تبلیغات در ترفندستان
بازیابی اطلاعات هارد
+ ارسال تاپیک جدید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: تبدیل شدن پوشه ای به فایل سیستمی

پست‌ها
    148

Windows-7
    سپاس (اهدایی)
    583
    سپاس (دریافتی)
    254

Question تبدیل شدن پوشه ای به فایل سیستمی

با سلام
    بعد از وصل کردن هارد اکسترنالم یه پیغام مربوط به fix بهم داد و اون یه گزینه هم اینکه بدون تعمیر ادامه بدم(احتمالا بارها برخورد کردید بعد از زدن فلاش یا هارد اینو ممکنه بده) و منمfix رو زدم بعدش یه پیغام مربوط به گم شدن یه سری از فایلهام بهم داد که من خوب نخوندم و توجه نکردم و رفتم توی هاردم دیدم بسیاری از فیلمام وجود ندارن شاید نزدیک 400تا اما حجم درایو همچنان اشغال شدست و بلاخره پیداشون کردم که تبدیل به فایلهای سیستمی با فرمت chk شدن کلا از اسم فیلم خبری نیست و همشون بهم ریخته هستن
    حالا نمیتونم اینارو برگردونم به حالت قبل
    چیکار کنم؟
    لطفا راهنمایی کنید
    پست‌ها
    4,622
    Samsung-Galaxy-S-III-T999
    Kaspersky Firefox Windows-7 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از Wireless-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    3897
    سپاس (دریافتی)
    7343
    نوشته ‌های وبلاگ
    9

دوست عزیز مشکل از ویروسه که از هارد اکسترنال وارد سیستم شده شما از دیسک نجات کسپرسکی سیستم رو فول اسکن کنید و بعد از ویروس کشی دوباره پست بدید تا ادامه کارو بهتون بگم.
    ویرایش توسط king of cheat : September 30th, 2012 در ساعت 14:06
    پست‌ها
    2,464
    SonyEricsson-Xperia-X10
    Comodo Firefox Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    791
    سپاس (دریافتی)
    4391
    نوشته ‌های وبلاگ
    11

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    بعد از وصل کردن هارد اکسترنالم یه پیغام مربوط به fix بهم داد و اون یه گزینه هم اینکه بدون تعمیر ادامه بدم(احتمالا بارها برخورد کردید بعد از زدن فلاش یا هارد اینو ممکنه بده) و منمfix رو زدم بعدش یه پیغام مربوط به گم شدن یه سری از فایلهام بهم داد که من خوب نخوندم و توجه نکردم و رفتم توی هاردم دیدم بسیاری از فیلمام وجود ندارن شاید نزدیک 400تا اما حجم درایو همچنان اشغال شدست و بلاخره پیداشون کردم که تبدیل به فایلهای سیستمی با فرمت chk شدن کلا از اسم فیلم خبری نیست و همشون بهم ریخته هستن
    حالا نمیتونم اینارو برگردونم به حالت قبل
    سلام,این مشکل بخاطر این است که هارد اکسترنال شما ویروس داشته و وقتی شما آنرا وصل کرده اید و اون پیغام را به شما داده که فیکس کنید,در اصل شما با زدن کلید فیکس باعث شده اید که ویروس فعال بشه و سیستم را آلوده کند.همیشه در این مواقع باید کمی مشکوک بشوید و اول با آنتی ویروس خود بررسی کنید.
    بهرحال با یک آنتی ویروس قوی باید سیستم را فول اسکن کنید.اما آنتی ویروس ممکن است بتواند ویروسی که باعث بوجود آمدن این اثرات شده است را از بین ببرد اما نمی تواند آن اثرات را برطرف کند. در مورد این ویروس نیز همین قاعده برقرار است.
    این ویروس فایل ها و پوشه ها را به صورت سیستمی ، پنهان می کند. برای برگرداندن این وضعیت به شرایط اولیه نرم افزاری وجود دارد که از لینک زیر دریافت کنید تا نحوه استفاده از آن نیز برای شما توضیح بدم:
    نرم افزار File and Folder Reset Tools را از [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] یا [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] دریافت کنید.
    نرم افزار را اجرا کنید. هر پوشه ای را که محتویات آن را نمی بینید (در اثر عملکرد ویروس) با Mouse گرفته و بر روی پنجره باز برنامه بکشید. در برنامه با عبارت Drop Here مواجه می شوید به معنی "اینجا بنداز". در آن نقطه Mouse را رها کنید. سپس دکمه Reset را بزنید. آن پوشه به حالت اولیه بر خواهد گشت.
    مشکل دوم: در بعضی سیستم ها ، عملکرد ویروس به گونه ای است که فایل ها و پوشه های پنهان دیده نمی شوند (حتی پس از انجام کارهای فوق) و همچنین فایل های EXE قابلیت اجرا شدن خود را از دست می دهند. یک فایل Java Script و دو فایل Bat ساخته شده که در قالب یه فایل فشرده (Zip) می توانید از لینک زیر دانلود کنید:
    فایل Completer را از [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] یا [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] دریافت کنید.
    توجه کنید که فقط اگر مشکل دوم را دارید اقدام به دانلود این فایل کنید.
    وقتی پوشه را از حالت فشرده خارج کنید با فایل های RegRepair و NoHidden و NoAutorun مواجه خواهید شد.
    RegRepair را اجرا و سپس OK کنید. به ترتیب فایل های NoHidden و NoAutorun را نیز اجرا کنید و هنگام عملکرد آن ها اقدام دیگری نکنید و تنها منتظر بمانید که کار آنها به اتمام برسد.
    یکبار سیستم را Restart کنید و در هر پارتیشن خود پوشه های غیر معمول را که ایجاد شده اند پاک کنید.
    لازم است پس از همه این کارها یک آنتی ویروس قوی و لزوماً با قابلیت Update در سیستم خود نصب کنید.زیرا اگر آنتی ویروس شما قوی بود نباید این مشکل پیش می آمد.البته شاید آنتی ویروس خوبی دارید اما آپدیت نبوده که این مشکل ایجاد شده.
    منبع:iransetup
    پست‌ها
    148

Windows-7
    سپاس (اهدایی)
    583
    سپاس (دریافتی)
    254

با سلام
    با عرض پوزش متاسفانه چند وقتی درگیر کارای دیگه بودم و فرصت ادامه تاپیک رو نداشتم
    دوستان من هارد اکسترنال رو روی سیستم دیگه ای که آنتی ویروس شید داره وصل کردم و اسکن هم انجام دادم و به نظر مشکل ویروس نداره
    از نرم افزار Files and Folders Reset استفاده کردم که ویروس تشخیص داده میشه(نورتون و شید) به هر حال پوشه رو از حالت مخفی در آوردم و دراپ کردم توی نرم افزار اما باز درست نشد
    سعی کردم از نرم افزار ریکاوری هم استفاده کنم که باز همون فایل رو با فرمت chk بهم برمیگردوند.
    چیکار میتونم بکنم که فایل ها برگردن به حالت قبل؟
    پست‌ها
    130
    LG-Nexus-5
    Asus-Google-Nexus-7-2
    Microsoft-Security-Essentials Google-Chrome Windows-8 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از WiMAX-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    11
    سپاس (دریافتی)
    171

سلام،اولا باید بگم که شما 100% ویروس گرفتی..
    دوما،من شبیه این مشکل شمارو دیدم، اون مشکل به این صورت بود که فولدرها مخفی شده بودن یا یک فرمته سیستم به خودشون گرفته بودند،حالا من دقیقا متوجه نشدم شما مشکل تغییر شکل فولدر هم داری یا نه؟؟(موضوع پستت که با این مضمون بود.)
    روش حل اون مشکل هم اینتوری بود که پس سرچ کردن با آنتی ویروس و پاک کردن ویروس،باز هم فولدرها شکل قبی خودشونو داشتند،شما باید آدرس فولدر رو داخل نوار بالایی explorer (همونجایی که آدرس جایی که الان توش هستی رو مینویسه)تایپ میکردی و بصورت میانبر وارد فولدری که تغییر شکل داده، میشدی.و البته وارد فولدر میشد، بعد فایلهایی رو که بصورت عادی بهشون دسترسی نداشتی و قرنتینه شده بود رو میتونستی در این حالت از داخل فولدر دربیاری...(Cut کنی و جایه دیگه Pasteکنی)
    یه روش دیگه هم هست که فکر نکنم اینجا به درد شما بخوره،ولی امتحان کن،امتحانش ضرر نداره،
    -یکی از قابلیت های خوبه نرم افزار Winrar اینه که توش میتونی با پسوند فایلها ور بری.شما ببین میتونی از داخل نرم افزار Winrar بری و پسوند chk رو پاک کنی یا به یچیزه دیگه تبدیل کنی؟؟
    ویرایش توسط NIGHT BAT : December 26th, 2012 در ساعت 15:07
    --((( )))--
    اگر امروز حتی يک کلمه از ديروز بیشتر بدانيد مسلماً شخص ديگری هستيد.
    پست‌ها
    148

Windows-7
    سپاس (اهدایی)
    583
    سپاس (دریافتی)
    254

ممنون از پاسخگوییتون اما تمامی فایل های و فولدر های مخفی شده در فولدری به نام found مخفی شده بودند و من فولدرfound رو از حالت مخفی در آوردم اما فایل ها رو هیچ کاری نمیتونم بکنم و به همون صورت chk و با اسامی دیگری موجود هستند و تنها میشه از روی حجم فهمید که فیلم هست یا نه
    راستش مطمئن نیستم کار ویروس باشه آخه هم با شید اسکن کردم هم با نورتون به هر حال این اتفاق زمانی که پیغام مربوط به fix رو زدم رخ داد
    حالا اگه مطمئنید ویروس هست کدوم آنتی ویروس این ویروس رو شناسایی میکنه؟

با سلام
    متأسفانه من هم با چنین مشکلی مواجه شده ام
    تایپ فولدر ها بصورت file بجای file folder در آمده و حجم نشان داده شده صفر است در حالی که حجم کلی تغییری نکرده است
    پست‌ها
    1,392
    Nokia-3310
    360-Internet-Security Opera Windows-10
    سپاس (اهدایی)
    1067
    سپاس (دریافتی)
    1824
    نوشته ‌های وبلاگ
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Motan [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    با سلام
    متأسفانه من هم با چنین مشکلی مواجه شده ام
    تایپ فولدر ها بصورت file بجای file folder در آمده و حجم نشان داده شده صفر است در حالی که حجم کلی تغییری نکرده است
    سلام

به ترفندستان خوش آمدید.

راه حل های ارائه شده در پست های قبل رو انجام دادید؟
    سیستم رو با آنتی ویروس به روز Full Scan کردید؟

پست‌ها
    3,439
    SonyEricsson-Xperia-X1
    Lenovo-Tab-S8
    Kaspersky Firefox Windows-10 Irancell
    سپاس (اهدایی)
    10920
    سپاس (دریافتی)
    4425
    نوشته ‌های وبلاگ
    31

با انتی ویروس پادویش ی تست بکن هر از گاهی ویروس های عجیبی که بقیه پیدا نمیکنن رو پیدا میکنه //// اگر با اسکن و فرمت کردن درست نشد هارد رو ویروس خراب کرده
    ***هنوز پنجره اي هست براي آنچه نديده ام***

*** در اوج قدرت انسان باش***

*** عوام از کسی که صدایش از همهبلندتر است پیروی می کنند***

*** کسی که نیازهایش کمتر باشد به خدا نزدیکتر است ***

*** هر جا که فقر از حد خود بگذرد بدانید مایه افتخار شده است ***

*** به درختان جنگل گفتند،شما با این عظمت چرا ازتکه آهنی به نام تبر میرنجید؟گفتند:رنجش ما از تبر نیست از دسته ی آن است که از جنس خود ماست ***

*** سیاست هنر جمع آوری آراء از فقیران و جمع آوری مخارج تبلیغات از ثروتمندان است، با این وعده به هر طرف که آنها در مقابل دیگری محافظت خواهند شد ***

+ ارسال تاپیک جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)