تبلیغات در ترفندستان

جهان های موازی

 1. پاپون
  پاپون
  سلام..من چیزی از جهان های موازی نمیدونستم تا اینکه یه تحقیقاتی کردم.....بخونیدش جالبه..
  فیزیکدانان کوانتمی دانشگاه کالیفرنیا کشف عجیبی کرده اند که به گونه ای نشان می دهد جسمی که در مقابل یک فرد قرار گرفته و دیده می شود می تواند به صورت همزمان در جهانی موازی نیز وجود داشته باشد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، این کشف به واسطه ذره ای کوچک و فلزی انجام گرفته است؛ براده ای به قطر یک تار مو، جسمی که بسیار ریز است اما در عین حال می توان آن را با چشم غیر مسلح نیز مشاهده کرد.

  دانشمندان این ذره را در کاسه ای مخروطی و تاریک سرد کرده و تمامی هوای اطراف آن را به منظور حذف ارتعاش خارج کردند. سپس محققان ذره را مانند یک دیاپازون حرکت داده و مشاهده کردند ذره در زمانی واحد حرکت کرده و متوقف می شود.

  چگونه این پدیده را درک کنیم؟

  برای درک این پدیده که کاملا غیر ممکن به نظر می رسد، باید بسیار بسیار کوچک اندیشید، حتی کوچکتر از اتمها، الکترونهایی که به دور هسته اتم در گردشند، در آن واحد در حالتهای چند گانه حرکت می کنند که ثابت کردن آنها تقریبا غیر ممکن است. به بیان ساده تر می توان گفت زمانی که فردی در شهر اکلاهاما به دیدن مادر خود می رود در جهان موازی که ذرات اتمی وی در آن حضور دارند همان فرد در خانه مشغول تماشای تلویزیون است.

  به گفته دانشمندان شاید این پدیده کاملا غیر واقعی به نظر آید اما بر پایه علم حقیقی رخ می دهد. بر اساس یکی از نظریه های فیزیکی زمانی که پدیده ای در یک حالت مشاهده می شود این پدیده جهان را به دو بخش تقسیم می کند. نظریه چند حالتی بر این پایه استوار است که جهان فعلی طی مشاهده انسان متوقف شده و انسان تنها یکی از واقعیات در حال وقوع را مشاهده می کند. برای مثال می تواند توپ فوتبال را ببیند که در هوا در پرواز است، اما شاید در جهان موازی این توپ در همان لحظه سقوط کرده باشد و یا شاید اصلا فردی در آن لحظه مشغول بازی فوتبال نباشد.

  بسیاری از فیزیکدانان بزرگ پایه های علمی جهان چند حالتی را حتی اگر نتوان آن را به اثبات رساند قبول دارند. "شان کرول" از موسسه تکنولوژی کالیفرنیا یکی از این فیزیکدانان بوده و معتقد است تا زمانی که نتوان تمدنهای فوق پیشرفته بیگانه را تصور کرد که پی به واقعیت این نظریه برده اند، انسانها تحت تاثیر امکان وجود جهانهای دیگر قرار نخواهند گرفت. وی در عین حال معتقد است هرگز فردی قادر به ابداع دستگاهی نخواهد بود که با استفاده از آن بتوان میان این جهانها ارتباط برقرار کرد.

  درک واقعیت جهان موازی بستگی شدیدی به درک انسان از زمان دارد. به گفته "کرول" ما زمان را به صورت واقعی احساس نمی کنیم، تنها شاهد گذشت آن هستیم. برای مثال گذشت زمان در هنگام یک مسابقه هیجان انگیز بسیار سریع و در سر کلاس یک درس کسل کننده کاملا کند است. یا هنگامی که فردی تلاش دارد با تاخیر در دفتر کارش حاضر نشود، دقایق برای وی با سرعتی باور نکردنی می گذرند اما چند دقیقه باقی مانده از ساعت کار به راحتی با چندین ساعت برابری می کنند.

  بازگشت به آینده

  "فرد آلن ولف" از دانشمندان فیزیک کوانتم نیز معتقد است زمان به شکل یک خیابان یک طرفه به نظر می آید که از گذشته به سوی حال در حرکت است، اما با در نظر گرفتن نظریه های قابل ملاحظه ای که در سطح کوانتمی ارائه شده اند، ذرات در آن واحد به سمت عقب و جلو در حرکتند. در صورتی که بتوانیم از بخش "جلو و عقب رفتن در آن واحد" صرف نظر کنیم، شانس درک بخشی از فیزیک را از خود گرفته ایم.

  به گفته "ولف" زمان در ماشینهای کوانتمی به صورت مستقیم حرکت نمی کند بلکه حرکتی زیگزاگ داشته و به همین دلیل وی معتقد است امکان ساختن ماشینی که بتواند زمان را منحرف کند، وجود دارد.

  به گفته "ریچارد گات" فیزیکدان دانشگاه پرینستون "سرگئی کریکالو" فضانورد روسی که در 6 ماموریت فضایی حضور داشته است نسبت به بقیه انسانهای روی زمین 48/1 ثانیه جوانتر است زیرا وی در سرعتی بسیار بالا در مدار حرکت کرده است و کم سن تر بودن نسبت به بقیه به معنی جهش به آینده و تجربه نکردن زمان حال مشابه با دیگران است. به گفته وی از جهتی می توان گفت این فضانورد به سوی آینده سفر کرده و دوباره بازگشته است!

  "گات" می گوید نیوتن باور داشت زمان پدیده ای جهانی است و تمامی ساعتهای جهان به صورت یکسان حرکت می کنند. اکنون با توجه به نظریه نسبیت خصوصی اینشتین می توان گفت سفر به آینده امکان پذیر است. با در نظر گرفتن نظریه گرانش اینشتین، قوانین فیزیک از منظری که امروز آنها را درک می کنیم نشان می دهند حتی سفر در زمان به سوی گذشته نیز امکانپذیر است اما برای مشاهده امکان این سفر باید قوانین جدید فیزیکی در سطح کوانتمی فراگرفته شوند.

  درک این قوانین نیز با استفاده از ذره ای فلزی و بسیار کوچک و کاسه ای مخروطی شکل آغاز شده است. در واقع فیزیکدانان دانشگاه کالیفرنیا با ابداع خود مقیاس ماشینهای کوانتمی را به ابعاد بزرگتری تغییر دادند.

  بر اساس گزارش فاکس نیوز، مسئله بعدی فراگرفتن چگونگی کنترل ماشینهای کوانتمی و استفاده از آنها برای اجسام بزرگتر است. در این صورت شاید بتوان با دستکاری تنها چند الکترون کوچک به جهان موازی دست پیدا کرد.
  0 پسندیدن
 2. Niosha.75
  Niosha.75
  خیلی جالب بود...منم راجب این جهان یه چیزایی شنیده بودم ..
  حالا خارج از بحث اون ،یه عده فیزیکدان میگن یه بار یه زنی رو که گذشتش خیلی آزارش میداد هیبنوتیزم کردن که مر حله به مرحله به عقب برگردن،در این حال اون زن تمام اتفاقایی که در گذشته براش اتفاق افتاده بود رو با صدای خودش کاملا تعریف میکرد که یک دفعه صدای اون زن تبدیل به صدای مرد شد این درحالی بود که از این جهان خارج شده بودن به جهان قبل از این جهان رفته بودن..اونا میگن انسانها قبل از اینکه به این جهان بیان تو یه جهان دیگه بودن منتها تو یه جسم دیگه....به صورت مرد یا زن
  0 پسندیدن
 3. پاپون
  پاپون
  خیلی گستردس..به عقل ادم نمیرسه
  0 پسندیدن
 4. Niosha.75
  Niosha.75
  اوهوم...ولی واقعیت داره..
  0 پسندیدن
 5. TVA - Security 7
  TVA - Security 7
  اين موضوع رو دانشمندان الآن يا شايد چند سال قبل بهش پي برن در حالي که اسلام 1400 سالي هست داره اينو داد ميزنه ولي هيچ مسلموني بهش توجه نميکنه.باور کنيد همين دانشمنداني که ما ميبينيم انقدر در کارشون موفق هستن بدون شک قرآن رو يکبار خوندن يا حداقل بعضي از قسمت هاي قرآن به صورت واحد درسي براشون تشريح شده.همين انيشتين در مورد اسلام تحقيقات زيادي انجام داده و به اين حقيقت معترف بود که اگر با اسلام و شريعت محمد آشنا نمي شد ، هر گز نميتونست نظريه ي نسبيت خاص رو ارائه بده و اتساع زمان رو توجيه کنه.دريغ که تو دانشگاه هاي ما کمترين توجهي به اسلام نميشه و اونو مايه ي عقب موندگي قلمداد ميکنن...
  0 پسندیدن
 6. اختاپوس - صاد
  اختاپوس - صاد
  بهشت جهان موازی نیستا

  شریعت و حدیث و کتاب آسمانی بیشتر در مورد چیزایی گفته که توی عربستان نبود
  عسل و آناناس و هوری هایی با پوست کاغذی و نازک مخصوصا ملکه هوری ها که 1 کیلومتر قدشه
  در ضمن قران ادغامی از کتاب های دیگه اس
  شما برای من یه آیه بیار که در مورد نسبیت گفته باشه

  اصلا یه آیه بیار که کیهان و معرفی کنه یه چیز ساده

  بارزترین آیه اش اینه که گفته زمین و آسمان ها و هر چیز که بین آنها هست در 6 روز آفریدم

  از یک بچه 7 ساله هم بپرسی میدونه که آسمان هایی وجود نداره ... کهکشان ها وجود داره که کیهان رو تشکیل دادن و میدونیم انتهایی نداره
  تحقیقاتی که ناسا انجام داده وسعت کیهان رو 50 میلیارد سال نوری تعیین کردن تازه این اون مصافتی هست تا امروز ما می تونیم ببینیم

  شاید یه عده به تعصبشون بر بخوره اما قران نقص داره و بخاطر همین حدیث ( نقل قول هایی که به شخص سوم هم مربوط میشه ) رو کنارش قرار دادن
  0 پسندیدن
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اکنون ساعت 11:16 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.