به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, مایکروسفت به ارائه پیش نسخه های بروز رسانی Creators Update ویندوز 10 ادامه داده و بیلد 15031 در دسترس اینسایدها قرار داده شده است. این بیلد باگهای بسیاری را اصلاح کرده و شامل دو قابلیت جدید است که اولی مد "Compact Overlay Window " میباشد که امکان اجرای برنامه ای در یک پنجره کوچک که بطور خودکار در جلوی سایر برنامه ها نمایش داده خواهد شد میباشد و شبیه قابلیت Picture In Picture در بعضی تلویزیونها و مرورگر اپرا است که همچنین در سیستم مک Sierra موجود است.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


این مد نمایش مثلا مشاهده یک ویدیو یا یک تماس اسکایپ در زمانیکه کاربر کار دیگری انجام میدهد را اسان میسازد. اما این قابلیت برای برنامه های Universal Windows Platform موجود نیست مگر اینکه توسعه دهنده برنامه انرا اضافه کرده باشد. در نتیجه برنامه های سنتی ویندوز نمیتوانند از ان بهره مند گردند. بعلاوه تا کنون ما برنامه ای که از این قابلیت استفاده کرده و بهره مند شده باشد را نیافته ایم. اما مایکروسفت اعلام کرده که برای نسخه های اینده برنامه های اسکایپ و فیلم و تی وی استفاده خواهد شد.

این بیلد جدید قابلیت "Dynamic Lock" برای قفل شدن اتوماتیک دستگاه در زمان غیبت کاربر را نیز دارد. این قابلیت با بلوتوث و اسمارتفون کار کرررررده و به محض اینکه دستگاه موبایل به مدت سی ثانیه یافت نشود, ویندوز مانع دسترسی به رایانه میشود.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


علاوه بر دو قابلیت ذکر شده, مایکروسفت 52 بازی اضافی را برای استفاده گیم بار خود افزوده که میتوان از Civilization VI, Dishonored 2, Path of Exile, The Witcher 2: Assassins of Kings et GTA V نام برد. نوار بازی نوار ایکنهائی است که امکان دسترسی اسان به بعضی قابلیتها چون تصویر گرفتن از صفحه نمایش و استریمینگ قسمتهائی را میدهد.

قرار است این بروز رسانی در ماه اوریل ارائه شود.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.