[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

به گزارش ترفندستان, به نقل از سلت, بسیاری از کاربران فیسبوک بخصوص در ایالات متحده امریکا و در 31 دسامبر 2015 با پیام عجیبی روبرو شدند. در این پیام فیسبوک برای دوستی مجازی از 46 سال پیش تا کنون با سایر اعضای این شبکه را به انان تبریک گفته بود در حالیکه این شبکه فقط یازده سال است که فعالیت دارد و بسیاری از کاربران حتی در 46 سال پیش یعنی در سال 1969 متولد نشده بودند !

این پیام باگی در رابطه با ساعت یونیکس که سیستمی برای اندازه گیری زمان و شمارش ثانیه ها در فواصل اول ژانویه 1970 در ساعت 00.00.00 گرینویچ و زمان حاضر بود. این نوع باگ گاهی توضیحی برای دریافت ناگهانی ایمیل مرموزی به تاریخ دسامبر 1969 نیز میشود. زمانیکه سیستمها نشانی برای زمان چیزی نداشته باشند گاهی ریست شده و از صفر اغاز میکنند.

Mark Davis, یکی از برنامه نویسهای مایکروسفت در مورد این باگ فیسبوک توضیحی که قابل قبول و معتبر به نظر میرسد داده است. وی میگوید : "با مشاهده لیست دوستان خود, متوجه شدم که دوستانی هستند که از مدتهائی طولانی با انها دوست هستم. احتمال دارد که قابلیت "دوستان" بعد از اینکه من با انان دوست شده بودم ارائه شده باشد. در نتیجه انها میبایست در پایگاه داده ها بجای تاریخ واقعی در "0" ذخیره شده باشند."

فیسبوک در 31 دسامبر اعلام کرد: "ما این باگ را شناسائی کرده و اکیپ ما برای برطرف کردن ان کار میکند تا همه بتوانند با احساس جوان بودن مجدد از سال 2016 استقبال کنند."

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.