تبلیغات در ترفندستان
بازیابی اطلاعات هارد
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 11 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 106

موضوع: AdwCleaner برای حذف ادویر, تولبار,هایجکر و پیشگیری با Hosts Anti-PUPs/Adwares

 1. #1

  Lightbulb AdwCleaner برای حذف ادویر, تولبار,هایجکر و پیشگیری با Hosts Anti-PUPs/Adwares

  AdwCleaner برنامه ای کم حجم و پرتابل است که توسط دوست عزیزی با نام مستعار Xplode, که متخصص در برنامه های امنیتی است و [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]را نیز ساخته توسعه داده شده است. از سال 2017 این برنامه توسط ملویربایت خریداری شده است.


  AdwCleaner برنامه ای برای حذف ادویرها (برنامه های تبلیغاتی), باز شدن نابهنگام پنجرهای تبلیغاتی ناخواسته (PUP), تولبارهای ناخواسته نصب شده در مرورگر و هایجکرها که صفحه استقبال مرورگر را تغییر میدهند میباشد و بدون اغراق بهترین برنامه موجود در حال حاضر برای حذف اینگونه برنامه ها است و روی فرومهای تخصصی امنیتی توصیه شده و تاکنون چندین میلیون بار دانلود شده است.  طرز کار و استفاده از AdwCleaner
  قسمت اول : اسکن کامپیوتر


  قبل از اجرای برنامه تمام برنامه ها را ببندید.  بعد از اجرای برنامه, پنجره ای که به شکل زیر است را مشاهده خواهید کرد که در سمت چپ منوی ان فرار دارد که سامل قرنطینه و لاگها و تنظیمات و راهنمای ان میباشند و با کلیک روی هر یک از انها به ان قسمت دست خواهید یافت. در سمت راست این پنجره اصلی برنامه روی دکمه "Scan" کلیک کنید.

  اسکن کامپیوتر اغاز میشود که پیشروی ان با نواری سبز رنگ را مشاهده خواهید کرد. تا پایان اسکن منتظر بمانید.

  پنجره کوچکی گشوده شده و در ان گفته میشود که تمام برنامه ها حتما باید بسته تا حذف برنامه های مخرب میسر باشد و در صورتیکه پنجره برنامه ای باز است انرا بسته و اگر در حال انجام کاری بودید, در ابتدا کار خود را سیو کرده و سپس روی دکمه "Ok" در این پنجره کلیک کنید.  قسمت دوم : حذف برنامه های مخرب


  برای حذف برنامه های مخرب روی دکمه "Clean" کلیک کنید.

  در پایان اسکن نتیجه انالیز نمایش داده خواهد شد. روی دکمه Clean کلیک کنید. پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد.

  در پایان نتیجه اسکن پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد.

  در صورتی که برای حذف برنامه ها نیز به ریبوت کامپیوتر باشد, پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه "Ok" کلیک کنید.


  به هنگام نتیجه گزارش اسکن کامپیوتر چندین تب وجود دارد. با کلیک روی هر تب نتیجه انالیز مربوط به ان مشاهده میشود. مثلا تب اول که "Files" نام دارد, نتیجه اسکن فایلها را نمابش میدهد و با کلیک روی تب بعدی که "Shortcuts" نام دارد نتیجه اسکن شورتکاتها و یا با کلیک روی تب "Registry" نتیجه اسکن رجیستری را مشاهده خواهید کرد.

  در صورتیکه تمام تبها را در پنجره AdwCleaner مشاهده نمیکنید میتوانید روی فلش سمت راست که در شکل زیر با مستطیل سبز نشان داده شده انها را ببینید. برای مشاهده تبهای قبلی نیز میتوانید روی فلش کوچک سمت چپ کادر سبز شده کلیک کنید.

  در هر تب جلوی خطوط انچه که باید حذف شوند بطور پیشفرض تیک خورده است. اگر احیانا در مورد چیزی که باید حذف شود مطمئن نیستید میتوانید گزارش خود را روی فروم ارسال کرده و سوال کنید و راهنمائی شوید.


  برای داشتن گزارش کاملی از نتیجه اسکن روی دکمه "Log files" در lk;d برنامه کلیک کنید. پنجره تکستی نمایان میشود که نتیجه کامل اسکن را در ان مشاهده خواهید کرد. این گزارش بطور خودکار در مسیر C:\AdwCleaner\AdwCleaner[R0].txt و یا روی دسکتاپ سیو میشود.
  قسمت سوم : قرنطینه


  برای دسترسی به فایلهائی که در قرنطینه قرار داده شده اند میتوانید به ترتیب زیر عمل کنیذ :
   
  در نوار منوی اصلی روی Quarantine کلیک کنید.
   لیست انچه که در قرنطینه قرار داده شده را در فایل تکستی همانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

   
  در صورتیکه احیا چیزی را ناخواسته حذف کرده باشید, میتوانید در این فایل جلوی انرا تیک زده و روی دکمه "Restore" کلیک کنید. سپس گزارشی از عناصر بازسازی شده را مشاهده خواهید کرد.
  قسمت چهارم : پیشگیری

  اجرای این قسمت برای پاکسازی برنامه های ناخواسته اجباری نبوده و انتخابی است. این قسمت برای نصب برنامه ای برای پیشگیری از نصب برنامه های ناخواسته روی کامپیوتر است.
   
  در AdwCleaner دانلود و نصب مستقیم برنامه Hosts Anti-PUPs/Adwares که توسط دوست عزیز دیگری با نام مستعار Malekal Morte توسعه داده شده, تعبیه شده است.


  برنامه زیر انتخابی است و نه اجباری 

  Hosts Anti-PUPs/Adwares


  برنامه ای برای پیشگیری از نصب اکثر برنامه های ناخواسته است که توسط نرم افزارهائی نصب میگردند.


  Hosts Anti-PUPs/Adwares برای ایمن سازی مرورگر از فایل Hosts استقاده کرده و دسترسی به بعضی سایتهائی که برنامه هائی ناخواسته و مخرب را نصب میکنند را مسدود مینماید.  مسلما Hosts Anti-PUPs/Adwares نیز رایگان است و از ویندوزهای XP/Vista/7/8 پشنیبانی میکند..


  توجه داشته باشید که پیش از نصب این برنامه باید دی ان اس کلاینت و انتی ویروس خود را غیر فعال کنید.  دلیل غیر فعال کردن انتی انتی ویروس این است که انها مانع تغییراتی در فایل Hosts میشوند تا مانع از ملویرهائی که انرا تغییر میدهند گردند.


  برای غیر فعال کردن دی ان اس کلاینت در ویندوز XP روی منوی Start کلیک کرده و services.msc را تایپ کرده و سپس اوکی کنید.  در ویندوزهای Vista/7/8 روی دکمه Start کلیک کرده و در کیس جستجو services.msc را تایپ کرده و سپس اوکی کنید.


  سپس در لیست سروریسها و در ستون نام سرویسها DNS Client را یافته و روی ان دو کلیک کرده و در قسمت Startup type گزینه Manual را برگزیده و سپس به ترتیب روی دکمه های Apply و Ok در پائین پنجره کلیک کرده و سپس کامپیوتر را ریستارت کنید.

   

  در صورتیکه روی کامپیوتر خود Spyboat Search & Destory را دارید, انرا نیز باید حذف کنید. چند سالی است که متخصصین و گروه های امنیتی بعد از ازمایشهائی, این برنامه را به دلیل اینکه هم سرعت کامپیوتر را پائین اورده و هم کارائی ان بسیار اندک است را نه تنها توصیه نکرده بلکه حذف انرا توصیه میکنند.


  برای دانلود و نصب مستقیم ان از طریق برنامه AdwCleaner در منوی اصلی برنامه AdwCleaner به ترتیب روی "Tools" و سپس "Hosts Anti-Pup/Adwares" کلیک کنید.


  در پنجره کوچکی که باز میشود روی دکمه "Ok" کلیک کنید.

   
  اکنون میتوانید Hosts Anti-PUPs/Adwares را نصب کنید
   
  بعد از نصب برنامه, پنجره کوچکی برای ریستارت کامپیوتر باز میشود که باید روی دکمه "Oui" کلیک کنید.  در بین فایلهای پیوست و از نظر اطلاعاتی فایلی از لیست ادرسهائی که توسط Hosts Anti-PUPs/Adwares مسدود میگردند با نام HOSTS موجود است.


  Hosts Anti-PUPs/Adwares پوشه ای در %PROGRAMDIR/Hosts_Anti_Adwares_PUPs و یک کلید Run و یک scheduled task و یک پوشه %APPDATA%/HOSTS Anti-Adwares ساخته و بعلاوه ایکنی از این برنامه در کنار ساعت است که با کلیک راست روی ان میتوان برای دسترسی به چند گزینه واجرای برنامه AdwCleaner استفاده کرد.


  برای بروز رسانی Hosts Anti-PUPs/Adwares روی گزینه ای که در شکل زیر نشان داده شده کلیک کنید.


  برای بروز رسانی لیست سایتهای مخربی که باید مسدود شوند, در ابتدا انتی ویروس خود را غیر فعال کرده وسپس روی گزینه ای که در تصویر زیر مشاهده میشود کلیک کنید.

  برای غیر فعال کردن یا بستن برنامه روی گزینه ای که در تصویر زیر نشان داده شده کلیک کنید.


  برای حذف برنامه نیز میتوانید روی گزینه ای که در شکل زیر نشان داده کلیک کنید.


  قسمت پنجم : حذف برنامه AdwCleaner

   
  توجه داشته باشید که AdwCleanerمرتبا بروز میشود و در نتیجه برای هر بار استفاده از ان باید نسخه جدید انرا که اخرین داده های مربوط به اخرین برنامه های مخرب به پایگاه ان افزوده شده اند را دانلود کنید. این به این معنا است که مثلا اگر امروز از ان برای حذف برنامه های ناخواسته استفاده کنید و احیانا هفته دیگر مجددا دچار مشکلی با برنامه هائی مخرب و ناخواسته جدید گردید, ممکن است برنامه دانلود شده امروز پادزهر انها را در صورتی که کاملا جدید باشند نداشته باشد و در نتیجه باید اخرین نسخه برنامه را که شامل پادزهر اخرین این نوع الودگیهای جدید است را دانلود کنید.
   
  کلا اساس اینگونه برنامه های امنیتی نه تنها پاک سازی کامپیوتر از الودگی بلکه همچنین پاکسازی کامپیوتر از ابزار حذف الودگی نیز میباشد. باید بدانید که بطور کلی و بر اساس قوانین داخلی گروه هلپرها یا یاری رسانان امنیتی به کاربرانی که کامپیوترشان الوده گشته, نه تنها وظیفه هر کارشناس پاکسازی ملویرها بلکه حتی بهینه سازی کامپیوتر و یا توصیه هائی برای پیشگیری از الودگی در اینده و یا توصیه بروز رسانی برنامه هائی که بروز رسانی انها الزامی است و همچنین پاکسازی ان از انواع ابزار بکار رفته موقت برای حذف ملویرها و بطور خلاصه اگاهی کاربر و همچنین کمک به او برای داشتن کامپیوتری پاک و به روز است.
   
  در این راستا در AdwCleaner دکمه ای به نام "Uninstall" وجود دارد که با کلیک روی ان نه تنها برنامه AdwCleaner که حتی گزارشهای ان از روی کامپیوتر حذف میگردند.

  بعد از کلیک روی دکمه "Uninstall", پنجره تائید حذف برنامه مشاهده خواهد شد که باید روی دکمه "Ok" کلیک شود.
   

  مسلما با حذف برنامه AdwCleaner, برنامه Hosts Anti-PUPs/Adwares که برای پیشگیری از الودگی است حذف نشده و میتوانید انرا حفظ کنید.
   
  همچنین این برنامه را میتوانید بطور جداگانه و بدون نصب AdwCleaner نصب نمائید و به همین دلیل این برنامه بطور مستقل نیز در پیوست موجود است.
   
  AdwCleaner از ویندوزهای XP/Vista/7/8/10 - 32Bit و 64Bit پشتیبانی میکند.


  این اموزش انحصارا برای ترفندستان نوشته شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این اموزش فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.

  رمز عبور : Tarfandestan


  تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست adwcleaner1-jpg   adwcleaner2-jpg   adwcleaner-interface-jpg   adwcleaner-scan-jpg   adwcleaner-cleaning-jpg  

  adwcleaner-cleanup-is-finish-jpg  
  فايل هاي پيوست شده
 2. #2
  تاریخ عضویت
  Dec 2013
  محل سکونت
  مشهد
  پست‌ها
  3

  NOD32 Google-Chrome Windows-7 IR-TCI
  نوع و سرعت اینترنت: Wireless-128 Kb/S
  سپاس (اهدایی)
  1
  سپاس (دریافتی)
  3

  پیش فرض

  بعد از ریبوت شدن سیستم دوباره باید نرم افزارو اجرا کنم؟؟؟؟
 3. #3

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط roya8 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  بعد از ریبوت شدن سیستم دوباره باید نرم افزارو اجرا کنم؟؟؟؟
  سلام

  دوست عزیز بهتر بود این سوالتون رو در تاپیکی که قبلا ایجاد کردین یعنی تاپیک زیر میپرسیدین.

  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

  در هر حال در ابتدا قسمت اول رو دقیقا همونطور که توضیح داده شده اجرا کنید.

  بعد از پایان اسکن قسمت دوم رو انجام بدید. بعد ریستارت کنید.

  بعد هم هر دو گزارش رو لطفا اپ کنید
 4. #4

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط maedeh_t [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  سلام
  بعد از اینکه کارمون با این برنامه تموم شد اگه پوشه ای رو که توی درایو C ایجاد می کنه دیلیت کنیم که اشکال نداره؟

  اینم از دوتا گزارش من
  سلام

  دوست عزیز بهتر بود که گزارشتون رو در تاپیکی که مشکلتون رو گفته بودین و ازتون خواسته شده بود که گزارشها رو اپ کنید ارسال میکردید. اما خوب حالا دیگه مسئله ای نیست.

  بعد از ریستارت کامپیوتر و پایان گزارش دوم میتونید برای حذف برنامه و گزارشها و پوشه برنامه به قسمت پنجم این تاپیک رجوع کنید یعنی برنامه رو اجرا و روی دکمه Uninstall کلیک کنید.
 5. #5
 6. #6
 7. #7
 8. #8
 9. #9
 10. #10
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 11 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. معرفی Galaxy note
  توسط behvand در انجمن معرفی و مشاوره‌ی خرید پیرامون گوشی‌های تلفن همراه و تبلت‌ها
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: December 8th, 2018, 11:10
 2. آموزش قدم به قدم بازی خدای جنگ1
  توسط red wolf در انجمن پرسش و پاسخ و مباحث فنی پیرامون بازی‌ها و کنسول‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: August 2nd, 2013, 20:53
 3. بررسی تخصصی Nokia E6
  توسط 0916 در انجمن اخبار موبایل و مخابرات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: September 12th, 2011, 11:20
 4. بررسی تخصصی HTC ChaCha
  توسط 0916 در انجمن اخبار موبایل و مخابرات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: September 12th, 2011, 11:17

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 7

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز ‌های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست ‌های خود را ویرایش کنید
 •  

اکنون ساعت 13:14 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.