PDA

توجه! شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی سایت هستید و در این حالت قالب گرافیکی، تصاویر و لینک‌ها نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده‌ی نسخه‌‌ی کامل بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال و جواب سیستم عامل Mac

X-ZEBIT
September 13th, 2010, 13:39
سلام دوستان
من میخوام تغییر سیستم عامل بدم و از این ویندوز کلنگ خلاص بشم
اطلاعاتی درباره سیستم عامل Mac میخواستم
میخواستم ببینم نرم افزارهایی مثل فتوشاپ یاهو مسنجر و....بازی ها ...میخوره؟
خوب هست؟
در نصب کارت گرافیک و درایور ها چی؟باید اخرین اپدیتشون رو بگیریم؟
ممنون

X-ZEBIT
September 13th, 2010, 17:05
اقا کسی نیست؟؟؟

Erfan 2010
September 13th, 2010, 19:54
دوست عزیز در مرحله ی اول مکینتاش اصل فقط روی سیستم های اپل نصب میشه و برای سایر سیستم ها باید از مک های هک شده و به اصطلاح هکینتاش استفاده کنید . از نظر نرم افزار مشکلی نیست چون نرم افزار زیاده . فقط یه سرچ تو گوگل بکنی کلی سایت برات میاره . در مورد درایور ها بستگی به سخت افزار و شانست داره . بعضی وقتا خودش میشناسه ! فعلا نمیتونم اطلاعات بیشتری بدم چون خودم هنوز موفق به نصبش نشدم .اگه تونستم نصب کنم . خبرت میکنم .

X-ZEBIT
September 13th, 2010, 20:09
ویروس چی؟
براش نوشته شده؟

Erfan 2010
September 13th, 2010, 20:29
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
نمیدونم ولی اگر هم نوشته شده باشه خیلی کمه . در کل تا جایی که من شنیدم سیستم مک طوریه که ویروس سازی براش سخته . مک هم مثل لینوکس بر پایه ی Unix هست و بدون وجود آنتی ویروس هم از امنیت بسیار بالاتری نسبت به ویندوز برخورداره .

reza_riza61
September 29th, 2010, 22:09
عزيزم مك واقعاً توپه سرعتش به حدي زياده كه اصلا تاخير توش معني نداره
سخت افزارها رو هم خودش ميشناسه نگران نباش ( بالاي 95% سخت افزارهاي رايج بازار رو كاملاً شناسايي ميكنه و نصب ميكنه )
در مورد ويروس هم بايد بگم چون هسته ي مك يه هسته ي فوق ريجيد هست امكان اينكه يه ويروس بتونه تاثير مخرب بزاره رووش واقعا در حد صفره
كلاً سيستم عامل محشري هستش
البته بحث تخصصيش فراتر ار اين حرفاست و خارج از انتظار خيليهاست حتي شما دوست عزيز !!! :)
مك هاي وير‍ژن اسنو به بعد تقريبا ميشه روي سيستمهاي اينتل و اي ام دي نصب كرد. مشكلي توي نصبش اصولا نبايد داشته باشي مگه اينكه خودت جايي سوتي بدي عزيزم
برو حالشو ببر خوش باش :bannana:

wsfcuks
September 30th, 2010, 09:17
اقا من Mac_OS_X_10.6_Snow_Leopard رو از میهن دانلود با این لینک:
1 دانلود رایگان جدید ترین نسخه سیستم عامل مکینتاش Mac OS X 10.6 Snow Leopard

دانلود کردم.بد نرم افزار vmware workstation 7 رو هم دانلود کردم و نصب کردم و فایل ایمیج رو بش میدم.ولی اول یه چیزی میگه تو مایه اینکه cpu چهار تا هست و باید دو تا باشه که از تنظیمات درستش کردم.بعدش میگه این نرم افزار واسه سیستم شما کار نمیکنه.یا اینکه بهد از دستکاری میگه که VMWARE 64بیت رو ساپورت نمیکنه.اگه کسی این کارو کرده لطفا رانمایی کنه.

HP dv6

suport SLL3

reza_riza61
October 30th, 2010, 11:53
عزيزم سعي كن مك رو از طريق ورك استيشن نصب نكني چون ممكنه برات دردسر بشه بعداً . اگه خواستي اينكار رو حتما انجام بدي بگو تا بهت بگم چه مشكلي احتمالش هست برات بوجود بياد. البته شايد هم با سيستمت خوب كانفيگ بشه و مشكلي ه پيش نياد
اصولا اگه خواستي ورك استشن كار كني بهتره اول مك رو كامل اينستال كني و بعد از روي مك يه سيستم ديگه ورك استيشن كني
:bouquet2:

aa_2647
October 30th, 2010, 13:47
با سلام
دوست عزیز در مورد این سیستم عامل دوستان نظرات خوبی دادند که همش مثبت بود اما این سیستم عامل نکته های منفی هم داره.
اولیش فارسی سازی حالا چه فارسی نوشتن چه توانایی خواندن متون فارسی است. دوما توانایی نمایش متون فارسی فقط مختص به یک متن خاص نیست شما ممکن است که در ویندوز بوده باشه که متونی را که ویندوز نتونه اونها رو بشناسه تا فونت مخصوص اونو نصب کنی.
مک هم همینطوریه یعنی باید از صفر شروع کنی. بگردی قابلیت فارسی سازی براش پیدا کنی که به نظر من تا 50 % بیشتر جواب نمیده.
دومیش راهنمای درست وحسابی برای مک وجود ندارد.این سیستم عامل اونقدر گسترده نیست که بتونی به امکاناتش دسترسی داشته باشی.
بقیش هم دوستانی که این سیستم عامل رانصب کردند بگن! چون تا سیستم عاملی رو نصب نکنی و باهاش کارنکنی از مشکلاتش نمیتونی سردربیاری.
ومن ا....التوفیق

hamid257
November 4th, 2010, 11:28
سلام دوستان
من اين سيستم عامل رو از مهين دانلود دانلودش كردم
اما نتونستم از ويندوز مجازيش استفاده كنم حالا كلا ميخوام نصبش كنم اما نمي دونم اين ايمج ها چه جوري رايتش كنم آخه كلي توش ايمج با فرمت iso است؟؟؟؟

[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

hamid257
November 7th, 2010, 16:49
خب انگار دوستان ترفندستاني از اين ويندوز خيلي استفاده نمي كنند وگرنه جوابو من رو مي دادند..:?:
حالا به اين دوستاني كه از اين ويندوز استفاده مي كنند ممنون مي شم راهنماييم كنيد...:reading2:

aa_2647
November 7th, 2010, 23:06
سلام دوست عزیز
مراحل نصب به زبان اصلی در سایت زیر بصورت عکس عنوان شده است.

[Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]
سرحال وسرزنده باشید.

hamid257
November 8th, 2010, 12:55
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
دوست عزيز مشكل من با ساخت سي دي همون عكسي كه صفحه قبل گذاشتم چه چوري بايد رايتش كنم....

marlin
November 9th, 2010, 12:25
با سلام دوست عزیز پسوند فایلت چیه؟

aa_2647
November 9th, 2010, 16:05
با سلام
دوست عزیز خب در مراحلی که درسایت نوشته گفته باید فایلهای ایمیج را با برنامه infrarecorder رایت کنید.
برنامه اش را هم براتون گذاشتم.
کافیست برنامه را اجرا کنید و فایل mac os 10.6.4 را با استفاده از write image برنامه رایت کنید.
البته از هربرنامه دیگری مثل نرو که قابلیت رایت ایمیج رادارند میتونید استفاده کنید.
بقیه فایلها هم فایلهای درایور می باشند.
موفق وسرزنده باشید.

hamid257
November 10th, 2010, 07:57
دوست عزيز تو اون عكسي كه گذاشتم چتدتا فايل ايميج توشه يعني بايد بر هر فايل ايميج يك سي دي رايت كنم؟؟؟؟ يا بايد فايل هاي ايميج رو بهم بچسبونم...؟؟؟؟؟؟
پسوند فايل ايميجم iso هستش

aa_2647
November 10th, 2010, 11:42
سلام دوست عزیز
چرا متوجه جواب من نشدید گفتم ایمیجی که اسمش mac os 10.6.4 است رو رایت کن.
موفق وپایدار باشید.

hamid257
November 10th, 2010, 21:27
دوست عزيز مطمئني اين فايل 8 گيگه وبراي ويندوز مجازيه...؟؟؟

reza_riza61
November 12th, 2010, 18:03
سلام دوست عزيز
برنامه ي Nero‌رو نصب كن بعد همون فايلي كه ميگي پسوندش iso هست و حجمش هم زياده رو بايد توي دي وي دي ناين ( dvd 9 ) رايت كني. توي نرو يه گزينه براي رايت فايلهاي iso هست كه توي همون صفحه ي اولش مياد از اون گزينه برو بعد فايل رو از توي نرو انتخاب كن و رايت كن
به همين راحتي
شاد باشي :rosary:

hamid257
November 13th, 2010, 06:49
دوست عزيز گويا عكسي كه در صفحه اول گذاشتم نديديد؟؟؟
عكس رو با حجم فايل هاي ايميج آپلود كردم...
حالا به نظر شما كدوم فايل رو رايت كنم...
[Only the registered members can see the IMG Pictures. Please Login OR Register]

ahora-kabir
November 16th, 2010, 10:54
دوستان من هم مشکل hamid257 (تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند.) را دارم در درایو مجازی چیز خاصی نمی یاد که بخوای مک را نصب کنی ...

H.Trst
November 30th, 2010, 08:32
سلام
فایل pdf زیر رو بخونید و ببینید که آیا مشکلتون رو حل می کنه یا نه. من خودم iDeneb رو چندین بار از طریق همین آموزش نصب کردم. امیدوارم که به دردتون بخوره.

hamid257
November 30th, 2010, 14:23

خوشم میاد دوستان اصلا پست های قبلی رو نمی خونند وباتوجه به اطلاعاتشون پست می دهند
آخه من باید بتونم سیدی بوت درست کنم که بعد از مراحل آموزشی که گذاشتی استفاده کنم.............

hamid257
December 4th, 2010, 17:35
دوستان ممنون مي شم راهنماييم كنيد:shake2:

reza_riza61
December 10th, 2010, 23:31
دوست عزيزم شما نسخه ي اشتباهي دانلود كردي
اون نسخه اي كخ دانلود كردي محصوص ورك استيشن هستش! يعني يه سيستم عامل مك درون سيستم عامل ويندوز !!
بايد نسخه اي غير از ايني كه دان كردي رو بگيري بعد رايتش كني ! البته شرمنده همه ي پستها رو نخوندم همينجوري از روي عكس و يه چيزايي كه قبلا خونده بودم حدس زدم !!‌ :moustachel:ش

nodet07
December 13th, 2010, 16:53

دوست عزیز فکر میکنم این سایت خیلی به دردتون بخوره

[Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register]