[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از لنفورماتیسین, یک مارکت دارک وب برای امنیت خود به برنامه Bug Bounty رو اورده و به یابنده باگهای احتمالی سایتش پاداش میدهد.

مارکت پلیس Hansa, متخصص در فروش محصولات غیرقانونی, تصمیم گرفته که به سایت خود امنیت بخشد و همانند بزرگان ای تی برنامه جستجوی باگ را به مورد اجرا گذارده است.

مسلما حمله انونیموس مارکت پلیسهای دارک وب را به فکر فرو برده است. انونیموس بیش از 10000 سایت با onion. با محتوای پدوپورنوگرافی را مسدود و یا دیفیس کرده و داده های انها را ربوده اند.

اولین سایتی که واکنش نشان داده Hansa است که درگاه خرید و فروش محصولات غیرقانونی چون ملویرها و سلاح و مواد مخدر است.

Hansa از ایجاد یک برنامه جستجوی اسیب پذیریهائی که میتوانند باعث حملات هکرها و همچنین مقامات قانونی برای شناسائی صاحبان این سایت و کاربرانش شوند خبر داده است. این باگ باونتی از هفته پیش به مورد اجرا گذاشته شده و به یابنده اسیب پذیری حاد ده هزار یورو پاداش داده میشود.

بر اساس اطلاعیه ای که روی سایت ردیت توسط ادمینیستراتورهای Hansa منتشر شده, اینان حاضرند تا ده بیت کوئین که دقیقا 10000 یورو میشود برای کشف یک اسیب پذیری که میتواند ادرس ای پی یا اطلاعات شخصی فروشندگان و خریداران این مارکت را فاش سازد بپردازند. این همان مبلغی است که غولهای ای تی سیلیکون ولی برای کشف باگها میپردازند.

این اطلاعیه باگ باونتی Hansa زمانی صورت میگیرد که یک مارکت دیگر دارک وب ناچار به پرداخت باجی به مبلغی نامعلوم در هفته گذشته به هکری که موفق به دسترسی به 218000 پیام خصوصی حاوی اطلاعات حساس شده بود گشت.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.