[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, فایرفاکس 52 که قرار است در مارس امسال ارائه گردد از قابلیت جدیدی برخوردار خواهد بود که از مرورگر تور الهام گرفته شده و مانع گرفتن اثر انگشت دیجیتالی منحصر بفرد دستگاه و یا لااقل مشکل کردن تهیه ان میباشد.

بسیاری از سایتها لیستی پیشفرض از فونتهای نصب شده روی دستگاه را همراه با اطلاعاتی دیگر چون اکستنشنها و یا user agent و یا محتوای دانلودها و غیره گرد میاورند تا اثر انگشت دیجیتالی منحصر بفرد هر دستگاهی را تهیه کنند. این ای دی بخصوص به شرکتهای تبلیغاتی و سایتهای تجاری امکان شناسائی کاربران اینترنت را بطور دقیق داده و میتوانند با انالیز عادات وی با توجه به تاریخچه تدریجی وبگردی او تبلیغاتی که میتوانند مورد توجهش واقع شوند به او نشان دهند.

اما قابلیت جدید فایرفاکس 52 که مستقیما از مرورگر تور گرفته شده مانع اینکار خواهد شد. این قابلیت لیستی سفید از فونتها را به این سایتها خواهد داد و در نتیجه مانع انها از تهیه یک ای دی شناسائی منحصر بفرد یا اثر انگشت دیجیتالی دستگاه کاربر خواهد شد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.