[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از ژنژفو, هنوز ویندوز 10 کلود حتی رسمی نیست اما فلسفه ان به مذاقها خوش نیامده و از هم اکنون جیلبریکی برای شکستن قفلهای ناسازگاریهایش با برنامه های Win32 از راه رسیده است.

ویندوز 10 کلود سیستم عاملی شبیه ویندوز ار تی است و شایعات بسیاری میگویند محصولی است که فقط با برنامه های جهانی مایکروسفت که روی ویندوز استور ارائه میشوند سازگار است. بدینگونه کاربر نمیتواند از برنامه های Win32 خریداری شده خود استفاده نماید. البته با توجه به اینکه ویندوز 10 کلود هنوز رسمی نیست, احتمال دارد مایکروسفت لیست سفیدی از برنامه هائی که با ان سازگارند ارائه کند.

ممکن است مایکروسفت مایل است استفاده پی سی را کنترل کند اما نمیتواند مانع خلاقیت گردد و اجازه جیلبریکی برای شکستن قفل ان برای برنامه های Win32 را داده است.

مشاهده شده که ویندوز 10 کلود از UMCI برای مسدود ساختن برنامه های امضاء نشده استفاده میکند. به عبارتی این سیستم عامل دسترسی به بعضی قابلیتها چون cmd, PowerShell, cscript, regedit, reg که میتوانند برای دور زدن قفلهایش استفاده شوند را محدود میسازد.

فعلا راه حل یافت شده اجازه اجرای مرورگر کروم و گرفتن تصاویری از صفحه نمایش را میدهد. البته ممکن است مایکروسفت قبل از ارائه رسمی این سیستم عامل خود تدابیر لازم را انطور که باید برای دور زدن سیستم قفل ان انجام دهد.

ممکن است ویندوز 10 کلود زمین نبردی برای کرک ها برای استفاده از برنامه های Win32 و مقابله ها و تدابیر مایکروسفت گردد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.