[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از لنفورماتیسین, از تابستان سال گذشته تا کنون سه بار به هتل SeeHotel Jägerwirt حمله سایبری شده است. در حمله اخیر در ماه ژانویه, باج افزاری این هتل را فلج ساخته و نه تنها سیستم رزرواسیون بلکه مدیریت کلیدهای الکترونیکی گشودن در اطاقهای هتل را نیز مسدود ساخته بود.

این هتل چهار ستاره واقع در کوه های الپ اتریش و کنار دریاچه, صد ساله میباشد اما با اینهمه مدرن و کلیدهای اطاقها برای رفاه مشتریان الکترونیک بوده و سیستم مدیریت ان انفورماتیزه میباشد و همین باعث مشکلات برای این هتل شده است.

در واقع در طول شش ماه این هتل سه بار مورد حمله سایبری واقع شده. در 21 و 22 ژانویه مجرمین سایبری به سیستم رزرواسیون و صندوق و سیستم ایجاد و کنترل کلیدهای الکترونیکی حمله کرده اند.

اما بر خلاف انچه که در بعضی خبرها امده هیچیک از مشتریان هتل در داخل اطاق خود حبس نشده اند و در اطاقها به طور دستی هم گشوده میشدند اما کارکنان این هتل دیگر نمیتوانسته اند کلیدهای جدید الکترونیکی بسازند.

به دلیل اینکه این حمله در فصلی صورت گرفته که فصل توریستی است و حتی تمام اطاقهای این هتل اشغال بوده اند, در نتیجه این هتل مبلغ باج درخواستی که دو بیت کوئین معادل 1820 دلار را پرداخت کرده است.

مدیر این هتل به رسانه ها اعلام کرده که بازسازی سیستم بعد از اولین حمله چندین هزار یورو هزینه داشته که توسط بیمه به دلیل شناسائی نشدن مجرمین پرداخت نشده است. بعد از پرداخت مبلغ باج, این مجرمین سایبری سیستم را ازاد کرده اند.

وی میافزید که این داستان میتوانست در همینجا خاتمه یابد اما این مجرمین بسیار پول پرست بوده و تصمیم به بهره برداری تا جائیکه ممکن است از گاو شیرده کرده اند و بدین منظور بکدوری در سیستم بجا گذارده بودند تا بعدا باجگیری خود را ادامه دهند. اما اینبار هتل به انها پیشدستی کرد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.