به گزارش ترفندستان, به نقل از سیلیکون, گوگل 95 اسیب پذیری اندروید که شامل ده اسیب پذیری حاد میشد را اصلاح کرد. اسیب پذیری های حاد اجرای کد از راه دور توسط فالهای مولتی مدیا را فراهم میساختند.

هر چند ده اصلاحیه برای اسیب پذیریهای حاد میباشند اما از نظر گوگل در این میان بعضی از انهای دیگر باز هم حادتر بودند چون امکان اجرای کد از راه دور را از طریق ایمیل و وبگردی و ام ام اس ها را فراهم میساختند. اما گوگل دقیقا توضیح نداده که این اسیب پذیریهای حاد کدامین بوده اند.

اولین اصلاحیه به تاریخ اول ژانویه امسال است که برای 23 اسیب پذیری است که شامل اسمارتفونهای Alphabet میشوند. دومین اصلاحیه به تاریخ پنجم ژانویه شامل پنج بولتن حاد برای 72 اسیب پذیری است که در اسمارتفونهای گوگل و سایر سازندگان اسمارتفون وجود دارند و اکثر انها در رابطه با خطر اجازه دسترسی از زیر سیستم مموری و فایلهای سیستم هسته و یا درایورهای عناصر کوالکام و انویدیا و مدیاتک در اسمارتفونها هستند.

گوگل شدیدا نصب این اصلاحیه ها را توصیه میکند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.