بعد از مدتها باز برگشتم
همونطور که میدونید نرم افزارها و پلاگین های بسیار زیادی برای طراحی بنر،لوگو و هدر متحرک وجود دارد که اکثرا نیاز به دانش فنی دارند.
اما در این پست قصد دارم بهتون آموزش بده که چطور در چند دقیقه بنر زیبای متحرک طراحی کنید.به دو روش آنلاین و آفلاین این آموزش قرار داده میشود.
قبل از هر چیز باید یک محتوا یا به اصطلاح تصویر داشته باشید.تعداد تصاویر حداقل 2 و حداکثر 4 تا پیشنهاد میشه.سرعت نمایش متحرک هم روی 3 فریم بهترین حالت نمایشی هست.
اگر تازه قصد طراحی بنر ها رو دارید،میتونید از زمینه بنرهای خامی که در اینترنت موجود هست استفاده کنید.اگر کمی حرفه ای باشید با فوتوشاپ اگر نه حتی با پوینت ویندوز (دفتر نقاشی) میتونید جملات و نوشته ها رو در تصاویر قرار بدید.و یا میتونید از سایتهای آنلاین فوتوشاپ استفاده کنید:
[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
نمونه زمینه خام برای طراحی بنر:

• [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  • حجم فایل: 1.9 مگابایت
  • رمز : [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

این هم ویکتور زمینه متفاوت:

• حجم فایل: 1.4 مگابایت
  • رمز : [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

منبع محتوای قرار داده شده برای زمینه بنر سایت گرافیک ایران است .حالا زمان آن رسیده که بنرهای ساخته شده را متحرک کنیم.اما عجله نکنید!
اگر مدیر با تدبیر و باهوشی باشید میدانید که حجم بالای تصاویر باعث پایین آمدن سرعت بارگزاری سایت یا بلاگ خواهد شد.اگر چه کاهش حجم برای بعضی موضوع مهمی نیست اما با وجود سالها فعالیت در زمینه سئو و طراحی سایت پیشنهاد میکنم حتما تصاویری که در سایت یا بلاگ قرار میدید رو بهینه سازی و فشرده کنید.اگر از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده میکنید افزونه های زیادی وحود داره که اتوماتیک این کار رو انجام میده.در صورت نیاز بگید تا معرفی کنم.

نرم افزار آفلاین: خب برای کاهش حجم تصاویر (ترجیحا بدون افت کیفیت تصویر) پیشنهاد میکنم از این نرم افزار (Advanced JPEG Compressor) استفاده کنید.[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

نرم افزار آنلاین: و اگر زمان یا حوصله نصب نرم افزار ندارید،از سایتهای آنلاین برای کاهش حجم تصاویر استفاده کنید!
[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

و حالا زمان آن رسیده که تصویر را متحرک کنید.نرم افزارهای متحرک سازی تصاویر:
نرم افزار آفلاین: [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

نرم افزار آنلاین:
[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

و در پایان امیدوارم که این آموزش براتون مفید بوده باشه.اگر مشکل یا سوالی داشتید همینجا مطرح کنید و یا به صورت پیام عمومی.لطفا از ارسال پیام خصوصی سوال در مورد موضوعات مختلف خودداری کنید

حالا وقت اون رسیده که بنرهای زیبایی که طراحی کرده اید رو در همین تایپیک قرار بدید تا سایر کاربران نتیجه و سلیقه شما در طراحی رو مشاهده کنند.

منبع آموزش: [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]