شرکت Comparitech اخیرا اینفوگرافی هائی که امار مربوط به حملات سایبری در جهان را نشان میدهد را منتشر کرده است.

Richard Patterson, موسس Comparitech میگوید "این ایفوگرافی نشان میدهد که همه کشورها از نظر امنیت سایبری برابر نیستند. بسیاری از کشورها برای مدیریت حملات سایبری تجهیزات لازم را ندارند در حالیکه بقیه انها بهتر مجهز هستند اما بیشتر هم هدف هستند.

داده های این اینفوگرافیها از چندین بررسی و مطالعات گرد امده طی چندین سال میباشد که بر اساس کشورهای متفاوت و درصد الودگی با برنامه های مخرب یا باج افزارها دسته بندی شده اند. همچنین با این اینفوگرافیها میتوان تصوری از کشورهائی که بیشترین خملات انکار سرویس را انجام میدهند و یا انهائیکه بیشتر مورد حملات جاسوسی قرار گرفته اند را دانست. میتوان کشورهای اسیب پذیرتر در مقابل حملات سایبری و زیانهای مالی مربوط به این حملات را مشاهده کرد.

در صدر کشورهائی که بیشترین درصد الودگی با برنامه های مخرب در جهان را دارند, پنج کشور که چین و تایوان و ترکیه و روسیه میباشند قرار دارند. در حالیکه کشورهای اروپای شمالی و انگلستان و ژاپن و المان کمترین درصد الودگی با ملویرها را دارند.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

هندوستان و روسیه دو کشوری هستند که در انها بیشترین الودگی با باج افزارها را میابیم. ایالات متحده امریکا کمتر از این مشکل در رنج هستند.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

بطور کل زمانیکه پلاتفرمی یا شبکه انفورماتیکی جائی در جهان قربانی حملاتی از نوع حملات انکار سرویس میگردد, بسیار احتمال میرود که منشاء ان چین بعنوان اولین مظنون و ایالات متحده بعنوان دومین و انگلستان سومین و یا فرانسه چهارمین کشور مظنون باشند.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

و اما اینفوگرافی کشورهائی که در جهان بیش از همه جاسوسی میشوند را در زیر مشاهده میکنیم.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

ده کشوری که بهتر از همه و یا کمتر از همه امادگی مقابله با حملات سایبری را دارند نیز در اینفوگرافی زیر مشاهده میشوند. لیست این کشورها بدون محسوب داشتن اسیب پذیریهای احتمالی و یا توانائی محافظت جزئیات هر کشور است. بر اساس ان کشورهائی که بهتر از همه امادگی مقابله با حملات سایبری را دارند به ترتیب المان و برزیل و استرالیا و نیوزلند و ایالات متحده امریکا و کانادا و عمان و نروژ و استونی و مالزی میباشند. کره جنوبی و افریقای مرکزی و سومالی به اندازه انها این امادگی مقابله را ندارند.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

و اما در اینفوگرافی زیر ده کشوری را که بیش از همه در مقابل حملات سایبری اسیب پذیر هستند را میبینیم. این لیست بر اساس تعداد کانکشنها و شبکه های غیر ایمن تهیه شده و بلژیک و افریقای جنوبی و اتیوپی و استرالیا و جمهوری دومینیکن و تاجیکستان و جزایر سلیمان و افغانستان و چین و هنگ کنگ هستند.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

زیانهای مالی مرتبط با حملات سایبری را در بهضی کشورها میتوان براورد کرد. این در ایالات متحده امریکا 17 میلیون دلار و در الماان 8 میلیون دلار و در استرالیا 4 میلیون دلار میباشند.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

این مقاله سایت دولوپه انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این مقاله فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.