تبلیغات در ترفندستان

نمایش نتیجه ‌های نظرسنجی ها: نظرتون در باره اين تاپيك چيه ؟؟

رأی دهندگان
365. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • عالي

302 82.74%
  • خوب نيست

9 2.47%
  • KING تورو خدا تاپيك نزن

54 14.79%
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 36 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 359

موضوع: معرفي و آشنايي اعضا با يكديگر (شما هم خودتان را معرفی کنید!)

پست‌ها
    3,302
    Nokia-N97
    Lenovo-Tab-S8
    NOD32 Firefox Linux IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    1839
    سپاس (دریافتی)
    2291

پیش فرض معرفي و آشنايي اعضا با يكديگر (شما هم خودتان را معرفی کنید!)

با سلام
    جهت ایجاد یک تاپیک جامع پیرامون شناخت کلیه اعضای فعال ترفندستان این تاپیک رو ایجاد کردیم.
    تاپیکی که هر عضو ترفندستان میتونه خودش رو معرفی کنه.
    توی این تاپیک قصد داریم با قانون مندی جلو بریم.
    به طوریکه نظم تاپیک بهم نخوره و از اول تا انتهای کار این طور پیش بریم.

قوانین تاپیک:
    هر عضو ترفندستان در صورت تمایل یک بیوگرافی کامل و جامع و در عین حال موجز و کوتاه از خودش مطرح میکنه.
    به طوریکه هر کس با خوندن این بیوگرافی با شرح حال کاربر پی ببره. از نام و سن و تحصیلات و مشخصات شخصی گرفته تا آشنایی با ترفندستان و شرح حال کاری در این بیوگرفی مطرح میشه.
    نکته دیگر این که در این تاپیک کلیه پست هایی که زده میشه فقط مربوط به معرفی هر کاربر هست. طبعأ هر عضو یک پست در این تاپیک خواهد داشت.
    جهت حمایت از کاربر هم تنها از دکمه "سپاس" استفاده کنید.
    اگر نظری یا سوالی پیرامون هر فرد داشتید میتونید از پیام خصوصی برای اون شخص مطرح کنید.
    در نتیجه از ارسال اسپم یا پست اضافی در این تاپیک خودداری کنید.

هدف از ایجاد این تاپیک هم ایجاد یک آرشیو غنی از کاربران عضو ترفندستان و آشنایی با کاربران است.
  2. سپاس mrgladiyator, Hamzeh_rfj, mjdousti, حسام, newgoldenman, Kasra , Nuruzzaad, milad fire, alirezazx, ayland, arsenal-champion, ghanari, MRTZ HSV, shasullah, dany_3p4u, rashgroup, NAJI, love_75, Milad, dragon_goldamir, alirezatnt, milad_cannavaro, ستار, esi200535, ebi ker, majid_iran, hardihood, ZINC, Mojtaba118, Hamzeh.E, .:Assibi:., yonas, black-fish , * DeMoN *, 051, Saheb, sasan_free2000, cpt.ermia, Samet K2, ahmadghazi, Moslem, مهندس بهزاد انصاری, yek_mosafer, tarfand128, Total, khorzoukhan, flyman, marmooz.exe, miladman88, jeminiv, Afsaneh, mohi, troyxxx, mohammad2o0, nextslit, hamidart, mc_laren3c, hoaliba128110, Arm1n, ehadaf, hiro, Guberawo, ***USA***, عبدالله ابراهیمی, رضا, miss marg, save2000, آرش, Milad.ch, lord mysterious, hamid21367, purya rj, Arian.N, h.smovie, shayankhaz, tipmip, sagez, black.shadow, Witch King, goblet of fire, zanlog, rasaam, 208005, mooooooohammad, X-ZEBIT, P & R, mohsen-af, The Wolfman, sajad.CPU, HABIBONLINE, یاری, NASERGRAPHIC, majidak, Akam Zandi, Mohsen.12, akbari693, M.MEISAM, mab, Niosha.75, m2m3, salarkhiabani, intel 1, NECROVISION, hossein pc, padeshah_2009, برومندنژاد, player13, dinosaur, just4u, ne555, shahinjan88, silass, gigilly2003, Dict@toR, Erfan 2010, hezarae_3, *kiarash*, f_star, afshin we, masoud 20, am7777, *leily*, Cyber7, gard, Arman, maziarfalahat, .:Lithium:., blackrose22, Armin-Barfak, sun shine, ramona97, vahid.pc, ghablame, emsaki, jvdbani, rigii, Mehdi_Fx, Shamot PC, smart1, yasmin007, viero, Nesho, badrang, *ayla*, SARA 61, K1_PC, mr AHR, sasan-rko, behzadsohrabpour, Arian Ar, rockbodem, dispostable, reza_crazy, N_-_A_-_S_-_R_-_I, rasul76, m.k.a, Arvin-Senator, rgzizo, John.Cena, omidhajjaar, Hex_Master, shirsavar, mahdi_73, AL1R3Z4, aa_2647, shipar, delshekaste139, alimp_danger, Modernwarfare, sonyvaio, kayba, MHMMDR, syron, Shayangh, hamdastan, Nistama, mercenary, DR.Woo, alireza378, reza_riza61, xcal, ترفندخانه, fc-messi, mariner, m713405, sparta007, your-roz, Vahid sharifi, maskas, ╣╬╬╬╬╬╬╠, M.amin50, hadiata, ساسان محمدی, poroson, MM888, ali abiii, Devboy, كبود, J-Star, mihaneman13, majidhmt, Xaniar 7, IMAN.M2, مریم1363, bi3t, keivan98, Behnam_rs232, intrepid, pishtaz 5, mohamad97, hamid3369, srashk, ali hosein., mohammadgavadtahere, reza8799, m2_m2_m2
    پست‌ها
    2,476

Firefox Windows-10 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از Wireless-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    8235
    سپاس (دریافتی)
    6427
    نوشته ‌های وبلاگ
    380

حمزه یاسینی

گفتم یه ویرایشی کرده باشم ولی هر چی فکر می کنم بینم چی بگم هیچی به ذهنم نمیرسه
    ولی باز از هیچی بهتره
    از انشا نوشتن از بچگی هام فرار می کردم حتی برای بیوگرافیم هم مونده بود سراغ یکی از دوستان برم ( البته نه که نرفتم ، رفتم ) ولی خوب بیوگرافی هر کی به خودش مربوطه !!!
    از اونجایی که برو بچ این سایت از هر لحاظ مکمل هم دیگه هستند ،خوب ، سایت کاملی رو باهم تشکیل دادن البته مدیریت موفق و با پشتکار ش هم خیلی تاثیر داره

بله ما تا زمانی که همه سرگرم درس بودند فکر درس نبودیم برای همین تو این سنمون دانشجوی ترم چهار هستیم البته در این زمینه ماهیرو هر وقت از آب بگیری تازست
    فقط یه خورده همت می خواد
    معتقدم باید درس رو یاد بگیری نه پاس بکنی برای همین من نمارتم از بقیه برو بچ کمتره ولی در کل تو گروهمون همهم منو میشناسن

کامپیوتر هم یه چیزایی بلدم ولی تو هیچ چیز متخصص نیستم
    از هر دری سخنی می تونم داشته باشم
    تواین سایت بیشترین کارم خوش امد گویی به برو بچ تازه کاره
    چون یه برنامه هایی تو سرمه اجتمالا برای مدتی توی سایت نیایم ولی معلوم نیست از کی
    HAmzeh_rfj آی دی یاهوم هم هست اگر کسی باهام کاری داشت خوشحال میشم ادد کنه

خوب اگر بازم چیزی به ذهنم رسید بازم ویرایش می کنم تا قبل از اینکه تبدیل به آرشیو شه
    ویرایش توسط Hamzeh_rfj : April 10th, 2008 در ساعت 13:32
    یک عمر فقط دروغ و تهمت زده اند
    ازچار طرف به من جراحت زده اند
    تقویم من از سکوت پاییز پر است
    از زندگی ام بهار را خط زده اند .... (جلیل صفربیگی)
    پست‌ها
    5,676
    Nokia-5000
    NOD32 Google-Chrome Windows-98 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از WiMAX-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    2896
    سپاس (دریافتی)
    9859
    نوشته ‌های وبلاگ
    522

سلام.
    گفتم یه تغیره کلی بدم
    این منم:

اسمم مجید فامیلیم علی گل سنم 20 شغلم آزاد تحصیلاتم دیپلم ( انسانی محض) مشخصه ی اخلاقیم شاده شاد سرزنده ی سرزنده خوش بین با روحیه شنگول با غم و ناراحتی و دپرسی اصلاً میونه ی خوشی ندارم دوره ی ناراحتیم خیلی طول بکشه 10 دقیقه با کسی چپ نمی افتم ( البته دلم براش می سوزه آ ) از کسی کینه به دل نمی گیرم تو عمرم با دو نفر قهر کردم که خودم رفتم آشتی ( مشکل از اون آ بود )
    با بیشتر بچه های سایت رفیقم ( البته حمزه و علی کسری یه نمه همچین بیشتر )
    خــــــــــــــیـــــــــ ـــــــلـــــــــــــــــ ـــــــی با غریبه آ خشکم اصلاً انگار پودر مرگ پاشیدن روم ولی اگه با هم بر بخوریم خیلی شلوغش می کنم
    بچه ی آخر خانواده هستم بهترین سال های این 20 سال زندگی هم یکی 4تا 7 سالگی بود یکی هم دوره ی دبیرستان
    سربازی هم نرفتم ( یعنی نمی رم- هر کی می خواد بیاد ببره )
    از داره دنیا یه xbox360 أاشتیم که اونم پکید
    تو اینترنت هم به اسم mrgeladiyator می شناسن هم به اسمه MR.RSS اما 90% mrgeladiyator
    یه وبلاگ داشتیم که اونم مشترک گرامی شد
    از تیم استقلال خوشم میاد ولی نه اونقدر که سرش اعصابم خورد شه و داد و بیداد کنم.
    از خواننده آ به خانم مهستی(ره) علاقه ی شدیدی داشتم و دارم ( خدا بیامرزتش)
    دلم برای گذشته تنگ نمیشه
    غصه ی فردا رو نمی خورم
    برای امروز زندگی می کنم
    ویرایش توسط mrgladiyator : November 15th, 2008 در ساعت 22:52
    پست‌ها
    968

سپاس (اهدایی)
    1437
    سپاس (دریافتی)
    1598

من محمود اذرنیا. اصالتا کرد هستم ولی متولد قزوینم و بزرگ شده اونجام
    قد 180 وزن 85
    رشته ام اقتصاد صنعتی از دانشگاه علامه طباطبایی
    معددلم 17.24 حالا خوبه یا که بد میل خودتونه
    این سایتو اتفاقی پیدا کردم اوایل فقط ترفند میگرفتم ولی بعد از اینکه سیستمم اسپای ویر گرفت به این فکر افتادم که عضو شم شاید مشکلم حل شه. خدا پدر مادر اون اسپای رو بیامرزه که باعث و بانیه این کار شد. الان اون اسپای رو توی البوم خاطراتم یادگاری گذاشتم .
    چند تا از دوستامو ره دعوت به عضویت در اینجا کردم .
    از اینکه با شماها هستم افتخار میکنم.
    توی این سایت بیشتر از کسرا اویل و قدی عزیز چیز اموخته ام
    سر گرمیم اول سیاست دوم ترفندستانه.
    علت اینکه اریس اسم ایدیم هست به خاطر اینه که قبلا اروس بود . حالا شده اریس. اروس الهه عشق بود و اریس الهه جنگ.
    رشته ورزشیم کونگ فو هستش.
    گیتار میزنم البته نه حرفه ای.
    توی خونه انواع و اقسام پرنده ها و یه اکواریوم دارم.
    توی سایت بیشترین تو ذوق زنی رو از esi2008 دریافت کردم ولی زسما مخلص ایشون هستم.
    دیگه چیزی به ذهنم نمیاد
    دوست داشتید بپرسید جواب میدم
    اها یادم رفت اینو بنویسم به همین خاطر ویرایش میکنم.
    امضام رو از خودم نوشتم. بر میگرده به یه نمایسنامه از دوست عزیزم م. ش که خدا به هر انسانی قبل از اینکه به زمین بیان یه سوال رو میده و مسوئولیت هر فرد پیدا کردنه جواب اون سوال هستش. بقیه اش با توجه به امضام مشخص هست. مخلصیم.
    پست‌ها
    1,426

G-DATA Google-Chrome Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-512 Kb/S
    سپاس (اهدایی)
    517
    سپاس (دریافتی)
    2582

Lightbulb

حسام حمیدی

16 ساله ! (( شاید کوچیک ترین کاربر فعال این انجمن من باشم ))

محل زندگی : ارومیه

تا حدودی تسلط به کامپیوتر

یاهو ای دی : Nasla.javan

مقرراتی

خب ... حالا که بحث به این داغی شده بهتره که چند تا مطلب دیگه از خودم بگم و این پستمو تکمیل کنم ... .

چگونگی اشنایی با انجمن ترفندستان :

در حدود 3 ماه پیش در به در دنبال کرک نرم افزاری بودم که تو همه انجمن های معروف (( 4 انجمن )) درخواست داده بودم . در میان این 4 انجمن هیچ کس جواب درخواستمو نداد به جز در این انجمن کسری جان (( که شاید حالا هم درخواست اولم در ذهنشون باشه )) . با اینکه کرک هایی که از کسری جان گرفتم رو نرم افزار تاثیر نکرد و نرم افزار رجیستر نشد ... ولی من خوشحال بودم که کسری جان جوابمو داد و داره این همه به کاربر ها خدمت میکنه ولی تو 99 ٪ انجمن های دیگه اینطوری نیست !

از طرف دیگه هیچ جایی به گرمی و صمیمیت ترفندستان نمیشه !!!

اینطور شد که به فعالیت تو این انجمن اشتیاق پیدا کردم و تو یه ماه شدم کاربر فعال !

قبلا از اینترنت چه سودی میبردم حالا چی ؟!

عرض کنم خدمتتون من قبل از اینکه تو این انجمن ثبت نام کنم تو هیچ انجمن دیگه ای فعالیت نداشتم و کارم این بود که از [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] موزیک دانلود کنم ! که بعد از اینکه تو این انجمن ثبت نام کردم دیدم بهتره که به مردم خدمت کنم بهتره تا اینکه صبح تا شب بشینم موزیک دانلود کنم .

چرا مقرراتی ؟؟؟

من تو خانواده ایی بزرگ شدم که توش همه مقرراتین ! (( اینم یه مکافاتیه دیگه ! )) اینطور بار اومدم .

تو این 3 سال که کامپیوتر دارم چیا دوست داشتم یاد بگیرم ولی ناکام ماندم :

من 3 سال هست که کامپیوتر دارم ... از اول این سه سال دوست داشتم که یه هکر قدرتی شم ... که نمیدونم روزگار چرا منو به این بلا انداخته که هر چی کتاب هک و ترفند و ... میخونم باز نمیتونم یه سایت در پیتی رو هک کنم !

بعدا هم به برنامه نویسی علاقه مند شدم و تو این کار هم توفیق نیافتم .

کلاس چندمم ؟؟؟ چه رشته ای رو دوست دارم ؟؟؟ میخوام تو اینده چه کاره شم ؟؟؟

من در حال حاظر 1 دبیرستانی هستم (( 13 ابان شهرک ولیعصر )) انشاءالله اگه خدا قسمت کرد میخوام رشته فنی حرفه ایی و مهندسی برق بخونم .

فکر کنم حالا پستم بهتر شد .

ممنون .
    ویرایش توسط حسام : April 9th, 2008 در ساعت 01:41 دلیل: اطلاعات تکمیلی
    پست‌ها
    3,215

سپاس (اهدایی)
    966
    سپاس (دریافتی)
    2588

Smile

منم خودمو معرفي ميكنم، خيلي مختصر و مفيد:
    بنده عمو NGM هستم. ديگه برو تا تهش!!!

اين پست من به مانند زنبيل ميمونه!! ايشالا فردا سر فرصت مناسب يه بيوگرافي مشتي مينويسم.

توي همين پستم( ويرايش ميكنم اينو!)
    (2 روز پيش!!!)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    (2 روز بعد!!!)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    (تقریباً 372 روز بعد!!!)
    ویرایش توسط newgoldenman : April 17th, 2009 در ساعت 23:22 دلیل: دلیل میخوای چیكار؟!
    سه چيز در زندگي هيچگاه باز نمي گردند: زمان، کلمات و موقعيت ها.
    سه چيز در زندگي هيچگاه نبايد از دست بروند: آرامش، اميد و صداقت.
    سه چيز در زندگي هيچگاه قطعي نيستند: رؤيا ها ، موفقيت و شانس .
    سه چيز در زندگي از با ارزش ترين ها هستند: عشق، اعتماد به نفس و دوستان، البتهواقعیش
    پست‌ها
    1,111
    iMate-JASJAR
    Kaspersky Firefox Windows-XP IR-TCI
    سپاس (اهدایی)
    1553
    سپاس (دریافتی)
    2761

_من هم اصالتا مشهدي
    _ساكن مشهد
    _از حدود سالهاي 68 يا 69 با كامپيوتر سروكار داشتم و سالهاي فكر كنم 73 يا همون حدودا واسه خودم خريدم _با مطالعه مجله و كتاب و همينجور سايتها بلاخره يه چيزايي ياد گرفتم . ولي كار اصليم كامپيوتر نيست .
    _شغلم : طب ! خوندم و بعدها يه تخصص هم از كانادا گرفتم (نميدونم چرا؟) و الان كلينيك پوست و زيبايي دارم و توي يه شركت دواسازي بزرگ هم كار ميكنم . علاوه بر اينها واسه دوستان كارهايي در رابطه با كامپيوتر هم انجام ميدم تا بيشتر ياد بگيرم مثل امور نرم افزاري در رابطه با گرافيك(مثل فوتوشاپ ، اتوكد ، تري دي مكس و ....)
    _سالهاي دور در درگز ، قوچان ، نيشابور ، زاهدان ، شيراز و .. كار كردم
    _با ترفندستان اتفاقي آشنا شدم و بخصوص تو اين ايام تعطيلات زياد سر زدم ولي كم كم كارم شروع شده و وقتم بسيار كم
    _از همه دوستان چه تازه كار و چه حرفه اي خيلي چيزها ياد گرفتم چون معتقدم هر سوالي ميتونه يه دنيا اطلاعات به دنبال داشته باشه و كتابها رو از روي تجربيات نوشته اند.
    _اهل موسيقي سنتي و اصيل هستم كتاب زياد ميخونم (البته حالا بيشتر ebook ) و حتي كتابهاي رفرنسم رو هم نسخه الكترونيكي تهيه ميكنم .
    _خطاط
    _نوازنده تار ، سه تار و دف
    _بابت عكس همونطور كه حمزه عزيز گفت شرمنده ام يه كمي محدوديتهاي اجتماعي و از اين جور چيزا
    از زندگی ، از این همه تکرار ، خسته ام
    از هـای و هوی کوچـه و بازار خسته ام
    از او کــه گفت یار تو هسـتم، ولی نبود
    از خود که بی شکیب و بی یار خسته ام
    تنهـــا و دل گرفتــه و بیــزار و بی امیــد
    از حـال من مپرس که بسیـار خسته ام

پست‌ها
    355

Microsoft-Security-Essentials Firefox Windows-7 IR-TCI
    سپاس (اهدایی)
    237
    سپاس (دریافتی)
    387
    نوشته ‌های وبلاگ
    29

سلام
    من محمد هستم
    اهل تهران
    متولد 1365
    ترم چهارم رشته حسابداری مالی هستم
    اصالتا هم همدانی هستم ولی بزرگ شده تهران
    بچه ها بهم می گن مملی
    تا یه حدودی از کامپیوتر سرم می شه و دوست دارم بیشتر یاد بگیرم.
    یکی از بهترین دوستانم هم توی این سایت King هست .
    و این سایت رو هم خیلی دوست دارم.
    : حمایت از کودکان مبتلا به سرطان |::

پاکی و راستی / نیستی و ردا
    پست‌ها
    366
    Samsung-I9300-Galaxy-S-III
    Norton Google-Chrome Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-1 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    179
    سپاس (دریافتی)
    373

با سلام
    ميلاد علينقي هستم
    متولد 4/6/65
    رشته ورزشيم كوه نوردي + كوير نوردي
    دانشجوي مهندسي طراحي جامدات دانشگاه آزاد
    اصالتاً و ساكن تهران
    كلاً 2 تا بچه هستيم
    توي يك شركت بزرگ تهويه مطبوع در قسمت كنترل كيفيت كار مي كنم!
    تا به حال نه درسي افتادم و نه كمتر از 15 گرفتم!
    بهترين رفيقم لپ تاپم بعدش ماشینم!
    كمي خجالتي و شوخ!
    تخصصم در نرم افزارهاي Auto Cad, solid works , catia
    برنامه نويس دستگاههاي cnc نيز هستم!
    از جنجال و دعوا بیزارم و از دروغ چه مصلحتی و چه غیر متنفرم!
    از همه دوستان تو سایت سعی می کنم چیزی یاد بگیرم
    بازیگر مورد علاقه ام آل پاچینو
    دارای معافیت کفالت در تابستان 86
    اگه چيزي به ذهنم رسيد ويرايش ميكنم!
    ویرایش توسط milad fire : April 5th, 2008 در ساعت 17:50 دلیل: ادامه اطلاعات
    This is my country
    پست‌ها
    1,126
    SonyEricsson-P1
    Avira Opera Windows-XP IR-TCI
    سپاس (اهدایی)
    425
    سپاس (دریافتی)
    1569
    نوشته ‌های وبلاگ
    1

همه خودشون رو معرفی کردن ، من هم گفتم خودمو معرفی کنم:
    حمید.ر هستم . متولد 64 . فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صنایع - تحلیل سیستم ها
    رشته ی من ربط چندانی به کامپیوتر نداره ، اما به خاطره علاقه ام زیاد با کامپیوتر کار می کنم....
    در حال حاضر هم می خوام برم خدمت مقدس سربازی ( البته در چند ماه آینده)
    من ساکن کرج هستم.
    و عاشق حل کردن مشکلات عجیب و غریب هستم.

آشنایی من با ترفندستان بر می گرده به سال 84 که توسط یکی از دوستام با سایت اشنا شدم....
    خیلی برام جذاب بود .... یکسری ترفند خوندم و وقتی کار کردن ، ذوق زده شدم و تصمیم گرفتم تو سایت ثبت نام کنم....
    اوایل فقط پست ها رو می خوندم و خودم پستی یا تایپیکی ایجاد نمی کردم اما یواش یواش من هم شروع به فعالیت کردم و دو سه تا ترفند هم فرستادم که تو سایت موجود هستش.. البته نام کاربری من در ابتدا pldn_rar بود که بعدا به Nacl تغییر پیدا کرد...
    من تو این چند سالی که تو ترفندستان بودم سعی کردم تا اونجایی که فرصت دارم به سایت سر بزنم ، بعضی وقت ها هم به دلیل امتحان و مسائل دیگه نمی یومدم تو سایت ، اما هیچ وقت فعالیتم رو تو سایت به طور کامل قطع نکردم...
    من به شخصه کسری جان رو هم خیلی دوست دارم و اون رو مدیری قوی و با تدبیر می دونم که در تمامی بحران ها، سایت رو پا بر جا نگه داشت...
    ویرایش توسط h4mi : April 10th, 2008 در ساعت 22:59
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    D O W N L O A D

کسی که حوصله مطرح کردن کامل سوال خودش رو نداره، انتظار حوصله دیگران رو برای جواب سوالش نداشته باشه.
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 36 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)