[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از کلوبیک, چه کسی میتوانست تصور کند که دادن یک فایل اکسل ناسا به یک دانش اموز منجر به کشف یک سری خطاهای فنی گردد ؟

همه چیز یا یک پروژه علمی در انگلستان اغاز شد تا جوانان مزه علم را بچشند. اساس این پروژه, دادن کارهای عملی به دبیرستانیها تا حتی برای کمک به پیشرفت علم است. مثلا دانش اموزان میتوانند اندازه گاز موجود در اتمسفر کره مریخ یا سطح تابش به هنگام مد دریا را بررسی کنند. همه اینها نقطه مشترکی که کار با یک فایل حجیم اکسل مملو از ارقام است دارند. فایل اکسل ناسا مملو از نتایج تابش بوده که به مدت یکماه هر چهار ثانیه نتایج در ان ثبت میشده اند. بدینگونه حجم این فایل را میتوان تصور کرد.

در یکی از جلسات, در حالیکه شاگردان دیگر تازه شروع به گشودن و بررسی این فایل میکردند, Miles Solomon به پائین صفحه ان رجوع کرده و متوجه شد که گاهگداری ستون انرزی "1-" را نشان میدهد. اما انرژی منفی معنائی ندارد. اینجا بود که وی و دبیرش ایمیلی برای ناسا فرستادند تا انها را از این خطا مطلع سازند.

یکی از مهندسین ناسا به انها پاسخ داد که از این موضوع اگاه است اما این خطا فقط یک یا دو بار در سال پیش امده و نهایتا بقدری نادر است که قابل توجه نیست.

اما این پدیده انطور که گفته شده بود نادر نبوده و چندین بار در روز مشاهده میشد. در نتیجه Miles Solomon در پاسخ مهندس ناسا این موضوع را خاطر نشان کرد و در این زمان بود که ناسا متوجه شد که واقعا مشکلی که نمیتوان انرا نادیده گرفت وجود دارد و بلافاصله از Miles Solomon تشکر کرد.

Miles Solomon پس از این کشف چهره ای معروف در انگلستان گشته و حتی بی بی سی برای برنامه "The World at One" با او مصاحبه کرده است.

Miles Solomon که اماده گذراندن A-levels, یک سری امتحان که به سخت بودن مشهورند اما به او اجازه ادامه تحصیلات در دانشگاه را میدهند میباشد و به فیزیک و شیمی و ریاضیات علاقه مند است میگوید مایل است با ناسا کار کرده و از انان بیاموزد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.