تبلیغات در ترفندستان
بازیابی اطلاعات هارد
مشاهده RSS Feed

chamanzar

نصب چمن مصنوعی

به این مطلب امتیاز بدهید
نصب چمن مصنوعی شامل موارد زیر می باشد:


۱. زیر سازی:a) زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد نرم (ژئوتکس)b) زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد سختc) زیر سازی بر روی سطوح سخت۲. نصب و اجرای چمن مصنوعی
نصب و اجرای چمن مصنوعی :


نصب و اجرای چمن مصنوعی شاید یکی از راحت ترین نصب‌ها در زمینه تزئینات باشد، اما رعایت یکسری نکات در مورد نصب به شما کمک خواهد کرد تا کار را به بهترین نحو انجام دهید. در ضمن یادآور می‌شویم که اگر نصب مورد نیاز شما تخصصی باشد، مانند چمن‌های ورزشی یا نصب بر روی سطوح خاص با برشکاری‌های پیچیده قطعا پیشنهاد می‌شود از کارشناس متخصص در زمینه نصب استفاده شود.
زیر سازی چمن مصنوعی :


زیرسازی و مسطح سازی؛ مرحله‌ایست که پیش از عملیات نصب و اجرای چمن مصنوعی صورت می‌گیرد، که دارای اهمیت فوق العاده است.لذا برای جلوگیری از صرف هزینه و وقت اضافه مربوط به ترمیم و بازسازی ضروری است مراحل زیر سازی را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهیم تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه، طول عمر چمن مصنوعی را نیز افزایش دهیم.
۱- زیر سازی بر روی سطوح نفوذ پذیر مانند خاک باغچه:

مراحل اجرای چمن مصنوعی

a) حذف فیزیکی پوشش گیاهی و همه گیاهان و رستنی‌های موجود در محل. این کار به وسیله تجهیزات متعارف انجام می‌گیرد. در مواردی که پوشش گیاهی مقاوم در محل داشته باشیم از روش شیمیایی و علف کش ها نیز استفاده می‌شود.b) مسطح و هموار کردن و کوبیدن سطح خاک.c) پخش و هموار کردن ماسه ریز دانه و کوبیدن و فشرده کردن آن همراه با آبپاشی سطح به صورتی که سطحی سخت و پایدار به وجود آید.d) پهن کردن ژئوتکستایل (ژئونت کامپوزیت)
۲- روش زیر سازی در سطوح نرم و نفوذ پذیر به شیوه ساخت سطح سخت:

مراحل اجرای چمن مصنوعی:

a) حذف فیزیکی یا شیمیایی پوشش گیاهی و بافت ریشهb) کوبیدن و هموار کردن خاک به وسیله غلطک ویبره دارc) اضافه کردن ۲ لایه شن و ماسه و خاک رس به صورت طبقاتی و کوبیدن آنd) پخش کردن ملات سیمان معمولی و یا بتون مِگر بر روی سطح و اجرای شیب بندی مناسب و استاندارد به سمت کفشور یا نقاط خروج آب.
۳- روش نصب بر روی سطوح سخت:

اصولاً سطوح سخت را به عنوان بهترین زیر سازی می‌شناسند به عبارت دیگر در انواع زیرسازی تلاش می کنیم تا به سطحی سخت برای اجرای چمن مصنوعی برسیم.چند نکته مهم و کلیدی در این بخش وجود دارد:سطح سخت مثل سیمان، سنگ و … نیازی به زیر سازی ندارد مگر در مواقعی که نیازی به اجرای سطحی برای شیب بندی مناسب برای نصب و اجرای چمن مصنوعی باشد.چسب مورد استفاده در اجرای چمن مصنوعی حلال ایزوگام، آسفالت و قیر است بنابراین برای اجرای چمن مصنوعی روی این سطح نیاز به زیرسازی مناسبی برای جلوگیری از تماس چسب با سطح مورد نظر خواهد بود.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

شیوه نصب و اجرای چمن مصنوعی

در مرحله اول:

ابتدا رول های چمن مصنوعی را باز کرده و آن ها را روی زمین گسترده می نمائیم . قواره‌های پهن شده چمن مصنوعی را با دیواره‌های محل مورد نظر یا لبه های کار میزان کرده و الگوی برش خود را مشخص می‌نمائیم.نکته مهم در این مرحلهباید دقت داشته باشیم که قواره‌ها به یک جهت پخش شود تا قواره‌های چمن مصنوعی به صورت تیره و روشن دیده نشود.
چسباندن چمن:

برای نصب چمن مصنوعی قواره‌های چمن مصنوعی را به آرامی تا نیمه آن پشت و رو می‌کنیم و پس از آن با قلم مو بکینگ (لایه زیرین) مشکی رنگ چمن و زمین محل قرار گیری آن قواره چمن مصنوعی را آغشته به چسب می‌نمائیم، پس از کمی خشک شدن چسب (در حدود ۱۵ دقیقه) قواره چمن مصنوعی را به حالت اول پهن کرده و با وارد آوردن فشار لبه‌های برش خورده چمن را با لبه‌های کار مماس می‌کنیم نیمه دیگر قواره و قواره‌های دیگر چمن مصنوعی را به همین ترتیب با چسب به زمین فیکس می‌نمائیم.نکته مهم در این مرحله:اول اینکه در هنگام جمع و پهن کردن چمن باید مراقب باشیم که قواره‌ها جابجا نشوند که تنظیم کردن مجدد آن کاری زمان برتر از قبل می‌باشد.
مرحله برش چمن:

پس از پهن کردن قواره‌ها و تنظیم کردن چمن با کناره‌های کار ابتدا نوار زائد مشکی رنگ دور چمن را جدا نموده و پس از آن با برش‌های طولی و عرضی طبق الگوی لبه‌های محل نصب تکه‌های اضافی را جدا کرده و چمن را به حالت الگوی محل نصب در می‌آوریم.نکته مهم ر این مرحله:به علت چسبیده و فیکس نشدن قواره‌ها بر روی زمین برش‌ها به صورتی انجام می‌شود که فقط قواره‌ها در قالب مشخصی قرار گیرند. برش نهایی و فیکس کردن قواره‌ها با کناره‌های دیوار در مرحله پس از چسب زدن انجام می‌گیرد.نکته مهم در این مرحله:باید دقت داشت که حرکت تیغ برش از بین الیاف چمن عبور کنند تا به ساختار اصلی الیاف آسیبی نرسد.
برای مطالعه ادامه متن به نصب چمن مصنوعیدر سایت چمنزار مراجعه کنید.
0 پسندیدن
برچسب ها: چمن مصنوعی
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

اکنون ساعت 11:34 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.