تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بازار کار انیمیشن سازی

New بازار کار انیمیشن سازی

سلام دوستان من به انمیشن سازی علاقه دارم میخواستم ببینم از کجا باید شروع کنم بازار کارش چطوریه آیا میتونم به عنوان شغل روش حساب کنم هر انیمیشن چه مدت زمانی طول میکشه ساخته بشه ؟ و چقدر به فروش میرسه؟ آیا میشه با کمپانی های بین المللی هم مشارکت کرد؟ خیلی ممنون میشم اگه پاسخ جامعی در مورد انیمیشن و بازارش به من بدین
    پست‌ها
    29
    Nokia-N82
    BitDefender Firefox Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: WiMAX-1 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    11
    سپاس (دریافتی)
    30

انیمیشن سازی تو ایران !
    باید بگم هنوز یک 10 سالی طول میکشه تا درست راه بیفته
    بازی سازی و انیمیشن سازی تو ایران یعنی بر باد دادن پول
    مگر این که با صدا و سیما قرار داد ببندین
    چون اول که فروش انیمیشن های فارسی بسیار نا چیزه و بخصوص که تو این کشور قانون کپی رایت رعایت نمیشه تنها راه اینه که یک گروه بشین و با هم یک انیمیشن طراحی کنین و با هزار درد سر تو صدا و سیما قرار داد ببندین در اون صورت آره درآمد خوبی داره و میشه شغل
    پست‌ها
    477
    SonyEricsson-W508
    Kaspersky Firefox Mac Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-512 Kb/S
    سپاس (اهدایی)
    159
    سپاس (دریافتی)
    1038
    نوشته ‌های وبلاگ
    4

سلام امیر خان .
    برای ساخت انیمیشن اول باید یه نرم افزار مناسب انتخاب کنی بعد با توجه به منابع موجود آموزش هاش رو گیر بیاری و کارت رو تو این زمینه شروع کنی اما به این آسونی که گفتم نیست . ( اگه خواستی میتونم کمک کنم ! ‍ پ خ بده )
    بازار کارش هم عالیه ! شما کارت رو خوب یاد بگیر یه ثانیه بیکار نمیمونی و حتما میتونی به عنوان یه شغل پر درامد روش حساب کنی .
    مدت زمان ساخت انیمیشن هم به چند مسئله بستگی داره ! تعداد افراد گروه . میزارن مهارت گروه . سرمایه و تجهیزات گروه . نوع پروژه
    میزان فروشش هم بستگی به کیفیت کار داره اینطوری که نمیشه گفت .
    اگه کارتون خوب باشه اونا خودشون میان سراغت (کمپانی های بین المللی)
    بازم راهنمایی خواستی در خدمتم
    حداقل تو افکارت خودتو محدود نکن ...

پیش فرض بازار کار انیمیشن

سلام آرش جان. من خودم تنها میخوام کار کنم چه امکاناتی لازم داره و... و یک مثال هم فرضی از خودت برام بزن در مورد درآمد زایی انمییشن تا حساب کار بیاد دستم لطفا راهنمایی کن مرسی
    پست‌ها
    2

NOD32 Firefox Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-1 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    1
    سپاس (دریافتی)
    1

سلام اگه می شه به من کمک کنید من بین تری دی و مایا تری دی رو انتخاب کردمو می خوام شروع کنم و می خواستم ببینم چه ورژنی رو شروع کنم ؟ 2012 یا 2014 یا 2010 و.........

ممنون

یا علی
    پست‌ها
    477
    SonyEricsson-W508
    سپاس (اهدایی)
    159
    سپاس (دریافتی)
    1038
    نوشته ‌های وبلاگ
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1404 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام آرش جان. من خودم تنها میخوام کار کنم چه امکاناتی لازم داره و... و یک مثال هم فرضی از خودت برام بزن در مورد درآمد زایی انمییشن تا حساب کار بیاد دستم لطفا راهنمایی کن مرسی
    ببخشید دیر جواب دادم نبودم واسه مدتی طولانی الانم با پست seyed313 چشم به این تاپیک خورد که هفته پیش گویا فرستاده بود .
    برای تنهایی کار کردن حتما باید مهارت خودت رو توی زمینه های مختلف بالا ببری ! برای مثال زمانی که شما میخوای یه کاراکتر انسان حرفه ای برای یه تیم بازی سازی بسازی باید اول یه طرح دوبعدی از مدلت داشته باشی تا از روی اون به اصطلاح رفرنس مدلت رو بسازی . پس باید روی طراحی های دو بعدیت کار کنی اول . بعد باید یاد بگیری چطوری با نرم افزار های مختلف مدلت رو کامل بسازی نرم افزار های مثل مکس و مایا و بلندر و زیبراش و اینا ... بعد از اون باید مدلت رو UV کنی ( یو وی کردن خودش داستانیه اینجا نمیشه توضیح داد ) بعد هم باید تکسچر بهش بدی و متریالش رو بسازی تا کامل بشه . این مراحلش بود که نیاز به یک سیستم قوی داره وگرنه سیستمت نمیکشه وسط کار ! اگه میخوای انیمیشن هم کار کنی و رندر بگیری که باید سیستم غول باشه وگرنه ممکنه رندر یه سکانس کوچیک برات چند هفته طول بکشه
    در امد زاییش هم همونطور که گفتم بستگی به کارت و زمان تحویلش داره ! مثلا برای انیمیشن های خوب الان دقیق قیمت دستم نیست ولی فکر کنم دقیقه ای 600 هزار تومن میگیرین تا چند میلیون بستگی به کار داره .
    برای کار های معماری و اینا هم نما های بیرونی و داخلی متری حساب میکنن .
    پست‌ها
    477
    SonyEricsson-W508
    سپاس (اهدایی)
    159
    سپاس (دریافتی)
    1038
    نوشته ‌های وبلاگ
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed313 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام اگه می شه به من کمک کنید من بین تری دی و مایا تری دی رو انتخاب کردمو می خوام شروع کنم و می خواستم ببینم چه ورژنی رو شروع کنم ؟ 2012 یا 2014 یا 2010 و.........

ممنون

یا علی
    اصولا در بین اکثر نرم افزارها آخرین ورژن به دلیل فکیس کردن مشکلات و باگ های قبلی و امکانات جدید بهترین گزینه به حساب میاد . در مورد مکس هم توی ورژن 2014 که الان تو بازاره (البته 2015 هم نسخه های اولیه بتاش اومده که پیشنهاد نمیشه) آخرین ورژن به حساب میاد. که برای سیستم ها 64 بیت فقط اومده اگه سیستمتون قوی هستش میتونید با همین نسخه شروع کنید وگر نه نسخه 2013 اش هم خیلی خوبه و هم 32 بیت رو ساپورت میکنه .
    پست‌ها
    1

Google-Chrome Windows-7 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: 3G
    سپاس (اهدایی)
    0
    سپاس (دریافتی)
    0

سلام
    آموزش تصویری ساخت انیمیشن دارین؟؟
    مایا بهتره یا نرم افزارهای دیگه
    پست‌ها
    11,881

360-Internet-Security Cyberfox Windows-10 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: Wireless-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    17363
    سپاس (دریافتی)
    17131
    نوشته ‌های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک512 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    مایا بهتره یا نرم افزارهای دیگه
    سلام دوست عزیز
    .
    مایا و 3D MAX از معروف ترین برنامه های انیمیشن سازی هستند ,برنامه های دیگری هم وجود داره؛اما اگر برای کار در این حوزه می خواهید استفاد کنید مایا و 3D MAX بهتر هست چون منابع فارسی هم داره.
    .
    برنامه های زیر هم برای ساخت مدل های گرافیکی سه بعدی,2بعدی و انیمیشن استفاده میشه ولی قدرت برنامه های اختصاصی در این حوزه رو نداره

1-Moho که برای ساخت مدل های 2D استفاده میشه و 2 نسخه داره Anime Studio Debut و Anime Studio Pro

2-Synfig Studio که برنامه ای اپن سورس هست برای ساخت 2D

3-Pencil2D که اپن سورس و رایگا ن هست برای طراحی های 2D

4-CINEMA 4D برای طراحی مدل های 3D ساخت انیمیشن که در آلمان طراحی شده

5-Poser یک برنامه گرافیکی 3D که برای ساخت مدل های 3D از چهره های انسانی بهینه شده این برنامه محبوبیت خوبی داره

و برنامه های دیگه

6-Autodesk Softimage

7-iClone

8-Aladdin 4D

9-Blender

10-Bryce

و زیاد هستند که می تونید به لینک زیر مراجعه کنید معرفی 55 برنامه در این حوزه
    [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

آموزش تصویری ساخت انیمیشن دارین؟؟
    اگر با این برنامه ها و منوهای اون آشنایی دارید از فیلم های یوتیوب استفاده کنید,اگر خیر ازمنابع فارسی استفاده کنید.

موفق باشید.

کانال اطلاع رسانی لیسانس رایگان برنامه ها

Telegram

صفحه من در اینستاگرام

اگر سوالی رو بلدی جواب بده! نترس!

خرید زیرنویس 5000 دوره سایت لیندا با حجم 1.3 گیگابایت برای اولین بار
    اینجا کلیک کنید
+ ارسال تاپیک جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)