تبلیغات در ترفندستان
مشاهده RSS Feed

208005

جسد موميايي شده فرعون، اعجاز قرآن

به این مطلب امتیاز بدهید
جسد موميايي شده فرعون، اعجاز قرآن


خوانندگان عزيز اگر كمي تعمق فرماييد، قرآن را يكي از راهنمايان بسيار مفيد و موءثر علوم امروزه يافته و حتي تصديق خواهيد كرد كه كشف پاره‏اي از اين علوم مرهون قرآن مجيد است، به‏طوري كه دانشمندان اروپايي را به انديشه واداشته و خود نيز افكار آنان را پوشش داده است.
ممكن است اين سوءال براي شما مطرح شود كه پس چرا ما مسلمان‏ها را آن‏طور كه بايد راهنمايي نكرده؟ در جواب بايد گفت كه ما نخواستيم ولي آنها خواستند و براي روشني اين مطلب كافي است كه مثال‏هايي آورده شود.قرآن كريم در علوم باستان‏شناسي به مسلمانان در اين آيه "قل سيروا في‏الارض فانظروا كيف بدأالخلق" (بگو بگرديد و كاوش كنيد در روي زمين و ببينيد، چطور خلقت شروع شده است) تكليف فرمود، ولي اروپاييان اين دستورالعمل را انجام دادند و از مزاياي علمي آن برخوردار شدند. يا درباره فرعون فرمود " َالْيوْمَ نُنَجِّيكَ بِبَدَنِكَ لِتَكُونَ لِمَنْ خَلْفَكَ آيةً وَإِنَّ كَثِيرًا مِنَ النَّاسِ عَنْ آياتِنَا لَغَافِلُونَ "(يونس/92) (اي فرعون امروز بدن تو را نجات مي‏دهيم براي اين‏كه براي بشر بعد از خود نشانه‏اي باشي! و بسياري از مردم، از آيات ما غافلند!)، ما مسلمانان هزاران تأويل براي معني آن تراشيديم ولي اروپاييان به‏طور عملي و جدي اعجاز قرآن را با پيداكردن جسد موميايي‏شده فرعون (رامسس دوم) اثبات كردند و اكنون شما مي‏توانيد در موزه لندن، جسد فرعون را با تهيه بليط كم‏بهايي تماشا كنيد.

نمونه اي ديگر از اعجاز قرآن در علوم طبيعي

وَأَنْزَلْنَا مِنَ الْمُعْصِرَاتِ مَاءً ثَجَّاجًا (نبأ/ 14) (و از ابرهاي باران‌زا آبي فراوان نازل کرديم) با در نظرداشتن معني "معصر" و اسم مصدري آن "اعصار" ترجمه معصرات چنين خواهد بود: معصرات يعني «ابرهاي حاصل شده از گردبادها و طوفان‏هاي دريايي كه آماده باريدن باشند»؛ بنابراين ترجمه آيه «و از ابرهايي كه از گردباد و طوفان‏هاي دريايي توليد شده، حاضر به باريدن باشند، آب سيل‏آسا فرو مي‏ريزيم» خواهد شد.
بدين ترتيب، قرآن در يك‏هزار و سي‏صدوشصت سال پيش مي‏گويد: در مرحله نخست، ابرها در اثر بادها و طوفان‏هاي دريايي توليد مي‏شوند (از معصرات). حال بايد ديد كه آيا قرآن واقعاً درست گفته است يا خير؟
چنانچه علم به ما مي‏گويد، كره زمين داراي سه نوع منطقه آب و هوايي است؛ نواحي قطب بسيار سرد، نواحي خط استوا بسيار گرم و نواحي بين دو منطقه مذكور معتدل است؛ بنابراين هواي محيط اطراف آنها به تناسب ناحيه‏شان، سردتر يا گرم‏تر از هم هستند. اين اختلاف درجه، روي كره زمين، جريان‏هاي هوايي شديدي (باد) را توليد مي‏كند كه از جهتي به جهت ديگر در حال حركت‏اند و مهم‏ترين آنها به نام بادهاي آليزه (Alize) و كنترآليزه (Contrealize) است كه از مغرب به مشرق و برعكس مي‏وزند و نيز بادهاي قطبي كه از استوا به سمت قطب و برعكس مي‏وزند كه البته اين امر در فصل‏هاي مختلف شدت و ضعف مي‏يافته هرچه به سمت بهار مي‏رويم گرماي مناطق استوايي شدت مي‏يابد.
جريان‏هاي فوق‏الذكر روي زمين اعمال زيادي را به اجرا درمي‏آورند كه به‏جز يكي از آنها باقي از بحث مقاله ما خارج است و آن عمل شرب خشكي‏هاي زمين است، بدين نحو كه محل برخورد دو باد در اقيانوس‏ها توليد طوفان و گردبادهاي شديد مي‏كند و همان‏طور كه گردبادها اجسام سبك وزن را از روي زمين به هوا مي‏برند، مقداري از بخار آب درياها را نيز با خود به هوا برده و در اثر شدت جريان، آب‏ها را به ذرات كوچك تقسيم كرده و بخارهاي بالارفته را از محلي به محل ديگر حمل كرده و در اثر سردبودن مناطق فوق و بخارها فشرده و مايع شده، آن‏چنان كه جريان باد در آن مكان تقليل مي‏يابد و به شكل قطرات باران بهاري شروع به باريدن مي‏كند (نزول باران‏هاي لجن‏آلود توأم با قورباغه و كرم و ساير اجسام كه در بعضي سال‏ها رخ داده، نتيجه واكنش طوفان‏ها نسبت به صعود آب‏هاي دريايي است).
با اين توضيحات، خوانندگان عزيز را ضمن توجه به وضعيت جغرافيايي عربستان از لحاظ بي‏آب و علف‏بودن به مفاد آيه مورد بحث معطوف داشته با آن كه محل رفت و آمد رسول اكرم(ص) به شهادت تاريخ هرگز سواحل دريا نبوده است - گرچه ساحل‏نشينان هم نمي‏توانند موضوع آيه را به عينه مشاهده كنند؛ زيرا طوفان‏ها اغلب دور از سواحل انجام مي‏گيرد - از خوانندگان محترم مي‏خواهيم كه يا استادان دانشگاه‏هاي تاريخ طبيعي عربستان را كه در دوره جاهليت تدريس مي‏كرده‏اند به جهان امروز معرفي كنند و يا آن‏كه نسبت به معجزه بودن قرآن كريم سرتسليم فرود آورده و با خضوع هرچه تمام‏تر بگويند صدق الله علي‏العظيم و صدق و بلغ رسوله النبي الكريم و الحمدلله رب‏العالمين.
منبع

0 پسندیدن
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

اکنون ساعت 03:40 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.