May 16th, 2010, 15:09
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
آخه پاورم هم یک مارک معروف و در ضمن ارزان قیمت هم نیست.
حالا من چندتا کار انجام دادم توضیحات بیشترش رو براتون میزارم.
من قبلا ویندوز 7 نسخه آرسی ورژن 7021 یا همچین چیزی بود داشتم.که اون موقع مشکل ریستارت شدن خود به خود وجود نداشت.
بعد اومدم همون ویندوز رو دوباره نصب کردم چون یکم قاطی شده بود و خواستم از اول یه ویندوز تروتمیز داشته باشم.اما وقتی اینبار نصب کردم این مشکلی که دربالا گفتم به وجود اومد.حالا دوباره رفتم و یه سون 7600 خریدم الان نصب کردم و مشکل ریستارت خود به خودی حل شده اما اسپیکر هارو امتحان نکردم هنوز.
و مشکل خش خش صدا هم حل شده.
اما جالب اینجاست که اون موقعی که فیش اسپیکر که تنها سیم متصل به کامپیوتر هست رو از سیستم جدا کردم و اینبار بازم امتحان کردم که ببینم چی میشه.قبلا وقتی روشن میکردم چراغ numlouk کیبورد چشمک میزد و الان که کلا از سیستم جدا کردمشون و روشن و خاموش کردم بازم چراغ کیبورد چشمک زد با اینکه هیچ سیمی به کاپیوتر وصل نیست از اسپیکر ها و برقشون رو هم از پریز دیگه وصل کردم.