به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, اخرین بروز رسانی نرم افزاری کنسول سونی مربوط به تاریخ 2016 است. بروز رسانی اینده با نواوریهائی بسیار جالب با گانمهائی بزرگ از راه میرسد.

بروز رسانی اینده پلی استیشن 4 یا بروز رسانی 4.5 با نام کد Sasuke به کاربران امکان استفاده از هارد خارجی برای نصب و میزبانی کلکسیون بازیها را خواهد داد. بدینگونه کاربرانی که یک مدل پلی استیشن 4 با هارد 500 گیگابایت داشته و مابل نیستند انرا تغییر دهند میتوانند بدون اینکه مرتبا بازیهائی را حذف کنند تا بتواند بازیهائی جدید نصب نمایند, دیگر نیازی به اینکار نخواهند داشت.

سونی روی بلاگ رسمی خود جزئیات قسمتی از نواوریهای بروز رسانی اینده خود که در حال تست بتا را میگذراند را شرح داده است. از ان میان پشتیبانی از هاردهای خارجی یو اس بی 3.0 تا 8 ترابایت فضای ذخیره برای نصب و ذخیره محتوا چون برنامه یا تصویر صفحه نمایش و یا ویدیو است. باید یاداور شد که تا کنون پلی استیشن 4 از هاردهای خارجی فقط برای خواندن ویدیوها یا قطعاتی از موزیک و همچنین ذخیره سیستم پشتیبانی میکرد.


[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


با بروز رسانی 4.5 تمام محتوای دیسک میتواند توسط کنسول بطور خودکار ایندکس شده و هر تغییر در اجرا کننده محتوا که از اینترفیس اصلی قابل دسترسی است نمایش داده خواهد شد درست مثل اینکه ساپورت ذخیره جزئی از سیستم است.

از بین نواوریهای اینده, خواندن فیلم با فرمت Blu-ray 3D روی صفحه کلاهک واقعیت مجازی سونی, PlayStation VR, خوانده خواهد شد.

از طرفی سونی قید کرده که امکان استفاده از یک کپچر صفحه نمایش بعنوان تصویر پس زمینه استقبال بعد از باز کردن یک سشن و همانند ایکس باکس وان ممکن خواهد بود.

منوی دسترسی سریع که با اخرین بروز رسانی ارائه شده قابلیتهای بسیار چون دعوت یا پیوستن سریع به دوستان در قسمتی از بازی انلاین را خواهد داشت.

بالاخره اینکه به نظر میرسد که پلی استیشن 4 پرو نیز فراموش نشده و بر اساس گفته بعضی از تست کنندگان نسخه بتای این بروز رسانی, قابلیت جدید Boost Mode در تب سیستم کنسول نمایان شده است.


[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


باید قید کرد که نمیتوان اینکه Boost Mode در بروز رسانی اینده باشد را تائید نمود. سونی ممکن است فقط از این مرحله بتا برای تست قابلیتهائی که بعدها ارائه خواهند شد استفاده نماید.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.