[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از لزکو, در 22 نوامبر 2015, جسد Victor Collins در جکوزی یکی از دوستانش به نام James Bates که در حال حاضر متهم به قتل وی است کشف شد. وی این قتل را در اوریل امسال انکار کرده اما در ابتدای سال 2017 به این اتهام محاکمه خواهد شد.

"الکسا مقصر کیست ؟" این پرسشی است که محققین این جنایت در ارکانزاس مایلند از اسیستان هوشمند امازون بکنند. این گجت کانکت به نام "Echo" این ویژگی را دارد که مرتبا روشن بوده و مملو از میکروفونها است. این جاسوس کامل در سال گذشته در قلب یک صحنه جنایت یافت شده است.

ایا این گجت امازون قطعه هائی از مکالماتی که میتوانند به تحقیقات در مورد این جنایت کمک کنند را ضبط و ذخیره کرده است ؟ "Echo" با شنود فضای اطراف خود, به محض اینکه کلمه کلیدی "Alexa" گفته شود, پرسش کاربر را ذخیره و برای پاسخ به ان انرا به سرورهای امازون ارسال میکند. اما مادامیکه این کلمه کلیدی گفته نشده باشد, انچه را که ضبط کرده فقط چند ثانیه ای نگاه میدارد.

مسلما قاتل انقدر ابله نبوده که از این اسیستان هوشمند امازون بپرسد که چگونه از شر جسد خلاص شود. اما بعضی اصوات و یا کلمات شبیه کلمه الکسا هستند و ممکن است که اکو با شنیدن انها درخواستهائی را به سرورهای امازون ارسال نموده و روی این سرورها ذخیره شده باشند. این پرسشهای ذخیره شده تا زمانیکه کاربر درخواست حذف انها را نکند حذف نمیشوند.

مقامات از امازون خواسته اند تا اطلاعات ذخیره شده و مکالمات سیو شده این اکوی بخصوص را که در اختیار دارد در دسترس انان قرار دهد. اما امازون از اینکار سر باز زده و گفته است که امازون مادامیکه حکم قانونی رسمی در این راستا دریافت نکند انچه که ذخیره شده را فاش نخواهد کرد.

این موضوع داستان درگیری اپل و اف بی ای برای دستری این سازمان به داده های ایفون یکی از تروریستهای سن برناردو را بخاطر میاورد. در واقع پرسشهای بسیاری در مورد حریم خصوصی و نقش شرکتهای فناوری که داده های شخصی کاربران خود را گرد میاورند پیش میاید..

در حالیکه انواع اشیاء کانکت همچنان افزایش میابند, ایا پلیس و یا سازمانهای اطلاعاتی باید بتوانند با زیر پا گذاشتن و نقض ازادیهای فردی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند ؟ ایا مسئولیت افشاء و یا فاش نکردن این اطلاعات باید به عهده گروه های خصوصی باشد ؟

از طرفی قابل ذکر است که ممکن است در این موضوع قتل Victor Collins از گجتهای کانکت دیگری استفاده شود. در حقیقت از داده های کنتور کانکت در منزل شخص مظنون اینطور مشخص گشته که در شب جنایت حدود 530 لیتر اب در فواصل ساعت یک تا سه صبح مصرف شده است. این حجم اب بسیار است و احتمال دارد برای پاک ساختن ردها و اثار جنایت استفاده شده باشد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.