[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, دیگر زمان انفجار نابهنگام باتریها به پایان رسیده است. یک شرکت نواور امریکائی یک باتری لیتیوم-فلز بی خطر ساخته است.

در زمینه باتریها تحقیقات دچار ضعف نگشته و ادامه دارند و همه در جستجوی امکان ساخت باتری ای که دوامی بیشتر داشته و فضای کمی اشغال نماید و تولید ان ساده باشد و بخصوص اتش نگیرد هستند.

شرکت امریکائی Ionic Materials شاید که راه حل را یافته است. این شرکت یک باتری بسیار مسطح و کاملا بی خطر ساخته است که حتی اگر با اچاری سوراخ شود و یا دو نیمه گردد باز هم کاملا کار میکند.

این شرکت امریکائی برای اثبات این موضوع [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] نشان میدهد که چگونه این باتری تستهائی سخت را میگذراند با اینکه ایپادی که به ان متصل است باز هم روشن میشود.

راز شرکت Ionic Materials استفاده از باتریهای لیتیوم-فلز است که تراکم انرژی بیشتری دارند. اما مشکل این است که اینگونه باتری ها در خود دندرایت یا کریستالی تولید میکنند که اگر زیاد در الکترولیت مایع یعنی محلول رسانائی در باتری پیشروی کنند باعث اتصالی میشوند.

شرکت ترانسپورت Bolloré که از باتریهای لیتیوم-فلز برای اتومبیلهای الکتریکی خود استفاده میکند این مشکل را با استفاده یک الکترولیت سخت حل کرده است. اما مشکل در این است که باتری فقط در دمای 80 درجه سانتیگراد کار میکند. نواوری Ionic Materials در این است که یک الکترولیت سخت بر اساس پولیمر ساخته که حتی در دمای معمولی نیز کار میکند. بعلاوه این شرکت وعده هزینه کم برای تولید انرا میدهد.

خلاصه فقط باید این شرکت از مرحله این نمونه باتری گذشته و صنعت را متقاعد سازد. اینکار اسانی نیست چون تغییر مراحل تولید صنعتی بسیار سنگین و پر هزینه میباشد و تولید کنندگان برای گام گذاردن در این راه باید از اینکه ریسک کردن در این راه ارزشش را دارد اطمینان یابد.

در سالهای اخیر بسیاری از شرکتهای نواور باتریهائی نوین و بخصوص لیتیوم-فلز معرفی کرده اند و مسلما همه ادعای یافتن بهترین راه حل برای اینده را دارند. اما در حال حاضر هیچیک از راه حلها به مرحله تولید نرسیده اند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.