به گزارش ترفندستان, به نقل از ژنژفو, به نظر میرسد که نسخه جدید ویندوز 10 یعنی Creators Update با کلید فعالسازی ویندوز 7 و یا 8.1 فعال گردد.

این خبر میتواند برای کاربران ویندوز 7 و 8.1 که پیشتر نتوانسته بودند سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقاء دهند جالب توجه باشد.

مایکروسفت امکان نصب تمیز نسخه Creators Update و سپس فعالسازی ان با کلید ویندوز 7 و یا 8.1 را فراهم میسازد. برای اینکار کافی است بعد از نصب به Settings و سپس update and security و سرانجام Activation رجوع شود.

مایکروسفت توضیح داده : "ما نظریات بسیاری از کاربران اینسایدر برای فعالسازی اسانتر ویندوز 10 روی دستگاه های سازگار و انهائیکه از بروز رسانی رایگان با کلید ویندوز 7 و 8.1 بود دریافت کرده ایم. اگر این بیلد ویندوز 10 اینسایدر را روی پی سی نصب کرده و بطور خودکار فعال نشد میتوانید از کلید ویندوز 7 یا 8 یا 8.1 برای فعالسازی ان استفاده کنید. "

بطور خلاصه باید گفت که کاربری میتواند از فایل ISO رسمی Windows 10 Creators Update یا فلش مموری بوتیبل ان استفاده نموده و در اخر برای فعالسازی ان از کلید ویندوز 7 یا 8.1 استفاده کند.

بدینگونه احتمال میرود که ارتقاء رایگان ویندوزهای 7 و 8.1 به 10 که دیگر ممکن نبود مجددا امکان پذیر گردد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.