[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, در درخواست پروانه ثبت فناوری ای از مایکروسفت به تاریخ 22 دسامبر 2016, جزئیات یک فناوری مربوط به واقعیت افزوده امده که برای یافتن خودکار محل اشیاء است تا بعدا راحت تر بتوان انها را یافت.

این فناوری که بر اساس یک عینک واقعیت افزوده و یا کلاهکی است باید حسگر تصویری همراه با نرم افزاری که قادر است اشیاء قابل حمل را از اشیاء ثابت تشخیص دهد باشد. یعنی میتواند تقاوت یک کلید قابل حمل با یک گلدان گل در خانه که کمتر ممکن است جایش تغییر داده شود را تمیز دهد.

با توضیحات تصویری این فناوری اینطور استنباط میشود که مایکروسفت حتی به اینکه عینک یا کلاهک واقعیت مجازی بتواند با یک پایگاه داده ایمن مرتبط باشد نیز اندیشیده است. بدینگونه اگر فرد دیگری از افراد خانواده که او هم یک عینک یا کلاهک واقعیت مجازی با همین فناوری را دارد شئ مورد نظر را جابجا کرده باشد باز هم مکان انرا به شما خواهد گفت.

با این فناوری نه تنها بطور خودکار مکان اشیاء ثبت میگردد بلکه هشدارهائی گویا نیز به کاربر فراموش کردن انها را یاداوری خواهد کرد. مثلا اگر به هنگام خروج از خانه کلید خانه را روی میز سالن فراموش کرده اید, عینک شما این موضوع را یاداور خواهد شد. همینطور اگر مثلا کیف پول خود را در رستورانی روی میز فراموش کنید باز هم هشداری به شما خواهد داد.

این فناوری بصورتی است که هم کاربر میتواند به عینک خود بگوید که اشیاء را پیگیری کند و یا بگذارد که خود به تنهائی مکان انها را یاد بگیرد. اینکار با عادات تکراری کاربر چون مثلا گذاشتن هر روزه کلید خانه در کیف خود انجام خواهد شد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.