تبلیغات در ترفندستان

آیا تناسخ وجود دارد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  1. Shamot PC
    Shamot PC
    سلام دوستان!
    به نظر شما ها تناسخ وجود داره یا نه؟
    برای حرفاتون مدرک بیارین و اثباتش کنید
    مرسی واقعا
    0 پسندیدن
  2. nima75
    nima75
    خب شما اول بوگو بینم تناسخ چیست ؟!
    0 پسندیدن
  3. Shamot PC
    Shamot PC
    تناسخ یه نظریست که می گه انسان ها پس از مرگ تبدیل به موجود دیگری میشن. تناسخ به انسان داریم که ینی بعد از مرگ دوباره به عنوان یه آدم میایم تناسب به حیوان داریم و تناسب به نباتات که ینی به گیاه تبدیل شه.
    1 پسندیدن
    پسندیدن nima75
  4. nima75
    nima75
    متشکر
    والا من نمیدونم که تناسخ وجود داره یا نه ، اما ی معلم فیزیک داریم خیلی مرد باحالیه ، قبلا یونان بوده ، حرف های فلسفی سیاسی میزنه ، خیلی هامون قبولش داریم
    والا ایشون می فرمودند که وجود داره ، بعد می گفت که ی خانومی بچه ی خودشو توی جنگ از دست داده بوده ، بعد بعد از چند وقت ی بچه ای میبینه که خیلی شبیه پسرش بوده و خصوصیات مشترکی داشتند ، از قضا همون تاریخی که پسرش مرده بود ، اون پسره به دنیا اومده بود ، به همین خاطر نتیجه گرفت که تناسخ وجود داره ، ی چیزی تو این مایه ها
    بعد آهان همین معلممون یه بار دیگه هم میگفت که خدا مثلا 7 میلیارد روح آفریده ، و این ی مقدار ثابته و فقط از این جسم به اون جسم میره
    من خودم عقیده ی خاصی ندارم
    با تشکر از ممد جان مدیر گروه ، دوستان لطفا شرکت کنید در بحث ، متشکر
    0 پسندیدن
  5. Shamot PC
    Shamot PC
    با تشکر از ممد جان مدیر گروه ، دوستان لطفا شرکت کنید در بحث ، متشکر

اما اون مورد اولی رو قبول ندارم. چون تو هر بار دوره تناسخ به عقیده من نباید شباهتی به دوره قبل داشته باشه
    1 پسندیدن
    پسندیدن nima75
  6. shima1362
    shima1362
    بنده مسلمان هستم و به تناسخ اعتقاد ندارم. تناسخ باوری است که در منطقه هندوستان بیشتر رایج هست. این باور دینی بعضی از اونها هست که به خدای یکتای حضرت ابراهیم و... هم اعتقاد ندارند وباور دارند که روح و جسم در همین دنیا می‌مونه و بعد از مرگ به چیز دیگری تبدیل می شه مثلا اگر شخصی در این زندگی حال حاضرش انسان خوبی باشه. در زندگی بعدی؛ بعد از مرگ و تجزیه شدن بدنش همونطور که جامدات تجزیه می‌شوند در یک خانواده‌ی ثروتمند و موفق و در شرایط اجتماعی بهتر و مرفه‌تر و زندگی شادتری دوباره به دنیا می‌آد و بار دیگر زندگی خواهد کرد یا اگر مثلا در این زندگی آدم بدی باشه و کارهای بد بکنه در زندگی بعدی در رنج و بدبختی متولد خواهد شد و مثلا در قالب یک گربه یا مار زندگی خواهد کرد (که بسته به خوب بودن و بد بودن در زندگی قبلی کیفیت زندگی بعدیش متفاوت خواهد بود).
    بنابراین سعی می‌کنند تا می‌تونند تو زندگیشون شاد باشند و لذت ببرند چون از نظر اونها جز لذت و شادی ارزشی در زندگی وجود نخواهد داشت و به ارزش‌های دیگر به اون صورت باور ندارند و تلاشی هم براش نمی‌کنند. همه‌ی تلاششون در جهت لذت و شادیست.
    بنده معلوماتم در حدی نیست که الان بتونم دین خودم رو برای شما ثابت کنم ولی وقتی خودم سوالی دارم مطالعه می‌کنم یا به سایت‌هایی که جواب سوالها رو از علما می‌شه جستجو کرد رجوع می‌کنم. معلوماتم در این زمینه همین حد بود که پاسخ شما رو به این صورت بدهم. سایت‌های خوبی هم هستند که می‌شه انواع سوال‌های علمی یا مذهبی و روحانی رو پرسید ولی ترجیح می‌دم که در این سایت مطرح نکنم چون یک بار سایتی که به نظرم خوب بود گفتم و بعضی کاربرها گفتند که نباید آدرس سایت دیگری رو برای مراجعه تو این سایت مطرح می‌کردم چون فقط اینجا رو ترجیح می‌دهند
    اینجا بیشتر جنبه‌ی همه پرسی داره و اگه بنده بخوام چیزی رو بدونم به سایت‌های علمی و پاسخگو مراجعه می‌کنم.
    1 پسندیدن
    پسندیدن E Z I O
  7. alnaz55
    alnaz55
    تناسخ از نظر قران و اسلام رد شده شدیدا
    2 پسندیدن
  8. TVA - Security 7
    TVA - Security 7
    شما بگو چرا باید تناسخ وجود داشته باشه؟اصلا چرا باید یه موجود بعد از مرگش دوباره به موجود دیگه تبدیل بشه؟با این کار اونوقت معاد چه مفهومی داره؟آیا تکرار و یک نواختی با عدالت خدا منطبقه؟...
    2 پسندیدن
  9. Shamot PC
    Shamot PC
    سایت‌های خوبی هم هستند که می‌شه انواع سوال‌های علمی یا مذهبی و روحانی رو پرسید ولی ترجیح می‌دم که در این سایت مطرح نکنم چون یک بار سایتی که به نظرم خوب بود گفتم و بعضی کاربرها گفتند که نباید آدرس سایت دیگری رو برای مراجعه تو این سایت مطرح می‌کردم چون فقط اینجا رو ترجیح می‌دهند
    اما شما حداقل تو این گروه هر چقدم بخواین می تونین منبع هاتونو بزارین و سایت های خوبو معرفی کنین. کسی هم گیر داد با من!چون تعصب روی ترفندستان واقعا کار بی خودیه
    اینجا بیشتر جنبه‌ی همه پرسی داره و اگه بنده بخوام چیزی رو بدونم به سایت‌های علمی و پاسخگو مراجعه می‌کنم.
    خب هنوز شبکه مرکز تحقیقات راه اندازی نشده
    شما بگو چرا باید تناسخ وجود داشته باشه؟
    نمی گم باید وجود داشته باشه. می گم میتونه باشه. می تونه هم نباشه.
    من فک روی این دارم تحقیق می کنم که آیا اسلام با تناسخ مخالفه یا نه. مگه ما نمی گیم که حضرت مهدی(عج) دنیا رو پر از خوبی می کنه و بعد دنیا تموم میشه؟این ینی ما برای رسیدن به خدا باید خوب باشیم. اینطوری ممکنه باشه که ما انقدر توی این دنیا خواهیم موند تا خوب بشیم و برگردیم. بهشت همون رسیدن به خداست نه حوری و گل و باغ. و نرسیدن به اون و صبر کردن عین جهنمه.هر کسی تا وقتی که پاک نشده از این دنیا نمی ره.
    این نظریه ایرادش چیه؟یکی بیاد نقضش کنه
    0 پسندیدن
  10. M.amin50
    M.amin50
    تناسخ از نظر اسلام وجود نداره.

در اسلام معاد وجود داره که با وجود این به نظر میاد تناسخ معنایی نداره.

چندتا لینک خوب:

لینک 1
    (اگه حال نداشتین همشو بخونین،خلاصه سخن که در پایان مقاله هست رو بخونین)

لینک 2

لینک 3
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اکنون ساعت 01:41 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.